Zestaw kina domowego 3 - 3,5 tysiąca

VAT

Banned
Witam serdecznie. Po zakupie w ostatnich tygodniach P42V20 po nowym roku zamierzam zakupić kolejny sprzęt audio-video. Będę chciał nabyć amplituner, kolumny 5.1 i jakiś odtwarzacz. Obecnie posiadam TV P42V20, oraz Cyfrowy Polsat i Cyfra +. Chciałbym oczywiście to wszystko ze sobą połączyć w taki sposób aby zarówno z odtwarzacza jak i telewizji szedł dźwięk 5.1 oraz obraz HD.
Pokój ma 21,2m. Sprzęt będzie w 80% procentach używany do kina domowego (filmy) a pozostałe 20% muzyka. Budżet to maksymalnie 3,5 tysiąca. Prosiłbym też od razu o rade jakie kabelki mam zakupic do połaczenia głosników z ampli oraz do połączenia wszystkich innych urządzeń z ampli bo jestem kompletnie zielony. Z góry wielkie dziękuje za rady.
 

blurejs

New member
W tej cenie to warto brać np. amplituner Onkyo 608 + Quintas Quadral 5000. Kable są w zestawie. Dokup tylko kabel HDMI - obojętne jaki. byle nie najtanszy i nie najdroższy.
 

VAT

Banned
W tej cenie to warto brać np. amplituner Onkyo 608 + Quintas Quadral 5000. Kable są w zestawie. Dokup tylko kabel HDMI - obojętne jaki. byle nie najtanszy i nie najdroższy.

Taki zestaw odpowiadałby mi. Tylko czy dokupić do tego suba? I może znasz różnice między Quintas Quadral 5000 a Quintas Quadral 5000 SET?
 

Machinero

Member
Onkyo TX-SR508, Jamo S506 lub QQ5000, Jamo Sub 250? W 3,5 może się zmieścisz.

Ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem Onkyo TX-SR508 + Onkyo BD 308 + QQ5000. Jak dla mnie zestaw gra naprawde bardzo ładnie, pilot dobry i wielofunkcyjny, ustawienia intuicyjne, a głośniki gabarytowo bardzo niewielkie i swietnie wykonane. Jak dla mnie basu jest wystraczająco dużo bez suba dzięki świetnemu frontowemu bass-reflex w przednich kolumnach - a i tylne je mają.
Za taki zestaw spokojnie zmieścisz sie w 3200 - reszta zostaje na 2 kable HDMI - tylko nie kupuj w żadnym razie łamanych lub z zagiętymi końcówkami-ja miałem z tym straszne przeboje - i powinno starczyć jeszcze na szafkę pod to kino ;)

Żeby ładnie grało trzeba KONIECZNIE pogrzebać w ustawieniach i zmienić rodzaj głośników na pełnozakresowy - usunąć sub z konfiguracji (jest to zestaw 5.0) co automatycznie zmieni pasmo odcięcia tonow niskich itp. ale efekt końcowy naprawdę bardzo fajny.

Z pełną odp. mogę polecić. Jeżeli nie jesteś melomanem przyzwyczajonym do słuchania sprzętu za 50 000 na pewno się nie zawiedziesz.
 

VAT

Banned
Głośniki Jamo S506 znalazłem za 1000zł. Amplituner Onkyo 508 za 1100zł. Sub Jamo 250 za 750zł
(tylko czy jest konieczny). Wychodzi razem 2850zł więc spokojnie się mieszczę. Biorąc pod uwage głośniki QQ5000 wychodzi 100zł więcej. Zostaje trochę kasy więc można pokusić się o lepszy Amplituner jeśli oczywiście ma to sens. I, które głośniki beda lepsze QQ5000 czy Jamo S506 bo cenowo praktycznie tak samo. Wizualnie nie robi mi to żadnej różnicy.
 

VAT

Banned
Zdecyduję się raczej na Amplituner Onkyo 608. Pozostaje mi więc tylko wybór głośników. Lepszym wyborem będą do niego i kina domowego QQ 5000 czy Jamo S506? I jeszcze pytanie odnośnie Amplitunera - co to takiego: THX - THX Select2 Plus?


P.S. - do sprzętu firmy Marantz ojciec z sentymentu chce mi dołożyć 500zł :p Dobry to sprzęt?
 

