Zakup plazmy (PS50B530 S) oraz uzytkowanie.

yazz_aka_maish

New member
ZANIM sypna sie gromy, ze sa watki przyklejone - sa, ale z 2005 roku, mysle, ze od tego czasu wiele sie zmienilo w technologii. W kazdym badz razie odpowiedzi na nurtujace mnie pytania nie znalalzlem, choc spedzilem tu 2h przed zalozeniem tego watku.

Wlasnie zakupilem powyzszy model, przesiadka z HDReady LCD Toshiba Regza 42C3030/35D (po pierwsze - byl sens? Choc dwuletnia Toska juz troche zajechana...)

W zyciu nie mialem plazmy i naczytalem sie o ghostingu oraz docieraniu TV co mnie nastawilo sceptycznie. Duzo gram (X360 oraz PS3), a jak wiadomo HUD w grach zazwyczaj jest obrazem statycznym i srednio mi sie podoba wizja wypalonych elementow, ktore znikna, za 30-90 minut albo (o zgrozo!) wcale.

Generalnie chcialbym dowiedziec sie jak zaczac. LCD po prostu ustawilem kolory pod siebie i tyle, nie przejmowalem, sie czy uzywam go godzine czy 6h nonstop. A tutaj widze, ze na poczatku nalezy uwazac. Prosilbym o garsc rad dla laika, glownie do czasu uzywania, ustawien itp.

Tak jak mowilem TV do gamingu, czasami divx, czsami bluray, ale laska tez czesto oglada TVN czy jakis Comedy Central (bywa, ze TV wlaczony po pare h mimo, ze nikogo w salonie nie ma) takze prosze o jakies sugestie jak sie ustrzec przed jakimis dziwnymi anomaliami, zebym za pare miechow nie plus sobie w brode.

Z gory dziekuje!
 

yazz_aka_maish

New member
Jeszcze jedno, jak jest z pradozernoscia? Obilo mi sie o uszy, ze plazmy lubia lyknac troche wattow, ale znalazlem dane producenta: w standby powyzszy Samsung pobiera 0,3, natomiast moj LCD 0,9(sic!) - a jak jest podczas normalnego dzialania, bo tego juz nei napisali?

TV juz kupiony, ale dostawe mam za kilka dni, chcialbym sie przygotowac, jak tego cholerstwa uzywac, bo pewnie dotzre na weekend, gdzie bym pol dnia przesiedzial - tylko czy bede mogl?
 
Do góry