Yamaha RX-V750 i Monitor Audio MR6

slawek125

New member
Witam,

Posiadam Yamaha RX-V750, do tej pory miałem pod nią podpięte Wharfedale Diamond 8.3, grało to satysfakcjonująco choć brakowało mi detaliczności i odrobiny basu. Zamieniłem Diamondy na Monitor Audio MR6 i jest o niebo lepiej, jest czysto, detalicznie a i basu nie brakuje, z głośników jestem zadowolony, ich brzmienie mi odpowiada.
Jako że 750-tkę mam już kawałek czasu chciałbym ją wymienić na wyższy model Yamahy i tu moje pytanie, w co celować aby nie zamienić amplitunera na gorszy lub taki sam, coś z serii 1600, 1700 ?
Muzyka stereo to 60% a kino i koncerty DTS pozostałe 40%.
A może jakiś zauważalnie lepszy model innego producenta ?
Czego mi brakuje w RX-V750 - na pewno zbyt mało opcji ustawień głośników, o ile fronty grają bardzo dobrze o tyle tylne głośniki na tym ampli grają bez rewelacji, amplituner nie ma kompletnie żadnych ustawień dla kanałów tylnych, a słuchając koncerty w DTS chciałbym aby tylne głośniki grały czyściej i bardziej dynamicznie.

Panowie ile wołać za 750 żeby nie przesadzić ? Jest kompletna tzn, pilot, mikrofon, instrukcja.

Będę wdzięczny.
 

slawek125

New member
Temat nieaktualny, zrobiłem inaczej. Kupiłem wzmacniacz stereo Yamaha ax-596 i podłączyłem do frontów MR6 - jest miazga. Do tej pory jakoś się wzbraniałem przed zakupem wzmacniacza bo wydawało mi się że opinie o tym że amplitunery KD nie grają są mocno przesadzone, wydawało mi się że RX-V750 jest już przyzwoitym amplitunerem więc zapewne gra już bardzo dobrze, myliłem się bardzo. Stwierdzam że amplituner KD nie gra. Pod ax596 MR6 pokazały prawdziwe oblicze, dynamika dźwięku i detaliczność kładzie amplituner na łopatki, różnica jest kolosalna. Popełniłem duży błąd słuchając amplitunera w stereo i wmawiając sobie że gra to fajnie.
Więc teraz podłączyłem wszystko razem i fronty napędza ax a resztę przy filmach 750-tka i jest super. Swoją drogą Yamaha ax pięknie radzi sobie z MR6, dynamika, szczegółowość i ilość basu powala.
 
Do góry