Cyborg65

New member
Witam

Aleś walnął numer naganiaczom tak się starali a tu zakupy gzie indziej.
Na wszelki wypadek zapytaj jeszcze raz co by polecili tylko zaznacz że masz już swój sklep Może nie wyjść Onkyo i Jamo lub QQ.
P:lol:zdrawiam
PS
Moja rada: posłuchać, posłuchać posłuchać
Inaczej ręka w nocniku
 
Ostatnia edycja:

VAT

Banned
Ja sklepu nie wybrałem jeszcze. Orientowałem się w cenach. Ceny można zbijać. Wszyscy raczej biorą sprzęt z jednego źródła a ceny zróżnicowane. I wtedy albo ktoś chce handlować albo nie. Wczoraj za plazmę Samsunga zbiłem z 2900 na 2400 plus uchwyt ścienny :razz: Nie dalej jak tydzień temu kupowałem okleiny do rakietki tenisowej. Pani nie chciała spuścić 5zł ale dała pudełko piłeczek wartych 9,50zł :razz:

A co Ty Cyborg byś polecił w tym przedziale cenowym?
 
Ostatnia edycja:

Cyborg65

New member
Witam

:lol: Co bym mógł doradzić
Mimo wszystko zapoznanie się z tematem.
Zrozum ludzie od marketingu biorą kupę kasy za to, aby przeciętnemu Kowalskiemu zrobić wodę z mózgu, co jest w to graj handlarzom i powtarzają za nimi te banialuki jak mantrę.
Twoje pytanie to troszkę jak.
Jaki smak loda jest najlepszy?
Handlarze mają najwyższą przebitkę przy minimalnych nakładach na śmietankowy ludzie od marketingu promują śmietankowy bo są niskie nakłady i mimo niskich cen wysokie zyski.
Teraz ja lubię czekoladowy i wrzeszczę czekoladowy.
Handlarzy i ludzi od marketingu jest więcej a moja pojedyncza wypowiedz to margines, czyli jakiś oszołom, wszyscy wolą śmietankowy a on tu z jakimś czekoladowym wyjeżdża.
Biorę śmietankowy.
Smakował bardzo jesteś zadowolony z wyboru.
Za jakiś czas trafiasz do lodziarni bierzesz wszystkie jakie są, śmietankowy to syf w porównaniu z resztą, czekoladowy czemu nie ale ten pistacjowy.
To samo jest tu poczytać (żeby cię nie było tak łatwo oczarować jakimiś cyferkami np moc to tylko w RMS mnie interesuje) polatać posłuchać i kupić to co pasuje tobie.
Rozumiesz chyba że całości zagadnienia, nie opiszę nawet na 20 stronach.
Mogę ci podrzucić parę przydatnych linków. (nadpiszę w PS)
Pewnie co poważniejsi forumowicze tak samo
P:lol:zdrawiam
PS
INFOTEKA
i tu
Wybór głośników do kina domowego - Kino Full HD
 
Ostatnia edycja:

VAT

Banned
Świetne artykuły. Co prawda z 2002r. ale dają dużo do myslenia i teraz narobiłeś mi strasznego mętliku w głowie. W tej chwili biorąc pod uwagę to, że nie jestem uczulony na muzykę i dźwięk byłbym skłonny kupić coś bardzo taniego posiadającego te wszystkie technologie i wejścia/wyjścia :|
 

Cyborg65

New member
Witam

Fakt 2002 wiesz co się zmieniło od tamtej pory
ogólnie sprawność sprzętu ,dekodery i gniazdka. Wielkość pomieszczeń oraz ich układy zostały. Ogólne zasady też

No nie mów chop.
Namawiam do dalszego szukania i czytania.
A zagwozdka to się dopiero zacznie w sklepie, (ale to jeszcze tak radze).
Będziesz musiał określić co spełni twoje wymagania ( oczywiście rozmowa o pułapie cenowym)
I mała uwaga nie bierz wszystkich tego rodzaju artykułów tak dosłownie bo ktoś inny napisze coś koło ale inaczej.
Powiedzmy na zasadzie warto wiedzieć
Odnośnie pojęć czysto technicznych to jak najbardziej czytamy dosłownie (w pewnych źródłach )
P:lol:zdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli 80% do filmów to zostałbym przy Onkyo 608. To model który dostał EISA . Do tego Jamo 606 - i zmieścisz się w klasie cenowej. Gdybyś potrzebował bardziej muzyczne ampli w klasie to Harman 255 lub Pioneer 920.Ale jeśli masz dokładkę finansową na Marantza - to tak bym się zatrzymał z wyborem.
 

Cyborg65

New member
Witam

kiki
Daj człowiekowi szansę ma rozum ma uszy jak poczyta co tam siedzi i będzie to rozumiał posłucha i wybierze Onkyo to mu serdecznie pogratuluję.
Bo to świadomy wybór dorosłego człowieka.
A nie wciśnięcie go na siłę.
subtelna różnica ale ważna
A EISA
No wiesz jej reputacja osiągnęła dno, więc pewne jest jedno, niżej nie spadnie.Tą nagrodę dostał nawet LG nie mieli go za co wyrużnić a widocznie musieli więć dostał EISA za desing
Prestiżowa nagroda
Zapodać kilka linków ?
P:lol:zdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry