Yamaha rx-v475 czy może jednak coś innego?

czessman

New member
Witajcie forumowicze. Ponieważ to mój pierwszy dzień na forum jako zarejestrowany użytkownik i tym samym pierwszy post, który publikuję, pragnę serdecznie Was wszystkich powitać :)
Post, który do Was piszę ma za zadanie pomóc mi rozwiać wątpliwości dotyczące zakupu amplitunera do zestawu kina domowego, który sobie komponuję. Kilka miesięcy temu zakupiłem zestaw kolumn głośnikowych 5.0 od JAMO, model 626 (z zakupu jestem bardzo zadowolony). Obecnie kolumny podpięte są do starego Technics-a SA-AX720 i niestety nie można w pełni wykorzystać ich możliwości, jednak właśnie nadszedł czas jego wymiany na coś nowszego. Już kilka miesięcy temu upatrzyłem sobie ampli taki jak w tytule, czyli Yamaha RX-V475. Przyznam się, że swój wybór opieram jedynie na recenzjach z czasopism z branży audio-video i nie miałem okazji (i możliwości) odsłuchu tego ampli z moimi kolumnami. Wydaje mi się, że wybrana Yamaha posiada wszystkie funkcje jakie powinien mieć nowoczesny amplituner, recenze dotyczące generowanego dźwięku są bardzo pochlebne, natomiast cena za urządzenie nie rujnuje budżetu domowego (pomijam kwestie wyglądu bo to rzecz gustu, a jak wiadomo: "o gustach..." bla, bla, bla...). Chciałbym również za kilka miesięcy dokupić do amplitunera odtwarzacz blue-ray 3D i właśnie Yamaha posiada stosunkowo niedrogi i dobrze uposażony odtwarzacz (BD-S473), który będzie pasował do zestawu.
Zanim jednak dokonam jakichś zakupów bardzo chciałbym poznać Wasze zdanie na temat wspomnianego amplitunera oraz odtwarzacza. Czy za podobne pieniądze (około 1200-1350 zł) na rynku pierwotnym można zakupić sprzęt, który będzie generował lepsze doznania dźwiękowe z moim zestawem a tym samym nie będzie uboższy w inne parametry techniczne i tzw. bajery? Przyznam się, że oglądałem jeszcze DENONA AVR-X1000 (fajny, ładny) jednak blu-ray do tego ustrojstwa kosztuje dwa razy tyle co odtwarzacz Yamahy i wychodzi drożej niż amplituner!
Na koniec napiszę jeszcze, że amplituner będzie wykorzystywany po równo do obsługi kina domowego oraz do odsłuchu mojej wciąż rosnącej kolekcji płyt CD.
Czekam na wszystkie Wasze sugestie i pomysły.
Pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeżeli amplituner KD ma dać radę tym kolumnom, to musisz celować w sporo wyższe modele. Jak Yamaha to przynajmniej seria 6xx. Tylko Yamaha gra dość ostro i z Jamo może być zbyt jazgotliwie. Lepszy by był jakiś Denon, HK czy Marantz. U mnie grały 606 z Onkyo i o ile w kinie było przyzwoicie, to w muzyce też drażniła mnie zbyt jasna góra. O basie nawet nie będę wspominał:( Najlepszy do robujania tych kolumienek by był wzmak stereo. Możesz zobaczyć też Pioneera 923, bo jest w niezłej cenie, tylko najlepiej gdzieś odsłuchać żeby później nie było płaczu:grin:. Odtwarzacza BD na Twoim miejscu bym nie kupował do kompletu, bo szkoda kasy. Wystarczy spokojnie jakiiś zwykły odtwarzacz za parę stówek.
 

czessman

New member
Krzyśku dziękuję za Twój wpis. Pooglądałem dzisiaj w necie tego Pioneer-a, o którym wspomniałeś i faktycznie recenzje zbiera bardzo dobre. Cena również jest do zaakceptowania. Ciekawe jak wypada on w porównaniu do tej Yamahy, którą wcześniej sobie upatrzyłem? Czy zagra lepiej? Niestety nie będę miał możliwości posłuchania tego sprzętu z moimi kolumnami i chyba przy ostatecznym wyborze będę musiał się posiłkować opiniami posiadaczy konkretnych modeli.
Widziałem też, że Pioneer ma w swojej ofercie odtwarzacz blu-ray dedykowany pod ampli w bardzo przyzwoitej cenie (500-600 zł). Kolejny argument na korzyść Pioneer-a...
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja bym nie polecał Yamahy do Jamo 626. Odsłuchiwałem poprzednika 606 z Yamahą 6XX i był straszny jazgot. Szukałbym cieplejszego amplitunera Harman, Marantz lub ewentualnie Denon. Jeśli chodzi o Pioneer-a to się nie wypowiem, słuchałem dawno temu i już dobrze nie pamiętam. Generalnie w aktualnie ceni Pionek 923 to ciekawa propozycja.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Generalnie tanie amplitunery kinowe typu X1000 czy 475 do muzyki sie kompletnie nie nadaja. Do kina jeszcze tak, bo caly bas przejmie subwoofer a one zajmuja sie reszta pasma. W muzyce taki ampli bedzie gral bardzo przecietnie i jest prawie pewny ze gorzej od twojego Technicsa.

