Zestaw do 3000PLNów???

adzi

New member
Zestaw KD do 3500 PLNów - poradźcie :)

Pierwszy update:

wyszperałem na forum polecany zestaw do KD za 3tys.-3,4tys
ONKYO TX-SR504,DV-SP404 i Quadral Quintas5,0

Będę wdzięczny za podpowiedź czy w tym zakresie cenowym jest to optymalny wybór?
Niektórzy polecają dodać kilka groszy i kupić głośniki JAMO S606 - może ktoś mógłby podzielić się spostrzeżeniami na ten temat?

Dzięki
Adrian



===========================================================================
Witam,

Wczoraj do 4 nad ranem dowiedziałem się czego nie wiem na temat prawdziwego audio, kosztów tej rozrywki itd.
Niestety w postach na różnych forach nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Dlatego zapisałem się tutaj (BTW naprawdę dobre forum) i będę wdzięczny za fachową podpowiedź. :):)

A teraz do szczegółów. Pokój mam ok 23m. Nigdy wcześniej nie posiadałem wzmacniacza chociaż kiedyś czaiłem się na produkty Diory :)
Ale czasy się zmieniają i niedługo zakupię telewizorek plazmowy LG 42PT81
do tego chciałbym kupić jakiś fajny zestawik do słuchania muzyki i DVD.
Widziałem że sporo osób poszukuje sprzętu do KD 60% a muzyki 40%. U mnie powiem szczerze jest odwrotnie. Chciałbym posłuchać sobie muzyki (różna od Pink Floyd, COMA, Raz Dwa Trzy itp) filmy to również istotna sprawa ale bez przesady. Dodatm, że słuch mam, jestem z wykształcenia podstawowego muzykiem amatorem, więc odróżniam dźwięki i jakość.

Co mogę zrobić za ok 3000PLNów, oprócz tego że się załamać, bo mam już obrzęk mózgu od tych wszystkich inforamcji ;)

Dodam że potrzebuję jeszcze łącza HDMI, słyszałem też że lepiej mieć wzmacniacz niż amplituner, poza tym chyba nie potrzebuję głośnika do basów jeżeli pozostałe głośniki będą dobrze grały.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc przy wyborze. Wiem że nie posiadam dużego budżetu, ale jak każdy, chciałbym wydać kasę na sprzęt najlepszy w tym przedziale cenowym.

pozdrawiam
Adrian
 
Ostatnia edycja:

Rafik_Skce

New member
Witaj,
ostatnio miałem ten sam problem co Ty. Poszukiwałem kina domowego do zastosowania:
- 35% kino domowe
- 65% muzyka
- pokój 18m2
Posiadałem budżet w wysokości 3k PLN.

Po prawie dwóch miesiącach poszukiwania stanąłem przed wyborem:
1. Yamaha 361+661+ns45+nsp60+sw012
2. Onkyo HTE 505/405 + Quadral Quintas 500

Wybór padł na Onkyo - co prawda bez Sub-a, ale ja tak samo jak Ty nie potrzebuję - to jest ważne ale głównie przy filmach. Głośniki Quadral są jednak na tyle dobre (w moim odczuciu), że nie odczuwam potrzeby głośnika basowego.

Jestem bardzo zadowolony z wyboru (w którym pomógł mi Blackninja), tak więc i Tobie polecam takie rozwiązanie.
 

adzi

New member
Wielkie Dzięki Rafik,

już myślałem że nikt nie odpowie, dużo jest takich postów, ale jasnych odpowiedzi mało.

w takim razie wybór wydaje się być oczywistym.
Ja również słyszałem coś o Yamaszce :) ale jak się wgryzłem w jedną z dyskusji między Blackninją i Art'em to wyczytałem że Yamaha ma troszeczkę za delikatne brzmienie.

Mistrza Blackninje już "przyatakowałem" pytaniami, mam nadzieję że coś poradzi mi również w zakresię samego zakupu, czyli gdzie najtaniej ;)
 

Rafik_Skce

New member
Black odpowiada dość szybko (24h napewno mu wystarczą).
A co do zakupu - ja kupowałem u niego - było sporo taniej niż gdziekolwiek indziej - 3k mi wystarczyło :)

Pozdrawiam!
 

