Zestaw kina domowego 5.1 do 4000zł

yoginis

New member
Witam wszystkich!

Planuję zakup kina domowego, które będzie używane w następujący sposób 50% muzyka 50% filmy, pokój ma 45m2 . Przeglądam forum i znalazłem proponowany zestaw głośników Avanto HTS 5.0 podobno wg recenzji daje radę bez suba, ewentualnie dokupię osobno. Jeżeli chodzi o amplituner to nie mogę się zdecydować Denon czy Harman/Kardon . Proszę o pomoc w wyborze konkretnego modelu, zależy mi żeby było wifi. Jeżeli macie jakieś inne sugestie co do zestawu w tej kwocie będę wdzięczny za każdą pomoc.
 

collider

New member
Bez reklam
Na takie pomieszczenie to potrzeba mocy. Co do WiFi to zaden problem gdyz za grosze mozna dokupic access pointa i podpiac go pod ampka.
 

tomekm9

New member
Ja mogę ci coś napisać bo jestem w podobnej sytuacji, naczytałem się, że audio pro avanto super do filmów i ogólnie dobre głośniki. Poszedłem na odsłuch i dla porównania poprosiłem klipschy f10 (podobna cena za komplet) i co się okazało pro audio porażka (przynajmniej dla mnie). Sprawa polega na tym, że jeżeli szukasz kolumn do muzyki koniecznie musisz sam wybrać się i posłuchać, zapewniam cię, że nikt lepiej za ciebie nie wybierze głośników niż ty (ew. doradzić jakie przesłuchać i wtedy wybrać) Jeżeli wybierzesz odpowiedni sprzęt do muzyki to do filmów będzie na pewno ok (na odwrót niekoniecznie). Ja jeszcze wiele nie przesłuchałem ale od siebie mogę Ci polecić F10-B10-C20 z podobno dedykowanym do nich amplitunerem ONKYO (ja słuchałem na 636).

co do suba, podejrzewam, że same głośniki nie poradzą sobie z jego zastapieniem a w filmach to ważny element, jednak zakup zawsze możesz trochę odłożyć w czasie.
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Pioneer VSX 923 plus Jamo 608 zestaw 5.0. Dodatkowo mozna dodac suba ( ja bym zrobil to obowiazkowo) Jamo 260 a jeszcze lepiej przy tym metrazu Jamo 360.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie słyszałem ich, ale wyglądają dobro dobrze. I to już dość spora kolumna. Black, a jak wysokie tony w nich, łagodniejsze niż w Jamo?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Nie słyszałem ich, ale wyglądają dobro dobrze. I to już dość spora kolumna. Black, a jak wysokie tony w nich, łagodniejsze niż w Jamo?

Łatwiejsze do ustawienia, porównując do podobnych konstrukcji JAMO (z bocznym niskotonowym).
Ma mój gust są bardziej zrównoważone, w salonach Sony sporo ich stoi i podobno nieźle się sprzedają, a grają bardzo fajnie i na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie sporo droższych konstrukcji. Jak Black napisał bardzo porządnie i starannie wykonane.
 
Do góry