Zestaw do kina i muzyki

kolega12

New member
Witam, mam prośbę o pomoc. Chcę kupić sprzęt do kina i muzyki (40/60). Muza od klasyki do rocka. pokój ok. 25m, budżet ok. 6 tys. Co możecie polecić? Myślałem o Yamaha 765, Denon 1910, Onkyo 607 lub 577. Jakie kolumny? Czy Dali Concept 6 to dobry wybór, może coś innego - sub na razie nie konieczny, zobaczę później czy będzie potrzebny. Jaki do tego odtwarzacz DVD, czy ma być tej samej firmy co amplituner? Słyszałem, że Pioneer ma b. dobre dvd np. 420. A może zainwestować w jeszcze lepszy odtwarzacz - jaki? Chciałbym aby miał USB. Będę wdzięczny za wszystkie sugestie. Pozdrawiam.
 

piotr10

New member
Bez reklam
Yamaha mnie osobiście do siebie nie przekonała ( słuchałem wzmacniacza stereo Yamaha 700 ) Dźwięk strasznie suchy, przez to ograniczony rytmicznie , bez wyrazu w niskich częstotliwościach, ale dobra stereofonia i detaliczność wysokich tonów.

HK 255 - ok 2000 , może nawet przy dobrych negocjacjach ok 1900 zł.
Klipsch F2, c2, b2 - ok 3000 zł.
popcorn c200( z bd i hdd ok 1800 zł. , ale wtedy to masz wypasiony kombajn )

Przekroczyłem nieznacznie budżet , ale sprzęt na 100% Cię zadowoli

Harman gra o wiele lepiej od yamaszki
Klipsch to niedoceniona firma w Polsce ( czyt. prawie nie reklamowana ) ,ale zapewniam kolumny świetne
Odtwarzacz to już według gustu, ale ja bym wybrał ten kombajnik:)

Podstawa - Odsłuchaj sprzęcik zanim kupisz.
 

ryba229

New member
Yamaha gra specyficznie, ostro i dlatego do rocka jest zawsze polecana. Osobiscie slucham muzyki klubowej i preferuje Harmana 255.
 

piotr10

New member
Bez reklam
jak plumkają na gitarze basowej to na yamaszce masz namiastkę tego co na harmanie, a to że wysokich jest więcej to kolumny Klipsch to nadrobią.
 

ryba229

New member
Tak jak pisalem Yamaha gra specyficznie. Mialem wysokie modele wzmacniaczy tej firmy i sam po czasie stwierdzilem ze bez suba sie nie obejdzie. Aczkolwiek docenic nalezy piekne wokale jakie daje Yamaha takze radze posluchac albo bardziej sprecyzowac czego szukamy.
 
Ostatnia edycja:

piotr10

New member
Bez reklam
też tak samo uważam.
Kolega napisał, że suba teraz nie chce zakupić, także ta yamaszka by mu tylko zaszkodziła.
 

Kuman

New member
Ilość basu nie równa się jakości basu

Rozumiem, że rzesza miłośników HK jest duża, ale ja akurat nie zgadzam się z wiekszością. Ilość basu nie równa się jakości basu, czego przykładem jest właśnie HK. Dźwięk jest w HK przebasowiony, ale basem bez szczegółów. Już Onkyo mają z tym problem, ale ich amplitunery są pewnym wyśrodkowaniem pomiędzy ilością (bas się nieco rozłazi, ale niewiele) a jakością.
Jeśli komuś jest w Yamasze mało basu zawsze może sobie pokręcić pokrętłem 'Tone Control', wtedy ma go więcej i o lepszej kontoli.
Jakość basu najlepiej sprawdzić przy dźwięku kontrabasu i gitary basowej. W HK jest głośno, co z tego, skoro dźwięk nie ma niczego wspólnego z rzeczywistym brzmieniem tych instrumentów.

Najlepiej samemu posłuchać, to rzecz gustu.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Klasyka to najbardziej będzie pasował Denon i jak na razie bez suba to Monitor Audio BR6+BR1+BRLCR.
DVD nie musi być do kompletu choć 1740 w srebrze jest teraz w dobrych cenach.
 

mrekg87

New member
Pomocy ... ponieważ czytam przez ponad tydzien różne fora i nie moge sie zdecydować nad amplitunerem pod Jamo s 608 . Na innych postach popierają dany sprzet na drugim krytykują i tak jest z każdym amplitunerem jaki bym nie sprawdził nie porównał . Wiec moze wkoncu jakies konkrety a mianowicie kino domowe w 70% film 30% muzyka , muzyka głównie disco polo i kawałki z programu Viwa, główną zaletą aby był odpowiedni dzwięk .... telewizor jaki posiadam to plazma Panasonic TX-P42U10E... pomieszczenie 20m. oczywiscie sprzet z myslą o pózniejszej rozbudowie cena 2000zł moze troszke przekroczyc .... wiec co proponujecie
 

mszary

New member
ja miałem podobną rozkmine i słucham podobnej muzyki. wybrałem Yamahę rx-v765 i jestem mega zadowolony z muzyki płynącej po optyku ze zmieniarki Yamaha cdx-697. Do filmów uzywam PS3.
Wcześniej muzyki słuchałem ze wzmacniacza stereo Yamaha ax-497, który sprzedaję na allegro i kolumn Gale 3030 (feee - wstydzę się je wystawić nawet na aukcję ;)
Polecam Yamahę, bo do rocka jest najlepsza i nie ma co gdybać, że kolega nie kupi narazie suba to lepiej kupić HK, muzyki się słucha całe życie jednej (prawie) a suba można zawsze kupić. Brak suba przy dobrym sprzęcie i brak basu będzie tylko jednym z powodów żeby odłożyć i kupić suba i mieć już skompletowany sprzęt. Ja miałem nie kupować suba ale zdecydowałem się na 5.1 od razu i nie żałuję a budżet przekroczyłem dosyć rażąco :)
 
Do góry