Zestaw do metalu/rocka

omnic

New member
Szukam zestawu do salonu 30m2(6mx5m), otwarta przestrzeń z jadalnią i kuchnią ok.60m2.
Kino 50%, muzyka 50 % głównie rock z ciężkimi gitarami :). Rozważałem BX6 i Dali Zensor 7. Czytam na forach, że do rocka Klipsch 82 będzie lepszy. Czy to prawda? Nie będę zadowolony z BX6 przy ciężki rockowych/metalowych dźwiękach?
 

Rudeford

New member
To zależy jak lubisz słuchać rocka/metalu? Ja lubię słuchać tak jak na koncertach czyli z dużym kopem. Ulubione kawałki mają mnie wgniatać w fotel. No i tu MA się nie sprawdzi i zdecydowanie wolę Klipsche gdzie perkusja a zwłaszcza stopa wymiata. Jeśli natomiast bardziej analizujesz nagrania, to sytuacja jest odwrotna. Ogólnie MA ma lepszą, bardziej szczegółową górę i blachy wypadają lepiej. Można mieć oczywiście kopa i szczegółowość np. Focal 826V lub Paradigm 11 v.7
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jak sama nazwa wskazuje do takiej muzyki najlepiej jakby elektronika była w metalowych obudowach ,kolumny do "ciężkiego grania " powinny być ciężkie - najlepiej marmur ,granit ewentualnie beton :)

Teraz na serio - odradzam kolumny Monitor Audio ,fakt ,że to bardzo dobre zestawy, ale nie do takich zastosowań .Z wymienionych najbardziej by były odpowiednie Klipsch
Osobiście do takiej muzyki wybrałbym JBL ES 80/90 ewentualnie Studio 180 /190 to niezłe konstrukcje o bardzo dobrych walorach rytmicznych ,są w stanie wytworzyć duże poziomy głośności ,na dodatek są łatwe do wysterowania więc nie będzie problemu z doborem elektroniki i niezbyt drogie
Gdyby wybór padł na JBL świetnym partnerem będzie Harman,który zgrywa się z nimi wręcz wzorowo ,ewentualnie Denon albo Onkyo które ma równowagę tonalną przesuniętą w stronę niskich częstotliwości
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
BX6 i Zensor 7 to dobre kolumny, ale do ciężkiego rocka szukałbym czegoś innego. Szczególnie Zensor 7 za mało dynamiczne. Klipsch to dobry kierunek. Na Twój metraż RF82 będą odpowiednie. Jako alternatywę zobacz Paradigm 11 v. 7. Słyszałem model 9 V.7 i mnie bardziej odpowiadało ich brzmienie niż Klipsch RF.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja również lubię rock czy gothick metal, więc szukaj czegoś z dobrą dynamiką. MA czy Dali odpadają. To dobre kolumny, ale do innych gatunków muzycznych. Jeżeli szukasz kopa, dynamiki i dobrego basu przesłuchaj Paradigm Monitor ( w Twoim wypadku 11 v.7). Myslę że będziesz zadowolony i lepiej zagrają od Klipsch. Fajnie się zgrywają z elektroniką NAD, ale i pewnie również z innymi wzmakami. Akurat z NAD'em odsłuchiwałem.
He,he. Paweł, jak zawsze prawie równocześnie:)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
he he faktycznie:) Czyli coś w tym jest, że Paradigm to dobre kolumny:) Ja odsłuchiwałem przy Metallice i Kornie i muszę przyznać że był ogień. Tylko ciekawi mnie jakby zagrały przy delikatniejszej muzyce. Lubię sobie posłuchać Claptona, Dire Straits itp. Na pewno do Paradigm szukałbym cieplejszej elektroniki.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Widzisz Paweł, to nie ten pułap cenowy gdzie można wymagać jakości i zarazem wszechstronności w różnych gatunkach muzycznych. Tu jednak się liczy to czego słuchamy. Dlatego wybraliśmy Roth Oli. He,he. Co by nie mówić, to da się na nich i posłuchać spokojnej myzyki jak i nieco bardziej dynamicznej. Myslę że przy spokojniejszej muzie, MA BX by lepiej się sprawdziły. Paradigm to taki diabełek. Granie mocne, dynamiczne, skrajami pasma. W sumie dużo uciechy przy słuchaniu mocniejszej muzyki. No i ten bas...szybki, konturowy, mocny, po prostu miodzio
 

omnic

New member
Zaciekawiliście mnie tymi Paradigmami, ale dziwi mnie, że nie ma opinii za dużo w necie. Chyba nie są zbyt popularne w Polsce?! Strony dystrybutora i serwisu też nie widzę. Może wiecie gdzie w mieście Łodzi lub Warszawie można je posłuchać?
 

