zestaw do 2500-3000, prośba o pomoc

manverux

New member
witam, od jakiegoś czasu szukam zestawu w granicy cenowej podanej w tytule, o elektronice nie mam za bardzo pojecia stad moja prosba o pomoc do doświadczonych forumowiczów.
Zestaw ma służyć głownie do słuchania muzyki a efekt kina to sprawa drugorzędna, dlatego postanowiłem zakupić ampli i narazie zakupic lepsze glośniki "głowne", a jak uzbieram na reszte wtedy pomyslimy i uzupelnieniu zestawu. Dodam ze pomieszczenie ma okolo 25 metrów powierzchni i istatne jak dla mnie jest to zeby glosniki mialy dobry bas! ;)
Poki co jesli chodzi o ampli to mysle nad:
- Denon avr-x1000 lub Marantz 1504
i teraz trudniejsza sprawa - kolumny!! tutaj kompletnie nie mam jakiegos konkretnego modelu mysle o czyms z jbl lub audio monitor

Mozecie cos poradzic lub zaproponowac cos konkretnego?
kazda opinia i rada jest na wage zlota;)
 

eddielublin

New member
Jak lekko to dostaw jedynkę z przodu :). Ale już poważnie to nie da się zrobić dobrego stereo z basem na bazie bazowego amplitunera X1000. Dawno temu próbowałem na bazie Yamahy Rxv350. To nie były najlepiej wydane pieniądze.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Henry

Active member
Bez reklam
Tak jest:)
Jeśli już to łatwiej ci będzie to zrobić na bazie 1504, bo ma pre - out na fronty, więc stereo może być z czasem lepsze
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kolumny np. Melodika BL40, JBL Studio 280, Monitor Audio MR6, Klipsch F20. Jeśli jednak zależy Ci przede wszystkim na stereo to może jednak wzmacniacz stereo.
 

manverux

New member
dzieki za podpowiedzi...
a tak wogole bylem wczoraj na odsluchu w sklepie i bardzo mi sie spodobały
Q Acoustics 2050, co o nich sadzicie pod katem technicznym?
 

manverux

New member
dodam ze monitor audio mr4 i jakis model roth- nie pamietam jaki ale w podobnej cenie wypadly jak dla mnie slabiutko... oczywiscie caly odsluch byl na avr x-1000 bo na niego sie zdecydowałem.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Jeżeli niskie tony to uważam że amplituner Onkyo. Niestety Denon nie ma takiego wykopu (popatrz na pobór prądu) jak Onkyo. Miałem i 828 w domu i X-4000 i wiem co mówię. Do muzyki Denon, ale do kina (basu) jednak Onkyo będzie lepsze. Oczywiście to jest tylko moje zdanie i nikt mi go nie odbierze :) Ty możesz powiedzieć że głupoty pisze, a i tak moje uszy słyszą tak, a nie inaczej :)
 

rabit

Active member
Bez reklam
Proponowałbym 626, ale niestety droższy od X-1000. Chociaż blackninja robi cuda :) Ale najważniejsze aby posłuchać. JBL do Onkyo byłoby fajne.
 

manverux

New member
witam ponownie po krotkiej przerwie, aczkolwiek mam po niej nowe przemyslenia/propozycje no i oczywiscie prosby o opinie.

podtawowa informacja to to ze podwyzszyłem budzet do 4000 tys badz nawet do 4500, gdyz w gre moze wchodzic rowniez sprzet lekko uzywany.

jesli chodzi o kolumny to oczywiscie soczysty bas, ostatnio ktos mi polecil paradigm monitor v9, badz heco metas xt501 lub xt701, czy ktos moze cos o nich powiedziec? oczywiscie chodzi tu o uzywki...
a jesli chodzi o ampli to w dalszym ciagu jestem w kropce... do konca miesiaca chcialbym juz cos kupic wiec bo juz mnie cisnie zeby w koncu cos posluchac... ;)
 
Do góry