Zestaw 5.1+ampli (gry/muzyka) 7-10k

Yolberg

New member
Witam,
po wakacjach planuję zakup zestawu kina domowego i wymianę wysłużonego już Z-5500. O ile logitech'y w miarę przyzwoicie spisywały się przy konsoli, tak wszelkie utwory muzyczne strasznie kaleczą, więc pora to zmienić.

Kolumny będą służyły do gier (ps3, ps4) - 45%, muzyki - 40% oraz filmów 15%. Pokój ma wymiary 5,7x4,1m (~23 m2).

Głównie słucham trance'u, metalu i chill out'u. Pod względem muzyki wybór nie będzie łatwi, ponieważ metal i chillout są zupełnie przeciwstawnymi gatunkami, natomiast trance jest gdzieś pośrodku, łącząc dynamiczne dźwięki z licznymi spokojnymi wstawkami i efektami.

Po wstępnych oględzinach różnych tematów w oko wpadły mi 3 zestawy 5.1:

- Dali zensor 7 + 1 + Vocal (4800zl) + dali sub e-12f (2800zl) = 7600zl

- Monitor Audio BX6 + BX1 + BXC (5550zl) + BXW10 (2500zl) = 8050zl

- Paradigm 9 v.7 + Center 1 v.7 + Atom monitor v.7 (6000zł) + SUB-8 (2700zl) = 8700zl

Do kolumn myślę kupić Yamahę rx-v775 (1900zl).

Za kilka tygodni podczas urlopu wybieram się na odsłuch kolumn, więc pod kątem muzyki sam stwierdzę co mi bardziej odpowiada, ale potrzebuję rady odnośnie dźwięku w grach oraz filmach. Czy któryś z tych zestawów będzie się wyraźnie wybijał od innych pod względem kina domowego? Wszelkie propozycje innych zestawów również byłby mile widziane. Dodatkowo chciałbym wiedzieć czy jest sens czekania z zakupem do jesieni/zimy pod względem ewentualnych spadków cen, czy nie ma co liczyć na większe zmiany?

Z góry dziękuję za pomoc i rady.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Pomyśl czy nie lepiej dołożyć do trochę lepszego amplitunera nawet kosztem rezygnacji z zakupu suba (zawsze można go później dokupić), jeśli interesuje cię i odpowiada ci Yamaha, to może zobacz coś z serii Aventage, albo mógłbyś pozostać przy 775 i pomyśleć o dokupieniu wzmacniacza stereo wykorzystując pre-out. Miałbyś wtedy bardzo fajne KD i dobre Stereo
Co do kolumn zwróć jeszcze uwagę np. na: Taga Harmony Platinum, Melodika BL4, JBL Studio 280

@Krzysiek, i rady podobne :)
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wszystkie te zestawy to dobre kolumny. BX6 nie wiem czy Ci podejdą, bo są dość spokojne, Zensory owszem maja bas, ale wg mnie jest nudny, zbyt ciągnący, a Paradigmy mają dobry szybszy bas. Do Twojej muzyki brałbym chyba Paradigmy, ale tak jak napisał kolega wyżej, ampli co najmniej o dwie klasy do góry. Możesz też iść w lepsze rozwiązanie, czyli zastać w przy tanim amplitunerze z Pre Out i do tego dokupić wmak stereo z Main in.
EDIT: Henry ten sam czas :D
 

Yolberg

New member
Myślałem nad kupnem wzmacniacza, ale to dopiero w późniejszym terminie. Wszystko zależy od tego jak wielki niedosyt będzie odczuwalny przy samym ampli.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ampli to pseudo stereo, wyższe modele zagrają trochę lepiej w stereo, ale i tak daleko będzie im do wzmaka:), ampli o dwie klasy wyżej to prawie dwukrotny wydatek w porównaniu do 775. Poszedł bym w opcję 775 i wzmak. Chyba, że wzmak z czasem i kasa nie stanowi zbytnio problemu to wyższy model ampli i z czasem porządny wzmak:). Jak do Kina to 775 wystarczy. Ja posiadam 771 z MR6 i w kinie w zupełności wystarcza
 
Do góry