Zesetaw 5.0 w budrzecie 1800,-

Który zestaw kolumn 5.0 do 1800,-


  • Total voters
    0

jamesoki

New member
Proszę o pomoc w wyborze zestawu głośników w systemie 5.0 w budżecie do 1800,- Głośniki będą współpracowały z amplitunerem ONKYO TX-NR616 w pokoju o kubaturze 20m2. Miałem na odsłuchu tylko indiana line nota 550, ale nie mam porównania, no i niestety to przekracza mój budżet. Zestawm będzie uzywany 40%filmy 60%stereo i nie powinien zawierać suba. Muzyka głównie Rock, Blues, Jazz. Pod uwagę biorę:
Jamo S 606 HCS 3
Quadral Quintas 5000
Quadral Quintas 6000
Wharfedale OBSIDIAN
Wharfedale CRYSTAL 30 WH2
Taga Harmony TAV-406
Magnat SUPREME 800 / 100 / C250
 

jamesoki

New member
Nie obawiajcie się pisać komentarzy :)
Zachęcam do opcji inne i krótkiej wypowiedzi.
Trochę się rozpędziłem robiąc ankietę bo przoduje QQ6000 a to trochę ponad budżet.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Ja nagłośniłem 18m2 starym poczciwym onkyo 605 + quadral quintas 500 (starsza wersja 5000) i daje to radę nawet bez suba.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jak dla mnie najlepszym chyba wyborem pod ten metraż by były QQ 6000. Do tych kolumn co masz możesz dołożyć jeszcze JBL Loft. Co do pozostałych kolumn. JBL Loft, Jamo s606, Wharfedale Obsidian to konstrukcje z bocznym głośnikiem, więc musisz mieć trochę miejsca do rozstawienia ich, inaczej się uduszą. QQ 5000 dobre kolumny, ale mogą ( nie muszą) być niewystarczające do 20mkw, tym bardziej że bez suba. Ogólnie to kolumny dość dobre, zwłaszcza w KD. W stereo są średnie, ale nie wymagajmy w tym przedziale cenowym cudów. Po prostu mam porównanie z ciut droższymi konstrukcjami.
 
D

Deleted member 141725

Guest
Ja uważam, że jak 60% stereo, do tego 20m2 (czyli nie jest bardzo duża powierzchnia) i ograniczony budżet (1800zł za 5 kolumn!!) to zdecydowanie 2 głośniki. W muzyce będzie bezkonkurencyjne, a i w filmach da sobie radę. Np Monitor Audio MR4, JBL ES80 i sporo innego wyboru. Dźwięk będzie nie do porównania.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Ale on już ma typowo filmowy wzmak onkyo 616, więc i tak o dobrym stereo nie ma mowy, wyjdzie z tego dobre kino a z muzyki i tak bedzie zadowolony ;>
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ale on już ma typowo filmowy wzmak onkyo 616, więc i tak o dobrym stereo nie ma mowy, wyjdzie z tego dobre kino a z muzyki i tak bedzie zadowolony ;>

Pewnie masz rację. Za bardzo się podniecamy brzmieniem lepszych klocków, dlatego takie a nie inne sugestie. Wszystko zależy co kto wcześniej słuchał. Jeżeli ktoś miał wcześniej mini wieżę czy wogóle nic nie posiadał, to przeskok na taki zestaw to prawdziwy hi-end. Ale jeżeli już ktoś miał w życiu parę zestawów KD czy Stereo, to będzie spory niedosyt. Wszystko zależy jak bardzo zagłębisz się w tą studnię zwaną " Audio":)
 

jamesoki

New member
Witam niestety nie mogłem włączyć się w dyskusję bo byłem na majówce mając jedynie z poziomu telefonu możliwość oglądania bez możliwości edycji.

Na początek chciałbym wszystkich przeprosić za błąd ortograficzny w temacie , gdy dojdę do tego jak to zmienić poprawię bezzwłocznie. Lubujących się ortografi przepraszam jako dysortograf.

