Zestaw do 4 tys? Denon S650h/750h + Taga Tav606/607?

2bartek

New member
Dzień dobry,

Przymierzam się do kupna pierwszego w swoim życiu systemu audio 5.1. Budżet jaki mogę przeznaczyć na te przyjemność to 4 tys zł. Stać to będzie w pokoju w bloku około 20m2. Filmy, muzyka, trochę gierek, Spotify przez bluetooth. Nie jestem jakiś melomanem, dla którego znaczenie będzie miało wyłapywanie jakiś pojedynczych dźwięków. Poczytałem sporo tematów na forum odnośnie polecanych zestawów i wydaje mi się, że do tej skromnej kwoty, z opini tu zebranych powinien być to optymalny zestaw, plus oczywiscie osobno dokupiony subwoofer.

Proszę o opinie, polecenie ewentualnie alternatyw dla w/w sprzętu.

Odnośnie wzmacniacza, czy warto dopłacać do 750h?

Odnosnie głośników, czy warto dopłacać do wersji 607?

Czy ewentualny zakup wzmacniacza i kolumn jako jeden zestaw będzie miało wpływ na cenę?

Bardzo zależy mi, żeby kolumny były koloru białego.

Myślałem jeszcze nad Jamo s807 lub s809, jednak opinie na tym forum w porównaniu do Tagi raczej bywały nieprzychylne i troszkę droższe od Tagi, choć nie ukrywam, że wizualnie bardziej mi odpowiadają.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To dobry wybór.Ale w tych warunkach pokoju i oczekiwań znacznie lepszym rozwiązaniem pod każdym względem. Do tego masz dużo więcej miejsca i lepszą aranżację.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tego modelu dokładnie nie znam przez długie lata poprzednie model .
Naprawdę cieszyły się uznaniem w tej klasie cenowej.
Były te zawsze dopracowane pod względem estetyki.
Sam korzystałem przez wiele lat i dlatego polecam !
 

DrWredman

Active member
Miałem kiedyś surroundy dipolowe Taga. Modelu nie pamiętam ale grały naprawdę dobrze. Nie ustępowały klipschom.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Miałem kiedyś surroundy dipolowe Taga. Modelu nie pamiętam ale grały naprawdę dobrze. Nie ustępowały klipschom.

No bez przesady Klipsch to "inna półka" Taga jest świetną Polską marką która zdobyła uznanie wśród budżetowych produktów to jest naprawdę świetny wybór dla osób które nie mogą przeznaczyć więcej pieniędzy na wymarzony sprzęt

W przypadku kompletnych zestawów najlepiej gdy jest to cały set (zestaw) jednego producenta(jednej serii) gdyż wtedy uda się uzyskać najlepsze brzmienie Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby pomieszać głośniki .teoretycznie jest możliwe aby nawet każdy głośnik był inny
 

DrWredman

Active member
Kolego przemko, prawie każda marka ma produkty w różnych cenach, czyli dla różnych zasobności portfeli. To są właśnie różne półki cenowe. Ewentualnie można napisać inna liga. ;)
 
Do góry