Zakup nowego Panasonica - prosze o poradę

pperlik

New member
Witam posiadam do tej pory TH-42PV80PA użytkuje go już dobre kilka lat stąd zostal bym przy plaźmie i tej firmie.

Szukam Panasonica 42 cale bez 3d który będzie równie dobry a pewnie lepszy bo technologia idzie do przodu. Nic najtańszego, cena jeśli się da do 2500 a jesli się nie da to więcej to zakup na lata




1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - 20m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - 3.0-3.5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - nie wiem
7.Jaki masz obecnie telewizor ? - TH-42PV80PA
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? - najważniejszy obraz, dekoder DVB T,ew. usb i inne
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? - , telewizja naziemna, komputer, ew. n-ka
10.Jakie urządzenia ? - komp
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - ok 3h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - matowa
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - film, sport, rozrywka, informacja
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? - raczej nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - 5%,
16.Preferencje co do marki ? - raczej panasonic
17.Preferencje co do wielkości ? - 42"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? - po ostatnim nie ma słabych stron
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - róznie
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - 2500, jak będzie konieczne to 3000
21.Czy telewizor ma mieć 3D - nie
 
Ostatnia edycja:

ROMAN38

Active member
Bez reklam
W takim razie lepiej zdecydować się na 50 cali, bo 42 to raczej mało jak na full hd z odległości 2.5 m i tu model z 2011 Panasonic TX-P50G30 za 3600 zł.Naprawdę lepiej dołożyć tego tysiąca a komfort oglądania o wiele wyższy !!!!!
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No to może 42G30, ale musisz poszukać bo już trudno znaleźć....

Edit
Kolega wyżej mnie wyprzedził, ale słusznie napisał, że 50 cali jak najbardziej wskazane. Sam przesiadłem się z 42PV80 na 50G30 i żałuję, że to tylko 50 cali - odległość 3m.
 
Ostatnia edycja:

pperlik

New member
Mała korekta bo źle napisałem 3-3,5 metra a o co chodzi z tym 50 co mniej widac piksele :) z własnego doświadczenia wiem że im większe tym więcej widać
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No to zdecydowanie 50 cali przy tej odległości. Co do pikseli możesz być spokojny przy dobrym sygnale i materiale video. No chyba, że chcesz oglądać pliki RMVB....

No i znowu kolega mnie wyprzedził i znowu słusznie napisał, ale pewnie TV tej wielkości przekroczy budżet....

Z 42G30 będziesz zadowolony.
 
Ostatnia edycja:

pperlik

New member
To wytłumaczcie mi dlaczego z obecnego Panasonica oglądam z 4-5 metrów i jest ok a jak zmniejszam odleglosć to większy telewizor bo nie mogę tego pojać może sie nie znam mam kwotę 2500 i chce kupić 42 dlatego pytam o model. Mam HD ready to jest dlatego różnica
 

ROMAN38

Active member
Bez reklam
poczytaj na forach lub innych stronach o zależności rozdzielczości, wielkosci ekranu a odległosci właściwej od oglądającego, np strona :centrum dobrego obrazu.
 
Do góry