Do rzeczy:

Ale on już ma typowo filmowy wzmak onkyo 616, więc i tak o dobrym stereo nie ma mowy, wyjdzie z tego dobre kino a z muzyki i tak bedzie zadowolony ;>

Czy aby za te pieniądze była inna możliwość zakupu sprzętu który byłby lepszy w stereo? O denonie możesz nie wspominać :)

Z uwagi na ograniczone możliwości odsłuchowe w mojej miejscowości i zaznajomiwszy się z różnego rodzaju opiniami na scenie zostają:
JAMO606HCS
+cena
+głośnik basowy dużej średnicy
+wygląd
-BR z tyłu kolumny
-średnie opinie chociażby na ceneo.
QUADRAL QUINTAS 6000
+podobno dobrze współpracują z ONKYO nie wiem co to może znaczyć. Trochę nie chce mi się wierzyć w teorię o specyficznym graniu kolumn z konkretnymi wzmacniaczami no ale
-wygląd kwadratowej skrzynki mało znaczące to bo mają służyć głównie do grania ale podczas tego zabiegu będą stały jednak na oczach
-cena za zestaw 5.0 trzeba dać 2200
-BR z tyłu
TAGA HARMONY 606V3
+cena
+cena jednak za 5.0 koszt 1200 tu mistrzostwo, w jednym sklepie widziałem nawet za 999 w budżecie było by może razem z subem.
+BR z przodu
+dość dobre opinie "w tej klasie cenowej" na skąpiec, ceneo, elektroda itd.
-cena? TAk niska cena może zwiastować coś niebezpiecznego chociaż nie musi.
WHAREFEDALE OBSIDIAN 600 HCP SET
+cena
+boczny głośnik basowy podobnie jak jamo
+wygląd (zaznaczam że to taki mały plusik)
-BR z tyłu
-mało opinii nt. zestawu

i coś nowego co nie występuje co prawda w zestawie 5.0 ale można skompilować jakieś satelitki do nich i centralny i wyjdzie zestaw
TONSIL MAESTRO II 180
+cena (przy założeniu że w zestawie 5.0 z innymi głośnikami zmieszczą się w budżecie)
+bardzo dobre opinie nt. jakości dźwięku.
+BR z przodu

To tyle co wiem. Proszę o korektę.
 
Ostatnia edycja:

rumburak80

New member
Bez reklam
Zapytaj na pw blackninje czy nie ma jeszcze na magazynie zestawów 5.0 tannoy f3 lub mission m33i bo jakis czas temu w wątku odnośnie kd pisał że ma.W kwocie 1800 powinienes sie zmiescić no i bedą lepsze od tego co podałes zwłaszcza w stereo ewentualnie tonsile też bedą dobre.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Wszystko zależy co kto wcześniej słuchał. Jeżeli ktoś miał wcześniej mini wieżę czy wogóle nic nie posiadał, to przeskok na taki zestaw to prawdziwy hi-end.

ja akurat przeskoczyłem z kina domowego za 1kzł ( tyle dałem kiedyś za Panasonica SA-HE75 ) na kino za 2.200zł ( jakiś czas temu tyle płaciłem za Onkyo 609 ) i przeskok jakościowy jest niesamowity

dźwięku jest pełno wszędzie z bardzo dużą dynamiką ( brakowało mi tego w Panasonicu ) , sub wydaje się być zbyteczny ( przy pewnych ustawieniach amplitunera ) przy nisko schodzących kolumnach , w stereo w porównaniu do poprzednika jest bardzo dobrze ( nawet w trybie Direct , gra to zdecydowanie dynamiczniej , a po załączeniu "ulepszaczy" , dynamiki jest nadmiar i bas z 17-to cm głośników w pełni mnie zadowala przy pokoju 30m2 )
 

jamesoki

New member
No i dałem się zrobić jak dziecko. Już myślałem że ostatnia opcja jest przeznaczona dla mnie. Jestem jednak cichym fanem tosnila co by nie było. Ale okazuje się że cena jest ceną za jedną kolumnę a nie zestaw niech to szlak. Przy cenie 770 za jedną nijak nie wyjdzie zestaw w budżecie, same dwie to prawie budżet.

To świdrujemy dalej. Widzę że w sondzie przoduje jamo trochę zdziwiło mnie to.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Zapytaj na pw blackninje czy nie ma jeszcze na magazynie zestawów 5.0 tannoy f3 lub mission m33i bo jakis czas temu w wątku odnośnie kd pisał że ma.W kwocie 1800 powinienes sie zmiescić no i bedą lepsze od tego co podałes zwłaszcza w stereo ewentualnie tonsile też bedą dobre.
Są jeszcze F3 5,0 apple.
 

jamesoki

New member
Poszło zapytanie o tannoy-e.
Widzę że zakup kolumn to poważne przedsięwzięcie. Wniosków jest tyle że nie da się podjąć porządnej decyzji. Jeszcze więcej jest wątpliwości. Zastanawiam się nad zakupem taga 606v3 i zbieranie wniosków na zakup docelowych kolumn przez najbliższy rok.
 

jamesoki

New member
Byłem wczoraj na odsłuchu. Do odsłuchu poszły:
Jamo 606
Taga 606v3
Indiana Line nota 550
Monitor audio MR4

