Zestaw do 1000zł

Szymon91

New member
Witam wszystkich, chciałbym wymienić sprzęt grający. Do wydania mam około 1000zł.

Jego przeznaczeniem będzie odsłuch płyt + podłączenie do komputera. Niedługo chciałbym podłączyć go również do telewizora.

Przyznam się, że jestem trochę zielony w tej kwestii. Zestaw będzie budowany od podstaw.

Wiem, że wymiary pomieszczenia są istotne dlatego ma ono w granicach 15 lub 20m2
Na początku zestaw z pewnością znajdzie się w tym mniejszym.

Interesuje mnie bardzo czysty dźwięk i lekki bass, ma być on odczuwalny, jednak symboliczne, żadne tzw. umc-bumc:grin:. Krótko mówiąc sprzęt ma grać dostojnie.

Czy w tym przedziale cenowym da się coś takiego złożyć? Jeśli tak, proszę o pomoc za którą z góry dziękuję.
 

Shagohad

New member
Bez reklam
Za ta cene jedyne co moge polecic to komputerowe "Logitech z 5500"... Jak bys mial powiedzmy 2000 to juz by sie cos udalo, ale od 2500 zaczynaja sie juz ciekawe propozycje...
 

armi

New member
Bez reklam
jakby nie było to Koledzy mają rację ... może na początek wystarczy wzmacniacz + 2.0 ?

ps
jak na Twoje potrzeby to 4-5 tys mało :)
 

fantattoo

Member
Za 1000 zł to jedynie jakaś miniwieża stereo i podłączenie kompa przez AUX. Nie da się ukryć, że miniwieża w klasie średniej, bo na wyższą półkę już nie starczy.

Rozejrzyj sie trochę po necie, jeśli nie masz czasu na łażenie po sklepach. Zestaw, taki podstawowy (jakiś prosty ampli, dvd, kolumny bez suba) to wydatek ok. 1800 zł w promocji. Z jakości dźwięku powinieneś być zadowolony, chociaż nie wiadomo na czym słuchałeś do tej pory.
 

fantattoo

Member
Wspomniałem o DVD bo w promocyjnych zestawach jest ono najczęściej zawarte. Ale nawet bez DVD nic w tej cenie nie znajdziesz. Możesz poszukać używki na allegro. Można dostać "niezły" ampli w granicach 400-500 zł, ale to zawsze używka. No i niestety najczęściej tylko stereo. Kolumny za 500 zł też dostaniesz, ale ich jakość raczej Cię nie zadowoli. Dostojny to one mają tylko wygląd, a czasem nawet i wyglądem nie nadrabiają. Też pozostają Ci więc jakieś używki z niższej półki. Może warto się też zastanowić nad jakimś zintegrowanym zestawem (samsung, panasonic, sony, LG)? Podobno niektóre mają bardzo fajne brzmienie, które z powodzeniem wygrywa z brzmieniem pseudo zestawów głośnikowych w cenie 300-500 zł.

Popatrz na te aukcje. Być może da radę kupić bez DVD, zawsze można zapytać sprzedawcę. Niestety głośniki w tych zestawach to raczej porażka.

zestaw pierwszy
zestaw drugi
zestaw trzeci (osobiście nie polecam)
zestaw czwarty

Zadaj pytanie na Priva Kikiemu, może doradzi Ci coś zintegrowanego w tej cenie, co spełni Twoje oczekiwania.
 

Shagohad

New member
Bez reklam
Zastanow sie nad tymi zestawami (zagraja oczywiscie adekwatnie do ceny...):

"Yamaha 363 + Koda AV 701v2 + SW 550v"

a jesli nie mozesz przekroczyc nawet tych 1500zl no to:

"Koda AV 504 + Koda AV 701v2 + SW 550v"

Nic innego nie przychodzi mi do glowy :/
 
Ostatnia edycja:

armi

New member
Bez reklam
przy takich kombinacjach to już lepiej chyba coś zintegrowanego kupić
tutaj ani kolumny ani ampli raczej godne polecenia nie są...

żeby coś tworzyć to naprawdę te 2.5-3 tys lub więcej trzeba bo potem w domu będzie 'co ja kupiłem'
no i odsłuch przede wszystkim
 

fantattoo

Member
Niestety jedynie taki sprzęt można dostać w zbliżonym przedziale cenowym. Stąd moja sugestia o zintegrowanym zestawie. Może wygląda mniej "profesjonalnie", ale może zdecydowanie lepiej zagrać.
 
Do góry