Zestaw kolumn do 3,5tys

jakub1980

New member
Wiem, iż podobe tematy były.....ale jeżeli zadecydowałęm się poprościć Was o poradę widocznie poprzednie posty nie udzieliły mi wystarczających odpowiedzi..i bardzo proszę bez złośliwości w stylu "zobacz sobie dwa tematy niżej"...do rzeczy...zastanawiam się nad kupnem kolumn 5.1 do kina domowego które będą podpięte pod ampli Yamahy RXV 663 do tego DVD Denona 1940 pokój w którym będą stały ma 30m2 (kwadrat) kolumny mają słóżyć w 80% do kina z muzy słucham metalu, black metalu, ambientu ,industrialu...kwota jaką zamierzam przenaczyć na kolumny to 3.tys w porywach 3,5tys... przeglądając forum wytypowałem następujące zestawy: JBL Northridge E80 na przód..., Wafle diamondy 9.5, Jamo 606HCS3, Infinity Primus II Pack, Mission M34, M31, M3c2, M3as..zastanawiam się również nad kolumnami Yamahy i Dali concept 6... Bardzo korcą mnie JBL serii ES...ale troche za drogo..ale może.. dałybym radę...Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi...bo samemu naprawdę dość ciężko wybrać!!
 

starygil

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kilka tygodni temu miałem identyczny problem ! I zdecydowałem sie na YAMAHA NS 555 + YAMAHA NS 333 + YAMAHA NSC 444 ZAPŁACIŁEM Z PRZESYŁKA 3100 ZŁ !! Jak dla mnie to z Ampli Yamahy 663 graja rewelacyjnie !! Bardzo fajny mocny basik !!! Polecam !
 

don111

Banned
no basik Yamaszki to mają ekstra, nie taki jak te wyżej "wspaniałości" :D
tylko jest jeden mały problem - do metalu, rocka nie za bardzo się nadadzą te Yamaszki, grają za ciepło i za miękko...
 

ThoR_82

New member
powiem tak yamahy mialem ampli 557(myslalem ze to jest dobrze:rolleyes:) i dla mnie z zestawieniem Koda ex f686 5.0 zdecydowanie ustepuja w kazdej dziedzinie co do H/K ;] ponoc Yamaha w kinie rzadzi ale po tym przejsciu to normalnie zdanie zmilem o 180' to co ze mna harman zrobil w stereo to brak slow a to niska klasa... co dopiero wyzsze + kolumny jakies dobre...:cool: na prawde pokazauja klase! do yamahy raczej nie wroce...

pozdro.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
JBl-e poprostu grają . Jeśli chcesz przeżywać jakość nie tylko słuchać ,
to JBl właśnie Ci na to pozwala.
 

don111

Banned
no dla szefa JBL E zalicza się do klasy hi-end... już uszy więdną od tych waszych reklamowych bredni :confused:

taki małe dopis do mojego poprzedniego postu - pisząc o Yamaszkach miałem na myśli same kolumny (że grają miękko i łagodnie), amplitunery grają przeciwnie (bardziej ostro i twardo, konturowo)... teoretycznie więc ten model kolumn i ampli Yamahy powinien się ładnie zgrać
 

jakub1980

New member
a co sądzicie o Waflach? słyszałem wiele dobrego o nich od paru osób...doszły mnie słuchy że właśnie waflke ładnie grają z yamahą...
 

don111

Banned
nie, Wafle do takiej muzyki zdecydowanie się nie nadają, to już lepiej JBL :p

blackninja napisał:
Napisz co dla Ciebie zalicza się do ekstra klasy.
nie słuchałem jeszcze takich kolumn... z troche wyższej półki odpowiada mi brzmienie np Vienna Acoustics :)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
donn111 myślałem, że już po tobie ale błyszczysz :) cieszę się, że klikasz z nami.

Viena miodzio ale dystrybutor do bani.
 
Do góry