Jarod

New member
głosniki można dobrać jeszcze qq 700 są mocniejsze. Blackninja polecał jak pokój >18m2 zebym wzial qq700 i tak zrobilem i nie zaluje :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo w tej klasie cenowej - Onkyo i Quadrale nie mają konkurencji. Czasem jedynie warto dołożyć do Jamo 606. Zresztą radość i uśmiech to największe podziękowanie .
 

adzi

New member
Jarod,
ja pokoik mam ok 18m. Jak każdy chciałbym mieć coś mocniejszego jeżeli różnica w cenie to 200-300zł, ale jeżeli tego niewykorzystam to może nie ma sensu?

Kiki, dzięki za potwierdzenie, już niedługo mój zestaw to będzie niska klasa średnia czyli ONKYO 505 +DV 404 + Q5 i LG 42PT81 :) mniam :)


BTW, głupie pytanie i zależy od gustu, ale jaki kolor wybrać?
mebelki mam ciemne, i nie wiem czy mi się czarny zestaw nie będzie zlewał z szafką RTV, Czarna będzie też rama plazmy.
ale podobno na czarnym widać bardziej odciski tzw "paluchy" :) - śmieszna sprawa ale jakże istotna :))

Adzi
 

Rafik_Skce

New member
Meble mam ciemny dąb, telewizor: czarna ramka wokół ekranu + srebrny pasek - głośnik pod ekranem. Elektronikę wziąłem srebrną, kolumny czarne - wygląda pięknie.
 

adzi

New member
O i to jest ciekawe połączenie.

ale mebelki masz jaśniejsze. Ja mam buk wenge, ciemne dosyć, przy słabym świetle tracą już brązowy odcień.
Ja też myślałem że srebrna elektronika będzie ciekawym kontrastem do ciemnych meble. Bo czarne to troszeczkę się zleje, prawda?
i niby faceci nie mają takich zdolności...a mojej wybrance życiowej srebrny nie pasuje ;)


Ad
 

Rafik_Skce

New member
adzi napisał:
O i to jest ciekawe połączenie.

ale mebelki masz jaśniejsze. Ja mam buk wenge, ciemne dosyć, przy słabym świetle tracą już brązowy odcień.
Ad

E wcale nie są takie jasne - ciemny dąb - to jest takie wenge ciemne wlasnie. Powiem Ci ze jest to na prawde ciemny mebelek.

Do takiego tylko jasna elektronika moim zdaniem...
 

adzi

New member
no i zamówiełem

I już się doczekać nie mogę.

Zamówiłem ONKYO 505+DV405+qq700 :)


zestaw niedrogi, niedużo ponad 3tys PLNów

Ad
 

adzi

New member
he he, już się nie mogę doczekać , mam tylko jeszcze jedno pytanko o SUBWOOFER.
Czy to konieczne do pokoju ok18m? mam możliwość dokupienia ale zastanawiam się czy to jest sens, nie lubię przesadnych basów, ani walenia w muzyce.

Jarod, masz subwoofer?

pozdrawiam
Ad


Jarod napisał:
Mam to samo - nie zawiedziesz sie :)
 

Jarod

New member
Subwoofera się jeszcze nie dorobiłem, bass w kolumnach jest dobry w filmach tez daje rade, ale u ojca jest "plastikowe" kino z jakims beznadziejnym subem a mimo to czuc ladnie jak pod tylkiem sie trzesie z kolumn tego efektu sie nie wydobedzie.
Ja kupuje tańszą plazme to może się uda uzbierać na suba
Czy 51dv bedzie najlepszy?? nie zalezy mi na pieknie grajacym tylko mocno :p pieknie graja kolumny i jak cos to suba bede odlaczal - fajnie byloby glosnik tak od 25cm
Pokoj 18m2 niby ale by sie chcialo
 
Do góry