Yamaha RX-V863 PYTANIE

DRHFILMS

New member
Witam serdecznie, z tym pytaniem zwracam się w szczególności do posiadaczy owego amplitunera.
otóż obecnie posiadam model RX-V659 i zamierzam go zmienić na 863 ze względu na dekodery itd, a w moim odczuciu to ostani ładny ampli tej marki ( bursztynowy wyświetlacz)

Pytanie dotyczy procesora DSP: w modelu 659 programy z kategorii Theather ( Spectacle, Sc-fi, adventure, general) współpracują z dekoderami DD, DPLII itd. za to dziwne że programy Game, Mono już nie działają z dekoderami. jest to istone gdyż DPLII jest potrzebny do gier. oczywiście mogę używać programów z grupy Theather ale akurat program Game jest świetny za wyjątkiem braku obsługi DPLII ( na tylnych kanałach jest echo a nie faktyczny suroound zakodowany w grach, co już sprawdzałem wielokrotnie).

Zatem czy w modelu 863 zostało to zmienione i teraz wszystkie programy łącznie z Mono i Game działają WRAZ z dekoderami? z katalogów widziałem że paleta programów została odświeżona więc może coś się zmieniło.

Druga istotna sprawa to to czy ampli obsługuje MANUALNĄ korekcję na wszystkich kanałach, bo 659 pozwala tylko na centralnym? ( mam na myśli korekcje za pomocą mikrofonu a nie bass/treble)

ostania sprawa to czy na 100% model 863 obsługuje przednie głośniki presence? z instrukcji tak wynika ale wolę być pewien. podobno zamiast surround back można zrobić Bi-amp dla kolumn przednich. czy warto to robić w sensie mocowym? bo z tego co wiem to w stereo to i tak jest max 120W bo trafo wiecej nie da rady na kanał, wydaje mi się że w trybie wielokanałowym to zabierze to część mocy z pozostałych kanałów na rzecz przednich.

bardzo proszę o pomoc gdyż nie chcę niepotrzebnie wydawać pieniędzy jeśłi nie ma w modelu 863 zmian na które mam nadzieję. Pozdrawiam
 
Do góry