Zestaw głównie do muzyki z gramofonów - co kupić?

z-i-u-t-e-k

New member
Witam serdecznie.

Temat jest nieco bardziej skomplikowany niż w tytule posta. Jeszcze przed rejestracją na forum przeczytałem kilkanaście podobnych tematów, ale nie znalazłem tego czego szukałem.
Ale do rzeczy - noszę się z zamiarem zakupu "kina domowego", aczkolwiek nie jest to chyba najbardziej trafne określenie zestawu (odtwarzacz BR, amplituner, głośniki), który chciałbym nabyć.

Zestaw ma być używany do:
Chodzi o to że chciałbym wyposażyć się w zestaw który sprawdzi się do:
- odtwarzania filmów z BD (nie zależy mi na 3D) - to będzie jakieś 20% czasu używania sprzętu
- słuchania muzyki z płyt CD (właściwie pełny przekrój stylów muzycznych, no może poza heavy metalem i disco polo) - 20 % czasu
- odsłuchu muzyki z podłączonych do niego gramofonów i miksera (najczęściej gram dynamiczny trance i house, często z wokalami) - 60% czasu - na tym najbardziej mi zależy.

Warunki lokalowe:
Liczbę kolumn będę raczej zmuszony ograniczyć do 2 ze względu na brak możliwości pociągnięcia kabla na drugą stronę pokoju. Kolumny (zakładam że 2 sztuki) staną na podłodze w jednej linii z meblami (po obu ich końcach), pod ścianą. Mogę oczywiście wcisnąć 5 głośników po jednej stronie pokoju ( 3 szt na meblach + 2 podłogowe), ale nie wiem czy ma to jakikolwiek sens. Nie mam również miejsca na subwoofer, ale chciałbym żeby bass był i bez niego na odpowiednim, miłym dla ucha poziomie.
Pokój ma powierzchnię około 20 m2.

Kwota do wydania:
2000 - 3000 zł

Bardzo proszę o Wasze propozycje. Mam tylko nadzieję że moje wymagania nie będą wykluczały się wzajemnie i uda się "zmontować" coś w miarę uniwersalnego.

Dziękuję i pozdrawiam.
 

z-i-u-t-e-k

New member
Niestety tak - na odtwarzacz BD, amplituner i głośniki. Gdyby zestaw miał sporo zyskać na jakości, jestem w stanie doskrobać jeszcze 500 zł - czyli max 3500 zł za wszystko.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To będzie trudne żeby się zmieścić .
Ale z dobrych :
Harman AVR 255 + kolumny Jamo 608 + BD Panasonic 110
 

z-i-u-t-e-k

New member
To może inaczej.
W sumie priorytet to dla mnie na razie amp + głośniki, żebym miał do czego podpiąć gramce i mikser.A odtwarzacz BD dokupię później.
Czyli teraz cała kwota idzie na amp i głośniki, z tym że należy uwzględnić późniejszą rozbudowę o odtwarzacz BD.
Może teraz będzie swobodniej z wyborem ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do takiej muzyki odsłuchiwałem też Marantza 5006 i było super. Ale to trochę inna klasa cenowa.
Trochę poprawiłeś scenę wyboru , więc do AVR 255 dorzuciłbym Dali Concept Ale to wszystko na co wystarczy kasy.
 

mkk1

New member
Że tak zapytam po co ampli KD jak z założenia mają być 2 kolumny i nic więcej niż stereo się nie wyciągnie ?
Jak dla mnie ampli stereo HK3490 + kolumny Tonsil Siesta/Maestro / Heco Vista