rabit

Active member
Bez reklam
To i ja dodam swoje parę groszy :) Też lubię posłuchać troszkę mocniejszego grania i wydaje mi się że do tego metrażu idealne byłyby TAGI Platinum 100. Within Temptation, Linkin Park (wejście w koncercie "Road to Revolution" rozwala ściany) oraz Metallica. Jeżeli do tego rodzaju muzyki to polecam w 100%. Nic tylko posłuchać :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To są popularne kolumny. W Łodzi spokojnie je za darmo odsłuchasz w "Audiodesign" Kościuszki 101. tylko tam pomieszczenie ok. 100mkw. Jak chcesz ponegocjować lepsze ceny to napisz do Naszego Blackninja, zawsze ma taniej dla kolegów. Dystrybutorem jest chyba "Polpak", ale nie jestem pewnien.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Paradigm i Tagi Platinum odsłuchasz w Wwie w polpaku. Tylko NAD`a nie mają, a ten jest dobry do tego. Ogolnie ampli i wzmacniacz NAD, przy sporej ilosci czasu muzyki wzmacniacz MUST HAVE :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do Paradigm 11 v.7 zdecydowanie za słaby. Musisz pamiętać o tym amplituner kina domowego z stereo zagra przeciętnie. Chyba, że wysokie modele. Kup lepiej amplituner, który ma pre-out to w przyszłości będzie mógł podłączyć wzmacniacz. Do kina będziesz miał amplituner, a do stereo wzmacniacz. Np. Denon X3000, Marantz 6007. Pytanie czy planujesz rozbudowywać zestaw do 5.1? Bo jeśli nie to lepiej kup wzmacniacz stereo.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zaciekawiliście mnie tymi Paradigmami, ale dziwi mnie, że nie ma opinii za dużo w necie. Chyba nie są zbyt popularne w Polsce?! Strony dystrybutora i serwisu też nie widzę. Może wiecie gdzie w mieście Łodzi lub Warszawie można je posłuchać?

Kolego wszystko jest tylko trzeba dobrze poszukac. Dystrybutor to polpak i od razu serwis tam jest
POLPAK POLAND - NAJLEPSZE STEREO, KINO DOMOWE i SYSTEMY AUDIOWIZUALNE
Do tego w kilku sklepach tez mozna na spokojnie posluchac w Warszawie chocby pierwszy z brzegu:
AudioColor - Kontakt
I ostatnia sprawa jest jeszcze inne forum jak audiostereo tam jest tez zaklada kluby i tam mozna tez bardzo duzo poszukac opinii o glosnikach tej firmy od uzytkwonikow. Pamietaj o tym ze paradigmy lubia duzo pradu i musi byc odpowiedni amplituner, sa to kolumny 4 omowe wiec nie moze to byc slabiak, albo amplituner ktory ma problem z takimi kolumnami...
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Też dodam trzy grosze: jak koledzy, czyli Monitor Audio oraz Dali nie do tej muzy. Paradigm, Klipsch jak najbardziej.

Krzychu ja jakby mi lepiej odpowiadal stosunek cena do tego co uslyszalem w MA serii gx to kupilbym je wlasnie do sluchania miedzy innymi muzyki rokowej... chyba ze masz na mysli nizsze serie MA, a tych nie sluchalem. Platinum 200 tez sluchalem kiedys tak z ciekawosci i bardzo mi sie podobaja i tez do sluchania takiej muzyki mi pasuja :) Tylko ze to juz inna cena i musi byc wzmak..
 

omnic

New member
Takich do słuchania to jest 30m2.
Zdecydowałem się na DALI 7/1/Vokal/Sub + Denon x2000+DBT-1713.
Proszę o super ofertę ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
60m2 to JBL LS80 ale nie ten budżet :(

Ale genralnie ma 30 m , kazdy mieszkajacy w domu ma metraz znacznie wiekszy od salony, bo wlasnie jest jadalnia i kuchnia na parterze.. wiec kolumny starsznie duze sa niepotrzebne. Ja mam 25 m + duza jadalnia i duza kuchnia i to co mam (chodzi o sprzet) jak da sie czadu to w salonie nie mozna wysiedziec..
 
Do góry