Minimum z amplitunerow to Denon X2000, teraz bedzie tanszy bo wyszedl nowy model albo cos z Harmana np. 270
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Generalnie tanie amplitunery kinowe typu X1000 czy 475 do muzyki sie kompletnie nie nadaja. Do kina jeszcze tak, bo caly bas przejmie subwoofer a one zajmuja sie reszta pasma. W muzyce taki ampli bedzie gral bardzo przecietnie i jest prawie pewny ze gorzej od twojego Technicsa.

Minimum z amplitunerow to Denon X2000, teraz bedzie tanszy bo wyszedl nowy model albo cos z Harmana np. 270
Przyda się dobry bas więc AVR270. Blu BDT30.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Zanim jednak dokonam jakichś zakupów bardzo chciałbym poznać Wasze zdanie na temat wspomnianego amplitunera oraz odtwarzacza. Czy za podobne pieniądze (około 1200-1350 zł) na rynku pierwotnym można zakupić sprzęt, który będzie generował lepsze doznania dźwiękowe z moim zestawem a tym samym nie będzie uboższy w inne parametry techniczne i tzw. bajery? Przyznam się, że oglądałem jeszcze DENONA AVR-X1000 (fajny, ładny) jednak blu-ray do tego ustrojstwa kosztuje dwa razy tyle co odtwarzacz Yamahy i wychodzi drożej niż amplituner!
Na koniec napiszę jeszcze, że amplituner będzie wykorzystywany po równo do obsługi kina domowego oraz do odsłuchu mojej wciąż rosnącej kolekcji płyt CD.
Czekam na wszystkie Wasze sugestie i pomysły.
Pozdrawiam
Czasami taki bywa, iż napęd jest droższy od Amplitunera - mam obecnie takie rozwiązanie - Amplituner starszego typu Pioneer VSX-915 i do tego Arcam BDP100 - różnica obecnie w cenie - amp tańszy kilkukrotnie... ale w przyszłości wymienię na lepszy AMP.
Jak koledzy podpowiadają - jedź i odsłuchaj - przy niskobudżetowych napędach Blu-Ray nie uzyskasz dobrej jakości Audio. Moja podpowiedź - kup na poczatek podstawowy odtwarzacz Blu-Ray, a do Audio CD dozbieraj i dokup dedykowany napęd Audio CD.
 

czessman

New member
Witam ponownie,
bardzo spodobał mi się ten ampli Pioneer VSX-923 ze względów możliwości technicznych oraz wizualnych. Cena również mieści się w zakładanym budżecie. Niestety nie mam możliwości odsłuchu tego sprzętu z moimi kolumnami i jeżeli się zdecyduję to chyba będę musiał brać sprzęt "w ciemno". Koledzy proponowali również inne modele jednak nie interesuje mnie sprzęt używany (bez gwarancji), a wskazane modele w sprzedaży sklepowej są po prostu za drogie.
W tym miejscu mam do Was pytanie: czy ktoś z Was słuchał Jamo na Pioneer-ach i może napisać parę zdań o swoich odczuciach słuchowych? A może znajdzie się ktoś kto będzie mógł chociaż przybliżyć mi ogólną charakterystykę dźwięku generowanego przez amplitunery w/w firmy. Czekam na wszelkie opinie.
SebaK1205 napisał żebym zakupił dedykowany odtwarzacz CD. Otóż obecnie posiadam CD Player Technics SL-PS740A, którego raczej nie planowałem wymieniać, ponieważ jestem z niego bardzo zadowolony, także jak już to dokupię jedynie nie drogi Blue-ray 3D (ewentualnie Pioneer BDP-160K jeżeli zdecyduję się na ampli od "Pionierów").
Dziękuję za wszystkie dotychczasowe wpisy i czekam na więcej :)
Pozdrawiam
 
Do góry