Yamaha rx-v475 ns777 czy ns-555

uli27

New member
Witam

Mam problem z doborem kolumn odsłuchawszy ns 555 spodobało mi się ich brzmienie. Natomiast ns 777 nie miałem okazji posłuchać ale cenowo jest niewielka różnica i nie wiem co wybrać?

czy mój ampli zagra dobrze z ns777 czy będzie za słaby i czy nie lepiej będzie grał z ns 555? wolalbym dołożyć trochę do ns 777 a mieć już model wyższy?

nikt nie doradzi?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pytanie jaki masz metraż? Brzmienie będzie podobne. W 777 będzie więcej basu. I wg mnie za słaby amplituner do 777. Do 555 też tak sobie. Lepiej szukaj Yamahy z 6 z przodu. Lub najlepiej 773.
 

uli27

New member
Dzięki ale amplituner już mam świeżo kupiony więc odpada wymiana. Wiec głośniki ns 555 się na dają a do ns 777 ampi będzie za słaby. Pokój mam ok 25m2 i lobię wyraźny bass przy cichym słuchaniu muzyki
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na 25m2 można już myśleć o 777 tylko amplituner ich poprawnie nie napędzi. Słyszałem te kolumny i basik był przyjemny. Tylko wysokie tony trochę przytłumione. Amplituner Yamahy na pewno je ożywi. Szkoda, że już amplituner kupiony. Bas piszemy przez jedno "s" ;)
 

uli27

New member
Szkoda że ich nie napędzi. Nawet jeśli będą podłączone tylko 2 w stereo to też braknie mocy dla nich? Gdzieś czytałem że jak są 2 podłączone a nie 5.0 to większa moc idzie na nie i lepiej grają.
 
Do góry