Zestaw 2.1 czy soundbar

zefel25

New member
Witam wszystkich

Przymierzam się do zakupu mojego pierwszego zestawu i mam dosyć spory zgryz - co wybrać.

Zaczynając od początku:
- zestaw do salonu średniej wielkości (6x4 m), na podłodze płytki więc bardzo chciałbym uniknąć ciągnięcia kabli - tym bardziej, że biegłyby przed drzwiami na taras.
- 60/40 muzyka/film, w przyszłości ewentualnie PSP
- kwota do wydania - do 3500
- wiem, że najlepszy zestaw to amplituner + DVD/Blue + głośniki ale 1) nie jestem audiofilem i nie mam słuchu absolutnego 2) nie chcę budować wieży pod telewizorem (ampi+DVD+dekoder+PSP) dlatego rozglądam się raczej w zestawach ALL-in-One :fool:

Co brałem/biorę pod uwagę:
- Onkyo LV-S501 (minusy: nie ma BD, nie ma portu USB, stara konstrukcja, praktycznie niedostępna)
- Denon S-301 (stara konstrukcja, bez BD)
- Harman Kardon BDS400

Ostatnio zaciekawiły mnie projektory dźwięku czyli soundbary (świetnie by wyglądał pod moim Philipsem 42PFL8404 - mam idealną do nich półeczkę)
- Yamaha YSP2200
- Harman Kardon BDS 600
- Philips HTS 9140

Podsumowując: jakie są podobne zestawy do w/w Onkyo i Denona? Oczywiście jak grają? Czy ktoś ma/odsłuchiwał soundbary? Jak brzmią? Czy są to tylko plastikowe gadżety grające jak głośniczki laptopa czy są one może faktycznie dobrą alternatywą dla osób które nie chcą/nie mogą sobie pozwolić na 5.1 czy 7.1?

Dzięki za wszystkie opinie
 

blurejs

New member
Jeżeli faktycznie nie chcesz solidnego zestawu 5.1, to dla twoich potrzeb myślę, ze soundbar będzie odpowiedni. Zajmuje mało miejsca w pokoju, ładnie wygląda i dobrze brzmi (oczywiście na miarę swoich możliwości).
 
Do góry