Zestaw głośników do pokoju 5,25m x 4m

mastek81

New member
Witam,

Jaki zestaw głośników do amplitunera polecilibyście mi do pokoju 5,25 x 4,00m.
Jedynym wymogiem to:
- aby były bardzo wąskie
- no i tanie

Nie chodzi mi o pełen wypas, tylko przełożenie jakości do ceny - czyli co się opłaca.

Z góry dziękuje za pomoc.
 

mastek81

New member
co do amplitunera to właśnie rozpocząłem wątek i będę szukał odpowiedniego - ogólnie taniego do 1000zł, głośniki również max do 1000zł w szerokości 5-10cm

Nie zależy mi na mega kinie domowym z czystym dźwiękiem za 10.000, tylko kinie pod amplituner + projektor, czegoś co pozwoli mi cieszyć się graniem czy oglądaniem filmów. I tak nie skorzystam z pełnej mocy ponieważ jest to pokój w 15 piętrowym wieżowcu :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mastek81

New member
ampli DENON AVR-1611 może być, pewnie w zupełności mi wystarczy :)

a co do głośników to może rozłożyć sobie to na raty, tj. najpierw kupić 2 przednie, potem sub następnie 2 tylne itp.? (ale w takim wypadku lepsze)

a czy głośniki te metrowe ale wąskie (około 10cm) są dobre, czy w ogóle takimi cudami się nie interesować, przyznam że wyglądowo bardzo i pasują - ale jak mam wybierać wygląd nad jakość to wolę jednak jakość.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
ampli DENON AVR-1611 może być, pewnie w zupełności mi wystarczy :)

a co do głośników to może rozłożyć sobie to na raty, tj. najpierw kupić 2 przednie, potem sub następnie 2 tylne itp.? (ale w takim wypadku lepsze)

a czy głośniki te metrowe ale wąskie (około 10cm) są dobre, czy w ogóle takimi cudami się nie interesować, przyznam że wyglądowo bardzo i pasują - ale jak mam wybierać wygląd nad jakość to wolę jednak jakość.

Żadne kolumny "drewniane" nie będą miały 10cm szerokości, bo jakie głośniki byś w takim pudle zamontował? Ja u siebie mam niewielkie podłogówki na 15 mkw i mają głośniki o średnicy 13cm, więc sam rozumiesz o co chodzi? Nawet dośc cienkie kolumny typu Oli30, Jamo s606 czy wspomniane JBL Loft mają ok 18 - 20cm szerokości. Z takich bardzo cienkich to tylko plastiki. Nie masz wcale małego pokoju, nie możesz wygospodarować trochę więcej miejsca na kolumny podłogowe? Bez porównania "drewno" zawsze zagra lepiej od plastiku.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Lofty mają 13cm za sprawą dwóch głośników basowych umieszczonych na bocznej a nie przednie ściance i to w jednej kolumnie, a 4 basowych w dwóch.

14vkbva.jpg
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
tylko pytanie, czy autor watku chce waskich bo nie mam miejsca, czy dlatego, ze takie mu sie podobaja. Jesli nie ma miejsca, to nawet Lofty odpadaja, bo musza miec sporo p;restreni po bokach.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
:) byc moze,
choc wielkim problemem, szczegolnie w ostatnich latach, kiedy to korzysta sie czesciej z usług projektantów przy remoncie, urządzaniu gniazdka, są wlasnie oni sami. Jeszcze nie spotkałem się, by projektant, choc trochę wział pod uwagę adaptację akustyczna lub tylko to, ze inwestor chcialby postawic w salonie kolumny. To czesty problem. KOmpletny brak miejsca na nie, calkiem zabudowana meblami scianka.
Wg mnie to przeciez jeden z wazniejszych czynnikow nie tylko w wygladzie pomieszczenia, dlatego dziwi mnie to, iz na studiach nie ma zajęć, lub chocby jednego tematu poswieconego temu zagadnieniu, szkoląc przyszlych projektantow. Pewnie zaden podrecznik, zaden wykladowca nie wspomina, ze są ludzie, ktorzy chcieliby obok telewizora jeszcze postawic przynajmniej 2 kolumny :). Wiele jest przeciez takich tematow, jak ustawic, gdy sie nie da, sufit, glosniki instaloatorsie, itp. Czesto projektant nie konsultuje wymogow z inwestorem, a ten zauroczony pierwszym renderem zgadza sie, zapominając o kolumnach.

