Yamaha RX-V671 czy Onkyo TX-NR509?

Jok3r

New member
Bez reklam
Tak 671 to odpowiednik 609, więc jeżeli się zastanawiasz nad 509 a 671, to wybór masz prosty. Aczkolwiek sprawdź sobie co Ci bardziej leży brzmieniowo.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
A do filmów bądź do muzyki typu Tiesto czy Armin van Buuren to który będzie lepszy? 609 czy 671?

Ja słucham Armina, Tiesto i spółki na Yamasze... ale to może nie mieć żadnego znaczenia - wszystko zależy od kolumn i jak się one zgrywaja z ampli... i czy Tobie to brzmienie odpowiada.
 

jfkjfk

New member
yamaha 671 kosztuje prawie tyle co onkyo 509, a jest porównywana do 609. To wychodzi na to, że zamiast 509 kupić yamahe 671, która tańszym kosztem będzie zbliżona do 609?
 

jfkjfk

New member
rozglądam się za czymś. Interesuje mnie kolumny albo yamaha 555 albo w dobrej cenie Quadral argentum 07. W najgorszym przypadku pewnie Jamo 606 bądź 608

pomieszczenie ok. 18 m2
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

robix1

New member
witam
czy yamaha rx-v671 wyświetla informacje o utworze na panelu przednim. Czy przy odtwarzaniu z pamięci przenośnej można się obyć bez podglądu na tv.
Prośba do osób posiadających ten amplituner o sprawdzenie czy przy albumach gdzie jest tzw. mix utworów czy robi przerwy między utworami.
Jestem na 99% zdecydowany na ten amplituner, też waham się między yamahą a onkyo 509.
Mam nadzieję że zagra lepiej niż denon avr-1311, którego sprzedałem.

Proszę użytkowników yamahy o sprawdzenie rzeczy o które pytam wyżej.
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Ja mam akurat model 2067. Jeśli odtwarzasz muzę z nośnika to da się nawigować za pomocą wyświetlacza. Aczkolwiek nie jest to jakieś cudowne rozwiązanie. Nie wiem dokładnie o co chodzi Ci z tymi mixami utworów ale jeśli np. słucham albumu Modern Talking The Final Album 2003 DTS to są przerwy między utworami.
 

robix1

New member
Niektórzy wykonawcy zwłaszcza z kręgu muzyki elektronicznej nagrywają album gdzie jest powiedzmy 10 utworów i jeden płynnie przechodzi w drugi. Nie ma przerw, dlatego ciekawi mnie jak amplituner reaguje na taki album, czy sam wstawia przymusowe przerwy.
 

robix1

New member
Witam
Od piątku jestem posiadaczem Yamahy rx-v671. Na razie gra z wharfedale vardus 250 hcp.
Moje wrażenia. W porównaniu z denonem avr-1311 yamaha gra zdecydowanie lepiej. Kolumny grają jakby ściągnął z nich koc. Dźwięk jest dynamiczny (na denonie był zamulony). Z kolumn można uzyskać lepszą barwę i wyrazistość.
Funkcjonalność
Jak dla mnie intuicyjny w obsłudze, można sobie poradzić bez instrukcji.
USB odtwarza z pendriva pliki flac bez problemu, jednak w utworach połączonych robi malutką przerwę. Z tego co zauważyłem nie można przewijać utworów.

Jedno co mnie trochę rozczarowało to fakt, że aby kolumny zagrały z poziomem głośności "do normalnego słuchania" to trzeba podkręcić do około -40 db. To chyba zależy od głośników

Jakie ewentualnie zestawy kolumn 5.0 polecacie do yamahy 671
Zastanawiam się nad Tagą tps600, albo same fronty tonsil maestro. Proszę opinie i ewentualnie inne propozycje kolumn.
 

lolo909

New member
a czy mozna nawigowac po podlaczonym dysku na usb bez wlaczania TV? jest 1 wierszowy wyswietlacza wiec chyba ciezko?
Moze mozna poruszac sie po dysku jakos przez siec?
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Jedno co mnie trochę rozczarowało to fakt, że aby kolumny zagrały z poziomem głośności "do normalnego słuchania" to trzeba podkręcić do około -40 db. To chyba zależy od głośników

To akurat jest na plus. Gdy nie chcesz głośno słuchać muzyki możesz sobie bardzo precyzyjnie ustawić. A zauważ, że przy głośności -10dB podkręcenie o 1 jest już słyszalne. A jak nie chcesz podkręcac za każdym razem masz w opcjach możliwość ustawienia z jakim poziomem głośności będzie się ampli włączał.
 

robix1

New member
a czy mozna nawigowac po podlaczonym dysku na usb bez wlaczania TV? jest 1 wierszowy wyswietlacza wiec chyba ciezko?
Moze mozna poruszac sie po dysku jakos przez siec?


Można bez problemu nawigować po folderach bez włączania TV, nawigacja odbywa się bardzo płynnie. Podczas słuchania jednego utworu można wybrać sobie kolejny. Wszystko zależy od tego czy użytkownik wie co ma na nośniku danych. Na funkcjonalności odtwarzania plików flac przez USB najbardziej mi zależało. Przychodzę z pracy i dosłownie około 5 sekund od włączenia mogę słuchać muzyki. Jeżeli ampli był wyłączony na słuchaniu z USB, to po włączeniu włącza się na ostatnio słuchany utwór lub następny (zależy to chyba od czasu jaki był do końca utworu).
Dysku twardego jeszcze nie podłączałem, może w weekend to zrobię.
Jedyny minus to brak możliwości przewijania utworu, może jakaś aktualizacja softu to zmieni.

Jeśli chodzi o sieć, dlna, radio internetowe to zamierzam to sprawdzić w najbliższy weekend.


Czarny 2807, czy na rozkręcanie kolumn może mieć wpływ ich czułość? W moim przypadku vardusy 250 mają niby 88db. Tonsil maestro II 180 ma 90db, ciekawe czy miałoby to wpływ na głośność początkową?
 
Ostatnia edycja:
Do góry