Zakup nowego telewizora - PS51E530 / PS51E550 / TX-P50U30E czy może LED 46PFL5007K

ronin01

New member
Witam,

Przeglądając forum, różne testy, opinie wybrałem 4 modele:

  1. SAMSUNG PS51E550
  2. Samsung PS51E530
  3. PANASONIC TX-P50U30E
  4. PHILIPS 46PFL5007K - LED
Pokój około 30m2 - 6x5, pokój dobrze oświetlony - oczywiście możliwość zasłonięcia okien.
Telewizor będzie głównie oglądany wieczorem/popołudniu



Od TV będę siedzieć ok 3m, można powiedzieć, że 90% oglądania będzie na wprost

Do TV mam zamiar podłączyć PS3, ewentualnie komputer (filmy, zdjęcia)


Preferowane programy: wszystkiego po trochu, aktualnie mam Cyfrę+ z kanałami HD
Co do 3D to nie jest to wymóg ale myślę, że TV kupuje się na dłuższy czas więc myślę to może to być fajny gadżet (zapewne szybko się znudzi ;) )

Wybrałem kilka modeli plazm oraz polecanego na forum w teście Philipsa LED.


Proszę o pomoc co wybrać, może warto zastanowić się nad innymi modelami


A i co ważne, żeby nie było denerwującego buczenia w plazmie, na korzyść LEDa jest np mniejsze zużycie energii...
 

ronin01

New member
najdroższy model z wymienionych to SAMSUNG PS51E550 - cena np na allegro to około 3200 więc można by uznać że ta kwota to górna granica, oczywiście jeśli jest np co godnego polecenia za 100 więcej nie będę z tego powodu rozpaczał
 

robson187

New member
Sprawdz model Panasonica 50UT50 chodza juz od 3040 zł na twoim miejscu to wlasnie na niego bym sie zdecydował . W ogole dziwnie powybierałes z takim budzetem "stać Cię" rowniez na Phillipsa 46PFL5507 jesli chcesz z 3d i myslisz o Led . Sam stoje przed podobnym wyborem i na dniach kupuje 50UT50 a naczytalem sie dosc duzo w ostatnim czasie Pozdrawiam
Ps.w tym przedziale cenowym jesli chodzi o plazmy to Panasonic 50UT50 lub Samsung PS51E550
jesli led to Phillips 46PFL5507 lub Panasonic 47ET5E.
 
Ostatnia edycja:

ronin01

New member
Phillipsa 46PFL5507 jesli chcesz z 3d i myslisz o Led

faktycznie w wkradła się błąd miałem na myśli model który podałeś....PHILIPS 46PFL5507K

czyli reasumując:

  1. SAMSUNG PS51E550
  2. Samsung PS51E530
  3. PANASONIC TX-P50U30E
  4. PHILIPS 46PFL5507K - LED
  5. PANASONIC TX-P50UT50E
w zasadzie PS51E530 można by wykluczyć z tej grupy bo jest najprostszy model i ma najmniej "bajerów",
przemyślałem kilka kwestii przyszłościowych odnośmie SMART TV oraz 3D telewizora nie kupuje się w końcu co roku.


Ceno wyglądają podobnie, Kiki może jakieś zalety wady, co byś radził wybrać - ewentualne problemy z w/w modelami.

P.S. może się ktoś obiektywnie wypowiedzieć jak z bzyczeniem w w/w modelach?
 
Ostatnia edycja:

robson187

New member
Daruj sobie Samsunga E530 I Panasonica U30 to modele bez 3d i smart tv .Panas u30 starsza technologia itd.... a cena taka jak nowy model UT50 który bardzo wychwalany jest na zagranicznych forach wiec nie ma co porównywać , skup sie na modelach z tego roku które wymieniłem wyzej w tym przedziale cenowym i o takiej przekątnej nic lepszego nie znajdziesz.A jesli chcesz Led'a to masz tu na stronce obszerne testy i opinie o Philipsie 5507 i Panasonicu ET5E.
 

ronin01

New member
dzięki za info...
w zasadzie został ostatni dylemat czy LED czy plazma, oczywiście wielkość to jedno, ale myślę że wątpliwości zostaną rozwiane jak zobaczę te modele na żywo...
 

ronin01

New member
jest decyzja.
co prawda na żywo widziałem Philipsa 46PFL5507K i Panasonica TX-50GT50 i Plazma Panasonica wypadała dużo lepiej niż LED Philipsa (robson187 podesłał mi też video test Philips), jednak GT jest po za zasięgiem cenowym i po dłuższych rozważaniach postanowiłem wybrać 50ST50 cena podskoczyła w górę ale za to jest wszystko co potrzeba, no i plazma :)

Co do różnic to niby podstawy, kolory, kąty i wielkość - ale mimo to chyba zawsze chciałem mieć plazmę.

Teraz czaję się na dobrą okazję i czas na zakupy.

P.S. Dzięki wszystkim za opinie.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Tylko nie plazama:

Plazma to:

- juder
- migotanie obrazu
- "szara czerń" przy oglądaniu w dzień
- mniej szczegółowy obraz niż LED (LCD) mimo, że Full HD
- błyszcząca matryca wszystko odbija co jest w pokoju

i można by tak w nieskończoność ...
 

woj15tek

New member
Witam bardzo serdecznie :)
Chciałem podłączyć się tematu. Dzisiaj wybieram się do dużego miasta(Wrocław) po zakup telewizora. Budżet do 3000zł może być z groszami.
Tutaj pojawia się moje pytanie co mam wybrać. Przeczytałem sporo rzeczy na tym forum i już nic nie wiem, zdania co do LED/Plazma są podzielone. Pogubiłem się z tym wszystkim i już nie wiem co mam kupić. Pomieszczenie i wymagania praktycznie jak u autora tematu. Pomożecie mi? Chciałbym być zadowolony z zakupu, bo telewizora nie kupuje się codziennie. Możecie podesłać jakieś sprawdzone modele?
Z góry dzięki za pomoc:)
 

robson187

New member
Jaka wielkosc ? 50 cali czy wystarczy 40 ? bo jesli 50 cali i kolo 3 tysi to nic lepszego oprocz Panasonica UT50 i Samsunga e550 nie znajdziesz z jak rowniez 46 czy 47 calowego leda o ktorych wspominalem wczesniej a z 42 calowymi i 40 to juz inna bajka wybor bedzie wtedy trudniejszy.
 

ronin01

New member
jak budżetu nie da się naciągnąć to UT50 wydaje się wg mnie dobrym wyborem, oszczędność energii nie jest jakaś kosmiczna przy wyborze LEDa, chociaż jeśli TV ma iść cały dzień to się tego troszkę nazbiera... ja postawiłem na wielkość 50cali, niestety LEDy większe niż 46 cali to już kosmos cenowy jak dla mnie
 
Do góry