Ot taki OT
 
Ostatnia edycja:

mastek81

New member
miejsce jest, mam 4m szerokości z czego po środku chcemy wstawić komodę o szerokości około 240cm. W rogach te dwie kolumny.

Na początku myślałem o takich cienkich bo mi się podobają, ale dzięki waszym wypowiedzą na pewno nie kupie takich plastików. Wasze przykłady były bardzo pomoce i w sumie teraz wybór będzie uzależniony od koloru komody (niektóre kolumny z powyższych mają kilka kolorów, inne widzę tylko czarne)
 

Majster77

New member
:) byc moze,
choc wielkim problemem, szczegolnie w ostatnich latach, kiedy to korzysta sie czesciej z usług projektantów przy remoncie, urządzaniu gniazdka, są wlasnie oni sami. Jeszcze nie spotkałem się, by projektant, choc trochę wział pod uwagę adaptację akustyczna lub tylko to, ze inwestor chcialby postawic w salonie kolumny. To czesty problem. KOmpletny brak miejsca na nie, calkiem zabudowana meblami scianka.
Wg mnie to przeciez jeden z wazniejszych czynnikow nie tylko w wygladzie pomieszczenia, dlatego dziwi mnie to, iz na studiach nie ma zajęć, lub chocby jednego tematu poswieconego temu zagadnieniu, szkoląc przyszlych projektantow. Pewnie zaden podrecznik, zaden wykladowca nie wspomina, ze są ludzie, ktorzy chcieliby obok telewizora jeszcze postawic przynajmniej 2 kolumny :). Wiele jest przeciez takich tematow, jak ustawic, gdy sie nie da, sufit, glosniki instaloatorsie, itp. Czesto projektant nie konsultuje wymogow z inwestorem, a ten zauroczony pierwszym renderem zgadza sie, zapominając o kolumnach.

Ot taki OT

Wydaję mi sie ze prawda jest po połowie. Czesto wystarczy powiedziec że chce sie mieć w tym pokoju kino domowe. Ja powiedziałem mojej projektantce i mam miejsce na telewizor 50" i miejsce na kolumny też. A gniazdka do satelit mam po drugiej stronie i kablami nie ma żadnych problemów.
A projektant który w dzisiejszych czasach takich rzeczy nie bierze pod uwage to nietety marnie skończy. Podejście powinno byc takie że najpierw inwestor powinien myśleć w jaki sposób chce korzystać z danego pomieszczenia a później robi sie do tego projekt. A często bywa tak że zaczyna sie od wyboru kolorów i innych pierdół, a potem jest tak ze światło mogło by sie gaciś w innym miejscu a telewizor stoj 2 metry od gniazdek i idzie wiązka kilkunasku kabli.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Zawsze sa dwie strony medalu; jak inwestor podpowie to OK, to inna bajka, ale ja o tym. Mnostwo jest ludzi, chocby tu na forum, ktorzy pokazują piekne, nowoczesne projekty, a potem biadolą, gdzie tu teraz wstawić kino na 40m2. Jesli inwerstor nie zaznaczy to projektant nie spyta, ot i cała prawda :)
 

mastek81

New member
a wracając do tematu podpowiecie jakie kable kupić bo zaraz będziemy je chować w suficie podwieszanym oraz listwach podłogowych.

Kable do głośników o wartości 1000-1500zł
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Do góry