Zakup: Canon HV30

dawid77

New member
Witam! Długo się zastanawiałem nad wyborem kamery i padło na Canona hv30, chociaż z góry mówię że Sony Hc9 toczyło bój zaciekle, lepiej wygląda i lepiej się trzyma. Wczoraj udałem się do Komputronika i stałem się szczęśliwym posiadaczem kamery. Za Canonem przemawiały analogowe wejścia i chyba trochę więcej możliwości, tryby nagrywania. Radość nie trwała długo, kiedy wróciłem do domu okazało się, że podczas uruchamiania kamery słychać 3 krotne brzęczenie, jakby gdzieś tryby się slizgały. Trochę się nią pobawiłem i dzisiaj niestety oddałem. Ciągle chcę Canona ale zastanawiam się czy warto dla tych wejść i paru bajerów ciągle martwić się czy sprzęt zaraz po gwarancji nie padnie. SŁyszałem wiele negatywnych opinii na temat jakości Canona. Teraz siedzę przed netem i myśle czy Sony HC9e nie będzie spokojniejszym wyjściem. Może mi ktoś pomoże nad wyborem? Jakieś twarde za i przeciw?:roll: Mam wrażenie, że Canon HV30 jest jak Fiat 126 z silnikiem BMW, niby dużo potrafi ale to ciągle maluch, nigdy nie wiesz co cię czeka.
 
Ostatnia edycja:

MasterTomster

New member
Miałem ten sam dylemat.
Złośliwi mówią że w przypadku Sony płacisz za znaczek/logo.
Miałem Canona SD , posypał się , teraz wolałem dopłacić.
W moim przypadku różnica w cenie miedzy HV30 a HDR-HC9E wynosiła 5 euro na korzyść sonego. Nie zastanawiałem sie ani chwili.
PS
Ja kupowałem na Pixmanii.
 
Ostatnia edycja:
Do góry