Zensor 7 5.0 a Marzntz 6007?

machyb

New member
hejka kolejny podejscie do tematu mysle ze ostatnie.

Co powiecie na polaczenie Zensor 7 5.1 z Marantzem 6007?

przy odsluchach ( 4m-ce temu) nie byl brany pod uwage z racji ceny dzis jest bardzo atrakcyjna

proporcje kino-muzyka to 40% do 60%
muzyka klasyczna, dobry wokal, nie slucham ciezkiej muzy i mocnego grania,

z kolumn przesluchanych zensory przypadly mi do gustu a i ich cena jest teraz mocno atrakcyjna
z amplitunerow niestety nie slyszalem marantza
odsluchalem z onkyo 626
hk 270
hk bardziej mi podpasowal ale to jeszcze nie to
z ciekawosci odsluchalismy ampli stereo onkyo 8050 wiadomo ze zagral duzo lepiej

moje pytanie czy pomiedzy marantzem 6007 a wymienionym ampli stereo bedzie rowniez tak kolosalna roznica jak to bylo pomiedzy 8050 a avr 270?

a moze polecacie do tych kolumn jeszcze cos innego?

na pierwszy rzut wolalbym ampli kd i set jesli w sterero bedzie mocno brakowalo mocy bede myslal o dostawieniu wzmacniacza jesli marantz moze 6004? choc mam nadzieje ze nie bedzie to konieczne;)
pozdrawiam i slucham waszych opini
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Mimo ze to fajne polaczenie i sprawdzi się w takiej muzyce i 6007 to dobry klocek to tak jak napisales roznica miedzy wzmakeim stereo raczej bedzie, mimo ze to wzmak z tunerem (amplituner stereo), ktory tez gra gorzej niz np. typowy stereo bez radia A-9377 (klasa ta sama). Celowo piszę "raczej", bo w wikeszosci przypadków tak jest. Pamietam jednak, ze ten model Onkyo konfrontowałem na odsłuchu z Marantzem i wypadł tak sobie, mnie nie powaliło. Moze po prostu sprzety Onkyo tej klasy nie trafiają w mój gust. Dlatego koniecznie posluchaj.
Szukaj wzmaków bez radia - grają lepiej, a radio (wbudowany tuner) tez zagra tak sobie, wiec z amplitunera kina domowego wystarczy, lub internetowe.

PM6004, a jeszcze lepiej 7004 to swietny sprzet i bedziesz miec super zestaw. PM6004 gra sporo lepiej od A-9377, wiec domyslam sie, ze tym bardziej od 8050. Jesli złapiesz bakcyla to bez dodatkowego klocka stereo się nie obejdzie :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry