yamaha rx797+kolumny maestro

majkelo997

New member
witam wszystkich
zastanawiam sie nad takim zestawem yamaha rx797 zestaw kolumn tonsil maestro 2 front 180,maestro 2 60sat,maestro 2 100c i do tego dorzucic jakies cd(tylko nie wiem jakie ale mysle tez nad yamaha,zdam sie na wasze sugestie)pod muzyke i dvd
pokoj 20m z aneksem kuchennym.przeznaczenie 70%muzyka,30%filmy
nie jestem koneserem dzwieku ale chce miec fajny zastawik zeby ladnie brzmial
co sadzicie o mojej propozycji?
pozdrawiam
 

To-masz

New member
Może nie zauważyłeś, ale RX797 to amplituner stereo. ;) Pomyśl o jakimś zestawie Yamaszki do kina domowego. :) Jak nie jesteś koneserem, to dźwięk stereo z kina nie powinien ci przeszkadzać. No i jak Yamaha, to kolumny też Yamaha. ;) To tylko moja opinia.

np. Yamaha Virgo 220 (HTR-6130 + DVD-S663 + NS-50 + NS-P60)
albo Yamaha Orion 270 (RX-V 365 + DVD-663 + NS-8900 + NS-P8900)

Zależy ile posiadasz funduszy.
 

rafal735r

New member
Ciagle sie widzli jak ludzie kupuja te smieszne Yamahy i do tego Maestro, a potem po 3 tygodniach pisza rozczarowani na forum ze brzmienie za twarde, za bas za kiepski itd itp. Posluchaj najpierw.
 

jaskol

New member
Może nie zauważyłeś, ale RX797 to amplituner stereo. ;) Pomyśl o jakimś zestawie Yamaszki do kina domowego. :) Jak nie jesteś koneserem, to dźwięk stereo z kina nie powinien ci przeszkadzać.

A czy są amplitunery AV, które dobrze grają stereo ?
Pytam na powaznie, gdyz chce zamienic starego Technicsa na kino domowe.
 

To-masz

New member
1500zł to można mieć (prawie) jakiegoś Pioneer'a z najtańszymi kolumnami Jamo (416 chyba). Gra to całkiem nieźle, zwłaszcza po wygrzaniu. :) Do stereo to się raczej nie nadaje, Marantz 1060 z lat '70 bije na głowę wszystkie kina do 2000zł. :) Oczywiście jeśli chodzi o stereo. ;)
 

To-masz

New member
Masz dużo do wyboru, ale w tej cenie to lepiej kupić ampli stereo. ;)

Ampli A/V: (z tanich oczywiście, stereo takie sobie ;) )

Marantz SR 4003
Pioneer VSX-820
Denon AVR-1611
Onkyo TX-SR577 albo Onkyo HT-R538
Yamaha RX-V467 albo Yamaha RX-V567

Amplitunery Stereo:

Yamaha RX-797 (podobno bardzo dobry)
Onkyo TX-8255
Marantz SR 5023
HarmanKardon HK 3390 albo Harman/Kardon HK 3490
Denon DRA-500AE
Cambridge Audio DR 30
 
Do góry