zakup TV - proszę o poradę Panasonic, Philips

shallet

New member
witam proszę o poradę (pytanie złożyłem też w innym temacie niestety bez odzewu a czas w moim przypadku się liczy):
1. Odległość od ekranu: 2-2,5 metra;
2. Jak słońce świeci w pokoju: okno od strony południowo - wsch
3. Jak duży jest pokój: około 5x3,5m;
4. Preferowana technologia: brak
5. Jaki masz obecnie telewizor: starą plazmę Panasonic 42cale, b.dobry obraz ale niestety brak HD no i wielkość :/
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: Filmy, Muzyka, Przyrodnicze, Informacyjne, seriale,
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: i w dzień i w nocy
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy niewielkim oświetleniu lub bez;
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: łagodny;
10. Matryca błyszcząca czy matowa: obojetne;
11. Preferowana wielkość telewizora: 46-47.
12. Preferowana marka: Panas,
13. Czego nie lubisz w telewizorach: słabej czerni, smużenia, słabych kątów bocznych, nierównomiernosci podświetlenia.
14. Jakie urządzenia będą podłączone: dekoder C+
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 80% telewizja, 20% filmy
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: głównie na wprost, choć czasami lekkie kąty
17. Czy ważne jest wifi: nie koniecznie ale jakby było...
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: czasami na ile pozwoli internet mobilny (ograniczenie transferu)
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: od czasu do czasu
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: tak jak w pkt.18
22. Ma mieć 3D: tak
23. Ma mieć slot na karty SD: bez znaczenia
24. Ma mieć tuner DVB-S: nie koniecznie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: hdmi - 2 lub 3 sztuki - tuner sat, BR
26. Jaki masz sygnał: z anteny satelitarnej c+ HD;
27. Ile programów HD: ok 26 (ale zwykle korzystam z ok. 10);
28. Ma stać czy wisieć: stać
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: Tak;
31. Na czym najbardziej Ci zależy: jak najlepsza jakość obrazu, brak smużenia, dobre wyświetlanie także programów SD (obecny telewizor robi to b.dobrze i nie chciałbym pogorszenia), kolory, dobra strukturalna czerń, równomierne podświetlenie matrycy, nie cierpię tzw "teatrzyku" jak to się zdarza na niektórych LED
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4-7 godzin;
33. Budżet: ok 4000.

Zastanawiam się nad Panasem TX-P46GT30 i TX-L47ET5. Waśnie chciałbym poradę który z tych dwóch TV wybrać (oczywiście jestem świadomy że to inne technologie - PDP - LED) ale nie mam preferencji co do technologii. Napewno nie chce gorszej jakości SD niż mam obecnie - jestem b. zadowolony ze wszystkich aspektów wyświetlania obrazu, także z zewnętrznego odtwarzacza -Asus O!Play mini (filmy są wyświetlane z lepszą jakością niż na 17calowym laptopie HD)
Zastanawiałem się jeszcze nad Panasonic ST50 ale 50cali to za dużo, a 42cale z kolei za mało, poza tym cena :/ Chcę kupić na raty (cena ET5 - ok 3900, GT30 - 3200 ale tu dochodzą jeszcze minimum 2 pary okularów po ok. 350 wiec cena robi się zbliżona do ET5)
Za ET5 przemawia też mniejsze zużycie energi (co nie jest bez znaczenia) i większy minimalnie ekran, ale z kolei plazma ma tą przewagę że na pewno nie smuży (nie wiem właśnie jak to jest w przypadku ET5) i nie ma kłopotów z cloudingiem, nie wystąpi też efekt "teatru". 3D ma być dodatkiem więc pasywna czy aktywna jest bez znaczenia.
Testowałem w sklepie 47ET5 - efekt teatru był, po wyłączeniu IFC został zredukowany ale nie ustąpił całkowicie. Czy są jeszcze jakieś funkcje które za niego odpowiadają?
W grę wchodzi jeszcze PHILIPS 46 -5507 ale naczytałem się o niedoskonałościach obsługi (lagi w menu, itp) czy jest to przesadzone czy rzeczywiście są one aż tak irytujące (ewentualnie inne za i przeciw)
z góry dzięki za porady
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Do 3D aktywnego Panasonica możesz kupić za jakieś 200zł okulary od Toshiby - są w pełni kompatybilne :).
Co do wyboru - jeśli mówimy o LED
Panasonic ET5 - bardzo fajny model, praktycznie bez wad
Philips - dobra jakość obrazu, ale to menu i szybkość działania tv rzeczywiście przeszkadzają, nawet w warunkach sklepowych.

Do Twoich wymagań przemyślałbym jeszcze Sharpa le830 (przekracza jednak budżet trochę i nie ma tam okularów) i Toshibę VL963 (ledwo się mieści, ale to jest pasywne, więc masz 4x okulary w zestawie).

Jeśli jednak plazmę - wyboru nie masz, bo tylko Panasonic ma porządne plazmy :p
 
Do góry