Zestaw aplituner i glosniki

Stef

New member
Witam. Szukam niewielkiego amplitunera z kompletem glosnikow 5.1, ktory uzupelnilby LCD JVC LT-32X70 i DVD Pioneer AV-696. Pokoj 17m2 (ok 5x3), przy czym kanapa i TV na dluzszych przeciwnych scianach. Pokoj nie jest duzy, niestety. Nie zalezy mi na duzych amplitunerach, raczej cos na ksztalt zintegrowanych kin domowych jak Pioneeer DCS-363. Wiem ze aplituner VX bedzie duzo lepszym rozwiazaniem, ale szukam czegos kompaktowego, nie chce ingerowac w moj system stereo, a TV ogladam raczej cicho, tak wiec nie potrzebuje kolumn duzych rozmiarow. I taki jest zalozenie.

I teraz problem jest taki, ze jesli cos juz jest, to raczej nie posiada wejsc optycznych czy tez typu chinch na poszczegolne kanaly. Raczej w ogole nie posiadaja wejsc :) Mojej rozeznanie jest kiepskie i ogranicza sie do dwoch marek, stad moje pytanie.

Mam dwie opcje, albo dokupie jais amplituner z kolumnami ktory bedzie posiadal wejscia do podlaczenia mojego DVD (choc ilosc posiadanych pilotow juz mnie przeraza), albo sprzedam to DVD i wezme cos zintegrowanego, ktory bedzie mial te same parametry co DVD, choc tutaj jestem sceptyczny. Zdaje sie na wasze opinie. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Stef

New member
Nie poszukuje sprzetu z wysokiej polki, mysle ze 1-1.5 tys. Z punktu widzenia estetycznego rodzaj kolumienek taki jak jest w DCS-363, czyli kostki, ale nie jest to podstawowe kryterium.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Możesz pociągnąć firmę, którą już masz w domu czyli JVC. Do tego dobre kostki JBLa ale sporo lepiej grające od pioneera.

JVC RX-D411 + JBL SCS 138...................1700zł

http://jvc.pl/product.php?id=RX-D411SE&catid=100005
http://europe.jbl.com/home/products/product_detail.aspx?prod=SCS138/230&CheckProduct=Y

104959_rx-d411s_e.jpg

SCS138.jpg
 

Stef

New member
Witaj. Dzieki za info. Jesli juz zostane przy JVC to co sadzisz o TH-D5 i w jakiej jest cenie? Mam ciemne meble (wenge), wiec te jasne JBL nie pasuja, a w innym kolorze nie znalazlem.
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Stef napisał:
Witaj. Dzieki za info. Jesli juz zostane przy JVC to co sadzisz o TH-D5 i w jakiej jest cenie? Mam ciemne meble (wenge), wiec te jasne JBL nie pasuja, a w innym kolorze nie znalazlem.
Wprawdzie pytanie nie było do mnie, ale pozwól, że wtrącę swoje 3 grosze. Masz DVD wyższej klasy, nie zamienia się sprzętu na gorszy. Taki kompakt jest dobry do tv CRT 21". Propozycja BN jest dużo ciekawsza. Porozmawiaj z nim o głośnikach, z pewnością znajdziecie kompromis.
 

Stef

New member
Wiedzialem, ze wyciagniecie VSX-a :) A ja juz na te klocki nie mam miejsca, dlatego jakas hybryda mi pasowala, ale skoro kompromisu nie ma, to juz sam nie wiem. Wybor ogranicza troche brak wszystkich cen na stronie sklepu.
 

aacc00

New member
Fronty do AVR-2307?

Mam pytanie do forumowiczów:
Słuchałem w SATURNIE w Krakowie JBL E80 oraz L880 z HK635.
Wg "mojego ucha" L880 bije na głowę E80. Mam ochotę dopłacić do L880
bo podobały mi się pod względem estetyki, wykonania i przedewszystkim brzmienia. Lubię mocny bas, nisko schodzący, nie dudniący. Chciałem ustawić to w pokoju 3x6 m, w bloku. Słucham naczęściej dynamicznej muzyki rozrywkowej, najczęściej niezbyt głośno.
Moje pytanie dotyczy zestawu:
(Denon AVR2307+DVD1930) - posiadam, +JBL L880 chcę kupić
- czy to dobre zestawienie mając na uwadze mój gust. Pytam ponieważ mało kiedy znajduję takie zestawienia na rynku.
Prośba o rzeczową wypowiedź od "Blackninja" - który jak widzę jest znawcą JBL-a
Wielkie dzięki!
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Studio L880 grają lepiej od Northridge E80 ale to przecież inna klasa cenowa i jakościowa. Denon jest jaśniejszy od HK więc uzyskasz więcej sopranu, 2307 ma sporo mocy więc napędzi, lubiące wzmacniacze z lepszą kontrolą, kolumny z serii Studio. Możesz śmiało kupować spawdź tylko ceny, MM do tanich nie należy.
 

aacc00

New member
Dzięki "Blackninja"!

Jak rozumiem, do mojego pokoju będą dobre?.
Co do ceny - oferują 3 tys. za parę.
Czy to dobra cena przy kupnie za gotówkę?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Moje stoją w podobny i sobie chwalę.

L880 mi wychodzą podobnie z kosztem dostawy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry