yamaha rxv 473, HK avr 70 ?? 18 m2

stypi

New member
witam,
po dłuższych poszukiwaniach kieruję się w wyborze na yamahę. Ale ostatnio zauważyłem nowy model hk. Czy yamaha 473 i hk 70 to porównywalne modele (bo cenowo są zbliżone)? Ktoś już grał na tym HK? Szukam nowego ampli do pokoju ok 18 m2, gdyż brakuje mi w obecnej yamasze gniazd hdmi. Zależy mi na wersji 5.1, radiu internetowym, arc, 3d oraz co ważne - ampli nie może być za wysoki niestety - stąd odpadają lepsze 'wyższe' modele - brak miejsca na wentylację.
będzie to grać z BR panasa (na model się jeszcze nie zdecydowałem, może i 500 ), plazma jest również panasa seria GT.

cena ampli do 1500
rozważałem również denon 1513 i HK 156, 158 ale one zdaje się nie mają radia internetowego oraz ograniczoną ilość programów DSP
jakieś inne propozycje?
 
Ostatnia edycja:

stypi

New member
Byłbym za Harmanem .

jakieś uzasadnienie tego poglądu, kiki?

harman to najniższy model, co prawda z nowej serii ale jednak, yamaha drugi model od dołu więc też nie rewelacja, ale:
1. w harmanie nie będę miał radia inernetowego (obecnie mam netradio w plazmie ale irytuje mnie włączanie tv by posłuchać radia....:mrgreen:)
2. yamaha ma sporo programów DSP, w obecnej też mam kilka i z nich korzystam
3. w yamaszce jest hdmi standby through, w HK się tego nie dopatrzyłem, dobrze, że jest arc chociaż
4. dźwięk :| obecna yamaha gra z zestawem starych eltax discovery 5.0 bez suba i jakoś się przyzwyczaiłem, nie oczekuję rewelacji, poza tym te kolumny zostają na razie. Nie wiem jak HK będzie z nimi współpracował.
 

mateo85

New member
Yamaha ma same plusy więc nad czym się zastanawiasz? Sprawdź jeszcze marantz nr1602.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Teraz za około 1500zł można kupić Yamaha RX-V671. Lepiej zagra niż 473. Ciekawą propozycją jest też Onkyo TX-NR579.
 

stypi

New member
marantz to wydatek 2000 lub więcej więc odpada
671 to ciekawa propozycja, ale przekracza budżet o 1-2 stówy, pytanie tylko, czy moje eltaxy nie zaczną pierdzieć przy tym ampli?:shock:
 

stypi

New member
no to teraz będzie Panowie o centymetrach ;)
półka na ampli ma tylko 19 cm wysokości. Obecna stara dobra yamaha ma 15 cm i poza imprezami nie chodzi więcej niż kilka godzin non-stop i się nie grzeje. Sprzęty jakie rozważam mają wysokość od 16 (Yamaha) do ponad 17 cm (np. Onkyo, HK, Denon) i stąd moja obawa czy nie będą się przegrzewać. Zmiana lokalizacji ampli nie wchodzi na razie w grę, pudło musi stać w tej wnęce. Docelowo nastąpi zmiana na pokój 25 m2 i będzie inny mebel na sprzęt, ale przez najbliższe 2-3 lata będzie grać w obecnych 18 m2 grzejąc się na tych 19 cm.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
2-3cm to mi się wydaje troche za mało, ale może bardziej doświadczeni koledzy się wypowiedzą. Ewentualnie Marantz z serii NR jest niższy, 10,5cm.
 

stypi

New member
poacute1420ka.jpg


tak to wygląda.
nie wiem czy już pisałem a to ważna informacja:
moje kolumny to stare eltax discovery 5.0 bez suba (najciekawsze że jak szukałem ile mają ohm to znalazłem info 4-8 hehe)
jeśli chodzi o odtwarzacz, to nie będzie cd playera, tylko muza będzie słuchana z BR panasa (jeszcze do wyboru)
rozważam i tego marantza 1602 ale coś on słabiutki jest chyba, widoczna na zdj. stara yamaszka ma zdaje się więcej powera.
 
Ostatnia edycja:

stypi

New member
niezależnie, na który ampli się zdecyduję, odsłuchać w sklepie nie da rady, moje eltaxy to już historia i ich nie uświadczę, zatem trochę zakup w ciemno. Lista potencjalnych wygląda po przemyśleniach tak (kolejność nieprzypadkowa):
1. Yamaha 671 (cena, doświadczenie z yamahą 430 i eltaxami, multifunkcyjność)
2. Denon 1713 (może lepiej w stereo ale czy to usłyszę na moich pierdzących eltaxach?:D, niższy od Y, co też na plus w sensie grzania, na minus-300-400 drożej)
3. Onkyo 579 (cena, multifunkcyjność, na minus grzanie, wysokość klocka)
4. Marantz 1602 (za drogi, ciekawy podobno w stereo ale nie do moich kolumn, no i ten dziwny zasilacz:?)

W kolejce do zakupu czeka BR panasa 500 więc muszę liczyć grosz. Dodam, że docelowo może zmienię kolumny, ale nie będzie to wystrzałowo, z pewnością do 2 tys. chciałbym się zamknąć. Rozważam jeszcze np. wymianę tylko frontów ale nie wiem czy to ma sens....i ogranicza mnie sporo różnych aspektów (ale to nie o tym w tym wątku)...

reasumując - zostanę chyba jednak przy yamaha - no chyba, że padną jakieś inne sensowne argumenty.:)
pozdrawiam
 

stypi

New member
671
673 - no może odżałuję te parę stów ale boję się o to grzanie w niskiej szafce 2 cm na wentylację:-(
opcja rezerwowa: denon 1713
jak kolumny się nie sprawdzą to wymienić zamierzam fronty na:
MA MR4 lub Fiesta Tonsil, ewentualnie Kef C5
 

stypi

New member
ale co z tym grzaniem będzie?:roll: niechciałbym sfajczyć bo sam się zgrzeję po tym:-D:cry:
a tak na serio: rozumiem, że 673 to stoi półkę wyżej jeśli chodzi o klasę w stosunku do D 1713? Oba to nowe modele, Yamaha jakąś tam nagrodę w GB dostała, ale specyfikacja specyfikacją a granie graniem... zakładam, że oba grać będą w KD porównywalnie.. a jak ze stereo? tak tylko pytam (marudzę?):mrgreen:

ponieważ 673 ma taką samą wysokość jak i 771 to rozważam i ten starszy ampli.... hehe zaczynałem od 473, ciekawe co będzie dalej....(żarcik :-D bo budżet się nie rozrośnie:razz:)
z racji 673 vs 771 mam następujące pytania:

1. Docelowo będzie to grać z MA MR4 jak sądzę - żadnych droższych zestawów - czy to dobra kompilacja? Rozważałem też Fiesty ale MA mają bi-amp i pasują mi gabarytowo, co prawda i tak blisko ściany będą stać ale wydaje mi się, że z uwagi na 2 otwory br nie będzie tragicznie). Czy one potrzebują dużo przestrzeni? Jako źródło dźwięku jak już pisałem Panas br 500
2. Czy do obsługi plików z kompa po dlna i radia internetowego ma znaczenie jaki jest SO w kompie? Pytam bo w specyfikacjach mowa jest o Windows 7 a ja mam starego dobrego XP :)
3. Wyczytałem, że w 771 do bezprzewodowego przekazu muzy ze smartfona potrzebna jest przystawka za bagatelka 5 stów hehe. Iphona widziałem można bezpośrednio podłączyć pod usb z przodu. Nie mam Iphona i mieć nie będę (znajomi jak przyjdą z jabłuszkiem to albo się podłączą albo nie, mniejsza o nich :D)mam smartfony z androidem - czy to będzie śmigać przez usb na panelu przednim?
pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry