Zestaw KD do dziwnej przestrzeni

panaskanic

New member
Witam forumowiczów.
Sugerując się opiniami na forum zakupilem TV (Panasonic 50GT50) - jestem zadowolony z zakupu, brałem pod uwagę głównie jakość obrazu, do pełni szczęścia brakuje jeszcze kinowego dźwięku.
Także tym razem zwracam się z prośbą o poradę w zakupie zestawu KD.
Użytek 60% KD 40% może mniej muzyka /rock i podobne/
Nie jestem audiofilem ale chciałbym dobrać optymalne rozwiązanie - ceny do jakości i funkcjonalności.
Budżet do 2k od razu - do 4k - kupując elementy w odstępie czasowym.
Chciałbym by był również BR /stare DVD niem hdmi/. Więc może jakiś gotowy zestaw
Problemem jest otwarta przestrzeń strefy TV /ok. 25m2/ otwarta w obie strony + okno nad kanapą, schody na parter niedaleko. Jest to przechodnia część salonu /rzut i metraż na ilustracji www . sendspace . com/file/dsij3z/
Jest kilka problemów z którymi muszę sobie poradzić.
1. Problem z kablami - nie mam jak się wryć w podłogę, są płytki z wąskimi fugami, po suficie i dwóch ścianach również b. dużo zachodu /wyszedłby mały remoncik - żona będzie wściekła - chyba że nie ma innego rozwiązania więc zacznę ciułać na coś z wyższej półki + remoncik/.
moze jest jakieś dobre nieinwazyjne rozwiązanie.
2. Są Sounbary - wszystko z przodu, estetyczne /Sub bezprz. można dać gdzieś z boku/ ale mają różne opinie /zaznaczam że nie muszę mieć HI-FI wysokiej klasy/ - ale dobrze by to jakoś grało również muzykę
3. Jakiś zestaw 2.1 z BR z imitacją dźwięku przestrzennego?
4. Zestaw KD 5.1 /7.1/ z głośnikami bezprzewodowymi?
Jestem w tej sferze laikiem i prosiłbym życzliwych o podsunięcie jakichś rozwiązań /co byście wykombinowali na moim miejscu :).
Pozdrawiam
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak uda Ci się ukryc kable to JBL LOFT 50 5,1 + Onkyo TX-NR579.

Jak nie to Harman Kardon BDS330 teraz w seper cenie i dobrze wyposażony.
 
Do góry