Zestaw 5.0 do 2,5 tys

XFX

New member
Witam,
Potrzebuję porady profesjonalnej a nie sklepowej :) Chciałbym kupić zestaw kolumn zastanawiam się nad JAMO S 608 HCS3 (5.0); QUADRAL QUINTAS 5000; Wharfedale Diamond 10.5 / 10.0 / 10CC; JBL ZESTAW BALBOA PACK 5.1; KLIPSCH SYNERGY F1/C1/B2; Tannoy Mercury F3; M-Audio Reference 65 5.0; RUBICON NH-20 ZESTAW 5.0; ELAC FS57/CC51/BS52 5.0

Pomieszczenie ok. 30 m2. Bez sub przynajmniej przez 2 lata :)) Wykorzystanie to głownie KD ale powiedzmy ze 50/50. Posiadam amplituner Onkyo TX-SR606
Liczy się dla mnie dźwięk a nie rozbite szyby w domu od "hałasu".
Proszę o rade doświadczonych osób które maja z tym kontakt.
Dziękuję
 

killpit

New member
Dość rozsądnym wyborem jeżeli nie chcesz używać przez dłuższy czas suba będzie Klipsch lub Jamo.
Klipsch zdecydowanie potężny bass jak na tak nie wielkie głośniki świetna przestrzeń,ewentualnie Jamo są też b.dobrym wyborem boczny basior też potrafi uderzyć.Whardefale są cieniutkie w konfrontacji z tymi modelami,M-Audio to niższa półka raczej bym ominął QQ5000 świetne głośniczki ale potrzebują suba.Elac podobnie do QQ5000.
 

Hegemon28

New member
KLIPSCH SYNERGY F1/C1/B2 do takiego pomieszczenia f2 ewentualnie f3 i będzie ok szyby moze nie poleca raczej bałbym się o sciany hehe :D
 

XFX

New member
F2 i F3 to już większy wydatek... nie znam się ale wolałbym w takim wypadku od razu kupić F1 + sub. Rozumiem jednak ze f1 set mają i moc i jakość dźwięku oraz bas też usłyszę?
Najgorsze jest to ze one tak "dobrze" nie wyglądają w porównaniu z innymi np. jamo608 które mają więcej głośników i chyba są mocniejsze??!! Jestem laikiem. Model jamo 608 jest chyba nowym produktem a przeczytałem gdzieś ze Klipsch F1 to "budowa" z 2005 roku jak dobrze pamiętam ....
 

killpit

New member
No widzisz akurat konstrukcja Klipsch jest inna niż 99% głośników wysokotonowy głośnik jest Tubowy.Natomiast osobiście brałbym F1+sub10 porażający zestaw.
Pogadaj z Blackninją zrobi na bank super cenke.
 

krisder

New member
Bez reklam
F2 i F3 to już większy wydatek... nie znam się ale wolałbym w takim wypadku od razu kupić F1 + sub. Rozumiem jednak ze f1 set mają i moc i jakość dźwięku oraz bas też usłyszę?
Najgorsze jest to ze one tak "dobrze" nie wyglądają w porównaniu z innymi np. jamo608 które mają więcej głośników i chyba są mocniejsze??!! Jestem laikiem. Model jamo 608 jest chyba nowym produktem a przeczytałem gdzieś ze Klipsch F1 to "budowa" z 2005 roku jak dobrze pamiętam ....



Przed zakupem też brałem pod uwagę wygląd kolumny i przyznaję że Klipsche omijałem szerokim łukiem. Wszystko do czasu gdy usłyszałem jak grają. Jeżeli szukasz ozdoby salonu to wybór jest spory. Jeżeli chodzi Ci o jakość dźwięku to Klipsch jest bardzo dobrym wyborem.
 
Do góry