Zasilanie FiiO D3

krzysiekx84

New member
Wiam serdecznie, przymierzam się do zakupu FiiO D3 gdyz jest zasilany mini usb i teraz pytanie czy jak poglacze pod usb tv (bo w tym celu ma służyć tv-wieza) to to usb go zasili? jedno gniazdo mam 1A a drugie 0,5A? i jaka jest roznica miedzy FiiO D3 a konwerterami optycznymi na allegro za 40zl. Jest sens dopłacać do FiiO?
 

popej

New member
Zasilanie z TV powinno działać bez problemu. Nie widzę nigdzie specyfikacji, ale nie powinno brać więcej niż 100mA.

Te przetworniki za 40-60 to mniej więcej to samo, tylko mogą być użyte tańsze zamienniki elementów, w szczególności inny DAC. Ja sobie kupiłem taki tani, bo chciałem sprawdzić, czy wyjście optyczne w TV działa. Owszem, działa, ale nie polecam, bo zachowuje się dziwnie i nie udało mi się pomierzyć charakterystyk. Przypuszczam, że DAC ma zbyt uproszczony filtr wyjściowy.
 

krzysiekx84

New member
Zasilanie z TV powinno działać bez problemu. Nie widzę nigdzie specyfikacji, ale nie powinno brać więcej niż 100mA.

Te przetworniki za 40-60 to mniej więcej to samo, tylko mogą być użyte tańsze zamienniki elementów, w szczególności inny DAC. Ja sobie kupiłem taki tani, bo chciałem sprawdzić, czy wyjście optyczne w TV działa. Owszem, działa, ale nie polecam, bo zachowuje się dziwnie i nie udało mi się pomierzyć charakterystyk. Przypuszczam, że DAC ma zbyt uproszczony filtr wyjściowy.

Super, dziękuje za odpowiedz.
 

popej

New member
W moim Samsungu wyjście optyczne działa niezależnie od dźwięku z głośników telewizora i jeżeli dobrze pamiętam nie jest regulowane. Dźwięk głośników można wyciszyć pilotem lub całkiem wyłączyć w menu TV.

Za to HDMI/ARC przełącza się automatycznie z głośników na amplituner, jeżeli jest włączony.
 
Do góry