Zakup Telewizora Plazmowego

Gas89

New member
* wielkość pokoju: 20 metrów kwadratowych
* sygnał: nic nie mam na razie doradzciemi co zakupić w pokoju o co biega tymi tunerami bo na druciku nie będę odbierał! Jest możliwosc odbierania polsatu tvn itp bez żadego abonamentu?
* odległość od ekranu: ok. 3 m czy nawet mniej
* jakie urządzenia do podłączenia: xbox360,ps2, odtwarzacz DVD, moze pózniej ps3...
* klasa cenowa: do 5000
* więcej oglądasz w dzień czy w nocy ?: raczej późny wieczór i noc
* nasłonecznienie pokoju; jest ciemno
* ile osób zasiada przed telewizorem: pare osob
* Jaki masz ulubiony program: polsat i tvn
* jaki masz telewizor: kineskopowy Panasonic 28 cali

Robie remont w mieszkaniu i teraz chciałem kupić telewizor plazmowy 50 cali. Jest jedem problem nie będę miał dostęp najbliższym czasie do sygnału hd wiec muszę mieć jakiś dobry tv co sobie radzi ze starszym sygnałem. Podobno panasoniki sa bardzo dobre. Nasuwa mi sie 2gi dylemat lepjej 42 full hd czy 50 hd ready? Ale raczej ja wielkiej różnicy pomiędzy full a hd ready nie doświadczę nawet przy grach ktore sa w 720p co nie?.....
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Moim skromnym zdaniem TV 50 cali dla odległości 3 metrów i mniej do sygnału SD to lekko poroniony pomysł.

Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli chcesz odbiera bez abonamentu TVN i Polsat, to możesz liczyć na nadajniki naziemne. Do Twojej odległości wystarczy 42" HD Ready. Full HD widziałbyś z około 1,5 m.

ArtS :)
 

setunia

New member
Bez reklam
Na 50" przy tej odległości da się oglądać dopiero Dvd lub lepszy materiał.
Kablówka będzie wyglądać tragicznie.
42" z ok. 2,8m moje warunki
kabel - słabo
Dvd - ładnie
720p - bardzo ładnie
1080p - nie wiem, ale chiba też bardzoładnie.
 

gadulinho

New member
Bez reklam
a może Toshiba 46XF350 ? Troche więcej niż 5000 zł, ale chyba warto :)
albo Toshiba 42z3030, bo większe modele wg. mnie to zadużo dla tej odległości :) ewentualnie jest model 47z3030 ;)

Wprawdzie to nie plazmy, ale chyba dobre modele :]
 
Ostatnia edycja:

Borys_DC

New member
Czy w nowych plazmach jest jeszcze problem z oglądaniem tego samego kanału przez dłuższy czas? Nieruchome obrazy kiedsyś odbijały się na matrycy, a czy teraz też to się dzieje? I jak to jest z wypalaniem się plazmy ze po 5 latach juz jest różnica w świeceniu nawet o 30%?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Opowieści o 30% w pięc lat są tylko bajkami. Jeden będzie używał plazmy dwie godziny dziennie, inny 10 godzin dziennie. Więc skąd te dane? Luminofor podlega z czasem wypaleniu, więc świecenie będzie się zmniejszać. Identycznie było w przypadku kineskopów.

Co do możliwości utrwalenia się stałych elementów, to sprawa jest nadal aktualna, choć już nie w takim stopniu, co kiedyś.

ArtS :)
 

lzp

New member
Z tego co mi się wydaje to kolega pytał o konkretne modele, a oprócz zaproponowania Toshiby dyskusja odbiegła od tematu.
 

Gas89

New member
A ten model PANASONIC TH-50PX8E czy ta 42 PY 80P full hd?

Panel:
  • G11 HD Ready Panel
  • 50 cali / 16:9
  • Rozdzielczość: 1366 x 768 Pixeli
  • 29 mld kolorów
  • Kontrast : 15.000:1
  • Kontrast Dynamiczny: 300.000:1
  • Czas reakcji: 0,001 ms
  • V-Real Pro 2
  • 100Hz Double Scan
  • C.A.T.S.
  • Real Black Drive System
  • Kontrast Management System
  • 24p Playback
  • 3D-Colour Management System
  • Progressive Scan
  • Sub Pixel Controller
Wyświetlanie: Dynamiczne-Normalne-Kino-Eco Dźwięk:
  • głośniki 20 W
  • NICAM , Stereo Analog
2 x Tuner:
  • Analor - Kabel/Hyperband
  • PAL, SECAM L/L, NTSC, M-NTSC , PAL-60
  • DVB-T-Tuner
Złącza:
  • 2x HDMI (HDCP)
  • VGA
  • 2x Scart
  • Component
  • Audio-in (L+R) / HDMI, PC, Component
  • Audio-out (Cinch)
  • Słuchawkowe
  • Digital Audio out (optic)
  • CI Slot
  • Viera-Link HDAVI 3
  • Q-Link
  • Videotext Level 2,5 , 1.000 stron
Co to jest tuner dvb t?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ArtS007

New member
Bez reklam
Od razu widać, że próbowałeś poczytać forum. Tuner DVB-T to tuner naziemnej telewuzji cyfrowej. Szkopuł w tym, że ten montowany w Panasonikach na niewiele się u nas zda.

Przy okazji: korzystaj z przycisku Edytuj, gdy chcesz coś dodać do swojej wypowiedzi.

ArtS :)
 
Do góry