zdjęcia na plazmie 50PS656

mars869

New member
Zdjęcia jpg wyświetlane przez USB (WISELINK) na plazmie PS50A656 są mocno podrasowywane kolorystycznie i niestety nie mogę tego w żaden sposób zmienić, ponieważ klawisze są niekatywne podczas korzytstania z funkcji WISELINK. Nie ma więc możliwości regulacji parametrów obrazu. A może komuś się jednak udało (np. przez menu serwisowe, po zmianie softu, czy wersja 756 ma taką możliwość) ? Jestem lekko zdegustowany i planuję zakup DVD lub BR z USB, który mam nadzieję da mi da mi taką funkcjonalność. Proszę o radę także w tym zakresie - jakie modele byłyby najlepsze do rego celu?

Pozdrawiam
 

BoDeX

New member
Wiselink w Samsungu serii 6 i 7 PDP

No to teraz ciekawostka dotycząca WISELINK w serii 6 i 7 !

Obraz z tej strony http://www.pbase.com/jackcnd/image/64242807/original ( 1920x1080 )
zapisujemy na penie USB i podłączamy do telewizorka .

Czy komuś z Was wyświetliło idealną, jednopikselową siatkę od końca do końca ???

Bardzo proszę o opisanie swoich spostrzeżeń, a może jakaś fotka ?


Z góry dziękuję .

Pozdrawiam.
 

ivf

New member
to jest ten sam obrazek co w linku wyżej? jeśli tak, to pozostawiam to bez komentarza - no może najwyżej taki mały - :mrgreen:
 

BoDeX

New member
ivf napisał:
to jest ten sam obrazek co w linku wyżej? jeśli tak, to pozostawiam to bez komentarza - no może najwyżej taki mały - :mrgreen:


Tak, a co najgorsze, to wcale nie jest zabawne, choć i mi ciśnie się na usta uśmiech ... rozgoryczenia .

COŚ SKASZANILI , ale w LCD tego nie ma , tylko w plazmach 656 (756)
 

jacky-x

New member
@BoDeX
Napisałeś te sama informacje w trzech tematach i robi sie teraz bałagan, więc mała prosba do moderatora aby to jakosc połaczył, bo terez to rozdrabnia się to na drobne, powtarza to samo itd, a warto żeby dyskusja była w jednym miejscu ( jest przykładowo ciekawa wypowiedź w innym temacie kolegi posiadającego LG 50PG6000). A tak przy okazji czy zauwazyłeś kiedys jakieś przekłamanie na fotce zrobionej aparatem i wyświetlonej przez USB (nie liczac tych przeostrzonych kolorów, chodzi mi o zniekształcenia szczegółów)? Pozdr

PS
Warto tez podkreślic że ten problem jest tylko przy USB, a z płyty ta sama tablica jest wyświetlana ze szczegółami, choc... proszę sobie sprawdzic jak wygląda ta sama siateczka podawana z płyty jako 576i/480i, 576p/480p, 720p, 1080i oraz 1080p jak się juz bawimy ;) .
 
Ostatnia edycja:

BoDeX

New member
Fakt - w innych wątkach także szukałem potwierdzenia, albo zaprzeczenia. Ten wątek wydaje się najodpowiedniejszy, więc ograniczę
się do niego .

Tak , z płyty ta tablica jest wyświetlana poprawnie (1080, bo inne to oczywiście szambo ) ale tutaj korzystamy z innego połączenia, a mowa
jest o USB Wiselink - to jest skaszanione i widać to także na fotografiach,
których nota bene nie ma jak skorygować, bo menu nie działa , a w
tej serii, ale LCD działa - to zastanawiające i prowadzi do wniosku, że
Wiselink w plazmach jest uwalony, o czym wypadałoby poinformować
producenta - niech poprawiają, bo dla wielu osób korzystających z tego
rozwiązania jest ono nie do zaakceptowania !

.
 

jacky-x

New member
@BoDeX
To co mnie przeszkadzało (nie trzymanie ustawień po odcięciu prądu i brak polskich znaków w telegazecie) poprawili i to w niedługim czasie jak zaczeliśmy o tym tutaj pisac (chyba przypadek ;) ) ale mozliwe że i tym razem sygnał do nich dotrze i staną na wysokości zadania. Pozdr
 

BoDeX

New member
Może i tak będzie, ale wydaje mi się, że to jest jakiś błąd "konstrukcyjny",
bo dlaczego w LCD nowych serii nie ma żadnego problemu z tym , a nawet jest dostęp do MENU dla trybu USB Wiselink - w plażmie tego
nie uświadczysz , niestety !!!

.
 

gaj

New member
W moim DVD mam wejście USB i mogę dawać zdjęcia w ten sposób. Kłopot z głowy i różnicy w funkcjonalności nie ma. Niemniej nieładnie...
 
mars869 napisał:
Zdjęcia jpg wyświetlane przez USB (WISELINK) na plazmie PS50A656 są mocno podrasowywane kolorystycznie i niestety nie mogę tego w żaden sposób zmienić, ponieważ klawisze są niekatywne podczas korzytstania z funkcji WISELINK. Nie ma więc możliwości regulacji parametrów obrazu. A może komuś się jednak udało (np. przez menu serwisowe, po zmianie softu, czy wersja 756 ma taką możliwość) ? Jestem lekko zdegustowany i planuję zakup DVD lub BR z USB, który mam nadzieję da mi da mi taką funkcjonalność. Proszę o radę także w tym zakresie - jakie modele byłyby najlepsze do rego celu?

Pozdrawiam

Można to obejść, kabelkiem podłączyć lapka i panel robi i wyświetla co chcesz, staje się dużym monitorem.
 
Do góry