M
 

don111

Banned
w tym budżecie zapomnij o dobrym brzmieniu z kina domowego, zresztą po co Ci one skoro filmy to 20% czasu a subwoofera i tak nie zamierzasz wstawiać...
najlepsza opcja wg mnie
wysokiej klasy używany wzmacniacz + kolumny Oli Roth 40 + BD (do wyboru), będzie świetny bas i średnica, całkiem niezła góra pasma - kolumny mają trochę efektowności w sobie ale nie drażnią przy dłuższym odsłuchu
 

z-i-u-t-e-k

New member
w tym budżecie zapomnij o dobrym brzmieniu z kina domowego, zresztą po co Ci one skoro filmy to 20% czasu a subwoofera i tak nie zamierzasz wstawiać...
najlepsza opcja wg mnie
wysokiej klasy używany wzmacniacz + kolumny Oli Roth 40 + BD (do wyboru), będzie świetny bas i średnica, całkiem niezła góra pasma - kolumny mają trochę efektowności w sobie ale nie drażnią przy dłuższym odsłuchu
Dziękuję za Wasze głosy.

Co do założenia, że filmy z BD i muzyka z CD to w sumie 40% czasu - ok, tak ma właśnie być na pewno przez jakiś czas. Ale jeśli "wyrosnę" już z zabaw na gramofonach, to chciałbym bez większego problemu "przestawić" zestaw bardziej w stronę kina domowego, być może dorzucając głośników by uzyskać 5.0. lub 5.1 (jeśli kiedyś warunki lokalowe na to pozwolą).
Dlatego właśnie pisałem że zależy mi bardzo na uniwersalności zestawu.
W tym świetle wydaje mi się, że warto wyposażyć się w droższy o zaledwie 200 zł amp AVR 255. Dobrze myślę ?

W temacie głośników - pogrzebałem trochę i myślęm, że zapomniałem napisać ważnej informacji - będą stały one w rogach pomieszczenia, prawie "szczelnie" obudowane po bokach i z tyłu meblami i ścianami (wolnej przestrzeni bo bokach i z tyłu będzie - w zależności od wymiarów głośników - jakieś 2 do 5 cm). Ludzie piszą, że w takim przypadku otwór bass reflex musi być wyprowadzony z przodu. To prawda?

Dzięki Waszym propozycjom na razie biorę pod uwagę następujące głośniki:
- Tonsil Maestro II 180 (chociaż chodzą słuchy o nie najlepszej jakości wykonania)
- Jamo S 608 (choć tu akurat otwór reflex-a jest z tyłu - czyli u mnie na ścianę, poza tym ze zdjęć mi wychodzi że głośnik niskotonowy mieści się na bocznej ściance)
- Dali Concept 6 - pasują mi ich niewielkie rozmiary, tylko ta cena . . . :(
- Heco Victa 700/701 - też ponoć otwór reflex-a mają z tyłu, ale dół jest już od 26Hz. Przy okazji tego modelu, pytanie - czy warto brać pod uwagę fakt, że posiadają opcję "Bi-Wiring"? Dźwięk po takim podłączeniu jest wyraźnie lepszy?
- Quadras Quintas 5000 - ze względu na cenę, dodatkowe 3 głośniki mogę upchnąć na razie w meblach na froncie
- MAGNAT QUANTUM 555

Chcę zrobić "przesiew" w kolumnach i wytypować konkretne modele do odsłuchu w salonie.

Jeśli macie dla mnie jeszcze jakieś inne propozycje (inny amp lub głośniki), piszcie proszę!

Dziękuję i pozdrawiam.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
bawiłem się w dj kilka lat,na ampli KD będzie lipa,sam w domu sety kręciłem na ampli kd-sony i altus 300,wyje...nie było ale basu brak-wina ampli,grałem na djm-400,i cdj 200,800mkII ,do tego albo dobry używany wzmak,albo ampli hk3490 nisko zejdzie z basem,góra jak do tych klimatów ok,sam taką muzę grałem,a kolumny do 20m2 to może dali concept6,budżetu powinno starczyć.
 

z-i-u-t-e-k

New member
Dzięki za doświadczenia z "placu boju".

Kurde, czyli chyba jednak ciężko będzie upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, tak jak chciałem . . .

Mimo wszystko czekam na Wasze sugestie.

Pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry