Zestaw 5.1 do ONKYO TX-NR626

mario123

New member
Witam
Chciałbym prosić o radę przy zakupie zestawu 5.1 do amplitunera Onkyo 626. W zasadzie amplitunera jeszcze nie kupiłem, ale podobno to obecnie najlepszy wybór biorąc pod uwagę jakość/cena.

Cały pokój od podstaw będę adaptował na kino, więc 90% wykorzystania to filmy.
Zastanawiam się mocno nad zestawem Klipsch F30/C20/B20 (obecnie w MM za 3999 pln), ale już przekroczyłem budżet, a chciałbym jednak w tej cenie zmieścić się z zestawem 5.1

A może JBL Loft System 5.1 lub Harman Kardon HKTS 65?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, bo jestem zielony w tym temacie.
Jeżeli wzmacniacz też miałby być inny to proszę o poradę jaki i z jakim zestawem głośników.
 
Ostatnia edycja:

mario123

New member
Metraż 18m (4x4,5m). Właśnie dostałem odpowiedź, że F30 nie są już dostępne u dystrybutorów, ale w necie coś się jeszcze pewnie znajdzie.

Chciałbym chyba jednak zejść z ceną, albo chociaż zmieścić się w tych 4k z subem.
Czytam sobie tak od rana i sporo osób zachwala do kina zestaw Harman Kardon HKTS 60.

Co do Onkyo 818 - zapewne tak, ale to już cena Onkyo 626 x2.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Miałem HKTS 7 przez dwa lata (do tej pory jako tyłów używam satelitów). Odsłuchiwałem HKTS 16.

Daj sobie z nimi spokój. Z klipschami nawet suba nie będziesz potrzebował w takim niedużym pokoju.
A jakość dźwięku nieporównywalna.
Choć szczerze mówiąc na początku podobało mi się jak to grało w KD. Dziś wiem że tylko z braku porównania...
 

mario123

New member
Miałem HKTS 7 przez dwa lata (do tej pory jako tyłów używam satelitów). Odsłuchiwałem HKTS 16.

Daj sobie z nimi spokój. Z klipschami nawet suba nie będziesz potrzebował w takim niedużym pokoju.
A jakość dźwięku nieporównywalna.
Choć szczerze mówiąc na początku podobało mi się jak to grało w KD. Dziś wiem że tylko z braku porównania...

Hmm, ale czy HKTS 16 to to samo co HKTS 65? Może jednak w jakości jest różnica?

Jeżeli rzeczywiście nie potrzebowałbym już suba to Klipsch jest w moim zasięgu.

Jak do kina to polecam F30 sam mam ten zestaw kolumn i są mega, w kinie potrafią przyłożyć.
Myślałem nawet nad sprzedażą i wymianą na RF ale sam nie wiem.

Podobno odpowiednikiem F30 jest model KF-28, ale sam nie wiem jak się mają jedne do drugich.
No i minus taki, że zestaw KF-28/KC-25/KB-15 to kolejne 1000 pln więcej niż ten na F30.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mario123

New member
Nie zastanawiałem się nad tym, ale jeżeli pewne to dlaczego nie?
To jest zestaw czy tylko przednie? No i kwestia ceny :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mario123

New member
Wykończenie nie ma większego znaczenia. To zupełnie osobny pokój i nawet zastanawiam się czy nie zabudować tych kolumn.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mario123

New member
Rzeczywiście kosmos. Można je traktować jako uzupełnienie wystroju wnętrza, chociaż recenzje mają też niezłe.

Jeżeli możesz mi przesłać namiar to poproszę.
 

mario123

New member
Jak kupię to na pewno nie zapomnę :)
Rozumiem, że to używany zestaw, ale z pewnej ręki?

Dostałem ofertę na KLIPSCH ICON KF28/KC25/KB15 + ONKYO TX-NR626 za 5250 pln, więc chyba jest to bardzo dobra propozycja???
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry