Zakup TV - proszę o doradzenie

Status
Zamknięty.

kkasperc

New member
Witam,
Proszę o doradzenie w wyborze rozmiaru TV oraz marki i modelu TV uwzględniając poniższy opis.
  1. Telewizor chcę by wisiał na ścianie północnej, okno wychodzi na zachód, za oknem wieżowiec, żaluzje w oknach.
  2. Ja będę oglądał TV leżąc w łóżku w odległości około 3 metrów
  3. Sygnał pochodzi z łódzkiej MultiMedii (analogowy) może w przyszłości z cyfrowej MMedii lub z PolsatuSport.
  4. Urządzenia zewnętrze to: Camera HV20, lustrzanka cyfrowa po HDMI, być może konsola (ale w łóżku to trudno grać), w przyszłości odtwarzacz blu-ray lub inny odtwarzacz HD
  5. Oglądam w różnych porach, zazwyczaj po 21 w weekendy różnie.
  6. Latem słońce wieczorem góruje nad wieżowcem i muszę używać żaluzji
  7. 2-3 osoby będą oglądać TV leżąc w łóżku
  8. Ulubione programy: Siatkówka (po to chce zmienić obecne 14"), F1, pakiet Discovery, National Geographic, itp.
  9. Obecnie mam crt 14" w sypialni, w pokoju "gościnnym" 25" crt Grundig 100 Hz (też planowana zmiana w innym terminie)
  10. Telewizor ma wisiec na ścianie, chcę do niego podłączyć słuchawki przewodowe lub bezprzewodowe
  11. TV ma być Full HD
  12. Stawiam na jakość obrazu, choć chwilowo zdaję sobie sprawę, że bez sygnału cyfrowego będzie to trudne, chociaż będe mógł oglądac filmy z kamery, zdjęcia i z odtwarzacza.
  13. Denerwują mnie duże połacie pixeli, jakby duże plamy tego samego koloru. Denerwuje mnie równiez smużenie - stawiam na klarowność, przejrzystość obrazu.
  14. Przeznaczone środki - zakup na raty w okolicach 5tys. zł
Pytania:
  1. Na jakiej wysokości zamontować TV, czy może być na wysokości (środek) 2 metry i regulować pochylenie za pomocą uchwytu ISO do ściany?
  2. Jaki polecacie odtwarzacz do filmów w wysokiej rozdzileczości do plików?
Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam Krzysiek
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Proszę czytać opisy działów

Sprzęt Wszystko związane z HDTV oprócz wszelkiego rodzaju wyświetlaczy. Za umieszczanie wątków o LCD, plasmach itp, z miejsca będą bany! Odpowiednie działy znajdują się w kat. VIDEO!
 
Status
Zamknięty.
Do góry