Do dosłuchu wybrałem
Pink Floyd "Take it back" z uwagi na początek rozchodzacy się po paśmie
Pink Floyd "Comming back to life" Z uwagi na wysoki głos Gilmoura i mocne uderzenie Masona
Geroge Benson "The getto"
Jean michael jarre "oxygen"


Jamo.
Mimo negatywnych opinii grają czysto i w klasie cenowej w miarę dobrze jedyny problem jaki miałem podczas odsłuchu z tymi kolumnami to bass. Aby mieć go na żądanym poziomie trzeba mocno rozkręcić zestaw. Przy zejściu do poziomu normalnego słuchania bas znika całkowicie, jakość znośna. Problem z basem bo amplituner wymagał by korektora w zależności od poziomu wysterowania a takiego chyba nie ma. Niestety dyskwalifikacja basu odstawiła mi w kolejce te kolumny bo chcę móc słuchać w tle dnia codziennego więc pojawia się problem. Zestaw około 1500,-

Taga.
Kompletne dno. Płasko nieczysto, kolumny grają tak jak by ktoś je kocem przykrył dodatkowo wysokie tony jak by kują w uszy czuć jakąś nieczystość w głosie która kłuje w uszy brak basu. Przewaga to wygląd bo wyglądają na prawdę fajnie i to mnie zwiodło. Rozumiem że sprzedają się tylko dla tego że jest to produkt prawdopodobnie marketowy i przy braku możliwości odsłuchu i porównania mając na względzie wygląd jeszcze się sprzedają. Niewprawne ucho mojej żony po dwóch kawałkach kazało mi wyłączyć. Ale bym się wkopał bo chciałem kupić te tagi na razie i przez rok szukać sobie spokojnie czegoś docelowego. Zdecydowanie odradzam. Bez włączenia koloryzatorów w ampli gra dużo dużo w tyle za moimi 40W tonsilami z roku 83. Dźwięk jest bardzo męczący. Zestaw około 1200,-

Indiana.
Porządne kolumny, wyglądają niepozornie są najmniejsze ze wszystkich testowanych ale drzemią w nich moce. Przy pure audio brakuje basu pasmo jest równe w całej rozciągłości tak samo mocno gra góra, środek i dół. Bardzo czysto. Przy włączeniu koloryzatorów pojawia się bas dość mocny jak na tej średnicy głośniczki choć nie mięsisty . Można na nich słuchać bardzo cicho i nie leci to na jakości. Wiadomo małe głośniki dobra skuteczność już przy małym wysterowaniu (pewnie trochę pokićkałem pojęcia bo nie jestem z branży ale pewnie każdy zrozumie) Zestaw 2400,-

Monitor audio.
Cycuszek pameli anderson jak to się zwykło mawiać w moich młodzieńczych czasach. Kolumny grają amerykańskim brzmieniem czyli mocny bass środek trochę wycofany do tyłu i mocna góra. Czyli w porównaniu do indiana jest większe kopnięcie i uderzenie basu i mniej słychać środek. Nie potrzebują kolorowania żeby w rocku uderzyć, ale też nie boją się tego. Zestaw 3100,-

Wg mnie na odsłuchu Indiana i Monitor wypadły najlepiej co pewnie zrozumiałe patrząc chociażby po cenie. Jamo nie grają źle tu zaznaczam bo potrafią dostarczyć czysty dźwięk miły dla ucha dzwięk ale musi być głośno w przeciwnym razie grają jak głośniki z jamnika choć czysto. Nie jestem jeszcze taki stary więc mam jeszcze trochę szczeniackiego nawyku do basu zwłaszcza że kocham rocka więc szukam czegoś co uderzy i tu monitory są na pierwszym miejscu za 5 lat gdy będę się skłaniał bardziej ku muzyce klasycznej na pierwszym miejscu postawiłbym indiany.

Ten odsłuch niczego nie zmienia w temacie innych kolumn, Poszukuję nada.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Fakt faktem że Onkyo 616 nie pokaże wszystkich możliwości które drzemią w kolumnach, ale tutaj napisałeś całą prawdę, czyli im droższy sprzęt tym gra to lepiej. Jak dla mnie jeszcze lepiej od MA MR4 grają Roth Oli 30, szczególnie jeśli chodzi o dolne pasmo. Tylko teraz coś ciężko je skompoletować. Jeżeli już jestesmy przy niewielkich podłogówkach to posłuchaj sobie Klipsch RF 52, Paradigm Monitor 7 v.7, Monitor Audio BX 5, Dali Zensor 5. Jak sam zauważyłeś, lepiej poczekać, dozbierać i kupić coś co już dość ładnie zagra.
 
Do góry