zestaw kolumn kina domowego

artpaw

New member
dzień dobry jestem nowym użytkownikiem forum i liczę na wyrozumiałość jak coś mało fachowo napisze :) . Od jakiegoś czasu posiadam amplituner denon avr -X 1200W i planuje w niedalekiej przyszłości rozbudować go o zestaw głośników kina domowego bo ten co został z poprzedniego amplitunera kompletnie nie daje rady a są to Eltax discovr 5.1 chyba już około 15-sto letnie . Pokoik malutki bo około 15 m2 z możliwością przeniesienia za jakiś czas na 25 m2 . Uwielbiam bas który już od najcichszych dźwięków da się odczuć tak samo wysokie tony . Nie pisze przedziału cenowego bo chyba każdy zestaw będzie grał lepiej niż ten obecny a pomieszczenia mam też nie za duże więc nie ma co wydawać 5 tys .
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
15mkw to taki normalny pokój a 25mkw to już co innego i trzeba tą przestrzeń dobrze "zagospodarować".
Nie napisałeś : jakie preferencje % muzyka/film oraz zakres cenowy
Ten Denon to słaby ampli ale wszystko zależy : czego oczekujesz i jaki max. budżet ?
 

artpaw

New member
audiofilem na pewno nie jestem i myślałem że ten denonek nie taki zły no ale nie znam się widocznie . Preferencje to 65 % film i 35% muzyka . Zostańmy jednak w tym pokoju 15 m2 z budżetem powiedzmy 3 tys
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
W tym budzecie zacząłbym od frontów + cental - coś z Heco, Tannoy, Monitor Audio, Pylon - resztę dokupisz później.
Koledzy którzy użytkują niech podadzą jakieś propozycje.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Poczytaj później posłuchaj kolumny Polk Audio do 15m2 TSx-330T i TSx-440T do większego pomieszczenia chociaż i TSx w 15m2 przy nizbyt dużej głośności nie będą ; hałasować ; . Naprawdę warto się nimi zainteresować bo w tym przedziale grają moim zdaniem bardzo dobrze , dodam że ostatnio na olx były za mniej niż 3000 tys. nowiutkie z gwarancją RTiA5 .
 

artpaw

New member
a doradzi ktoś o jakiej mocy te fronty i centralny bo też nie za bardzo wiem jak to dobrać . Za duża moc to chyba wzmacniacz nie uciągnie za mała też nie dobrze
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Posiadałem Klipsch wprawdzie RP 160M ale jest to podobne ; granie; Niestety nie spełniły one moich oczekiwań więc po około 3 m-cach je sprzedałem ' Powód jak dla mnie to zbyt ; dużo góry ; w tych kolumnach wprawdzie gdy zacząłem słuchać na nich muzy to było bardzo przyjemnie , szczegółowość dynamika super lecz po około 50-60 minutach już nie było miło dla moich uszu. Posłuchaj tych Klipsch przez dłuższy czas z różną muzą i sam ocenisz czy się Tobie będzie dzwięk z kolumn podchodził .
 
Do góry