Yamaha RX-V3900 wyłączanie sie zaraz po uruchomieniu

Deevs

New member
Witam,
Od niedawna jestem posiadaczem wspomnianego w temacie ampli, sprzęt jest nowy. Zazwyczaj amp jest w trybie standby. Zdarza się, że amp wyłącza się zaraz po włączeniu, w instrukcji jest napisane, że może być to spowodowane skokami napięcia o ile dobrze pamiętam. Zalecane tam rozwiązanie, czyli odłączenie od zasilania na ok. 30 sek i ponowne podłączenie pomaga, niemniej moje pytanie jest takie, czy takie rzeczy mogą uszkodzić sprzęt jeśli będą zdarzać się częściej i czy można jakoś temu zapobiec, np. stosując listwy zasilające z jakimiś zabezpieczeniami? (aktualnie mam podłączony sprzęt do zwykłego acara 8 gniazd)
 

BD

Member
Bez reklam
sprawdz dokladnie podlaczenie kabli glosnikowych z amplitunerem czy nie ma zwarcia, najlepiej odlacz i ponownie podlacz, ewidentnie jeden z objawow zwarcia...
 

dembol

New member
jak by byly zle popadlaczane kolumny tzn gdzie zwora to ampli wlacza uklady zabezpiecz i informuje o tym na wyswietlaczu te ampli to czolgi dlugowieczne
takze byc moze twoj ezgemplarz jest wadliwy nie spotkalem sie jeszcze z takim zachowaniem w tych modelach czy wczesniejszych
 

Deevs

New member
Witam ponownie. Nie wiem co o tym sądzić, dzisiaj ponownie miałem opisaną wcześniej sytuację, ale tym razem amp był wyłączony przyciskiem master on/off, a nie w trybie standby (choć nadal cały czas włączony do prądu). Kolumny są podłączone dobrze, impedancja ustawiona prawidłowa, bo wszystko gra, gdy już się uruchomi. Problem taki niby jest sygnalizowany w instrukcji w dziale 'troubleshooting' i podane rozwiązanie również niby działa, ale trochę to niepokojące, żeby tak czesto się to zdarzało.
 

okjacek

New member
miałem tak rx v1800 wymienili mi na drugi

tak na marginesie chciałby ktoś sprzedac z xserować i sprzedac polską instrukcje do RX V3900?
 
Do góry