Yamaha RX-V2065 czy RX-v3900

11mpp

New member
Jak w temacie. Czy warto dopłacać? Z różnic, oprócz dużej różnicy wagi, brak SCENE i trybu nocnego w droższym modelu.

Czego brak w 2065 w stosunku do droższego i na co wpłyną te braki. Dlaczego zaniechano trybów w SCENE w droższym modelu?

Chciałbym, by muzyka w dobrze grała (jak na możliwości ampli). KD jest dla mnie mniej ważne. Chętnie odsłucham, ale spodziewam się, że nie będę miał przy odsłuchu wyboru modelu, dlatego pytam.

Proszę o pomoc, z góry dzięki.
 

dembol

New member
zdecydowanie:) 3900 bo 2065 to calkiem inna polka to polka duzo nizsza jesli chodzi o kategorie mocy:) elementow budowy i wagi :) jest sporo lzejszy co swiadczy ze 3900 ma wielkie trafo a 2065 ma namiastke tego trafa jestem fanem yamahy zdecydowanie model 3900 celuj zawsze w wysoką polke !:) a sprzet bedziesz mial na lata i zawsze bedziesz kładł sie spokojnie spać
 

dembol

New member
dodam jeszcze ze uwazaj na tutejsze opinie :) beda ci polecać Onkyo :) i probowac przekabacic ze tylko onkyo jest najlepsze:)
 

Kuman

New member
Odmienne zdanie

Ja po rozpatrzeniu za i przeciw wybrałem RX-V2065.
Jeśli chodzi o moc, to mi jej nie brakuje, a to jest główny argument za 3900'tką. Wiejskich dyskotek nie urządzam, a w domu jeszcze nie zdarzyło mi się dojechać z głośnością do 2/3 skali. Przy połowie skali i Klipschach F3, meble zaczynają 'chodzić' po salonie, i słyszę brzęk naczyń, i sztućców z kuchni, oraz szyb w oknach (to nie żart).

Zgodnie z zasadą, że każda sroczka swój ogonek chwali, wypiszę co przemówiło za wyborem 2065.
Po pierwsze cena. Funkcje podobne, dźwięk jak dla mnie taki sam, na 10Watach więcej na kanał mi nie zależało, więc po co przepłacać.
Po drugie, funkcje sieciowe. Lepsza współpraca z serwerem DLNA, update softu przez sieć, tysiące stacji radiowych z Internetu w tym także polskie.
Po trzecie, jedno wejście HDMI więcej. Mam podłączone przez HDMI n-kę, Blue-Ray'a, konsolę, drugi tuner satelitarny, a z przodu przemiennie podłączam laptopa i kamerę HD, czyli korzystam ze wszystkich wejść, w 3900 jest o co najmniej jedno za mało.
Po czwarte, ale równie ważne, czytanie wielokanałowych bezstratnych plików muzycznych FLAC przez wejście USB. Wielokanałowo Dire Straits, lub muzyka klasyczna - bezcenne...
Po piąte, przyciski SCENE, niezwykle wygodne rozwiązanie.

I inne mniej istotne rzeczy, jak to, że 2065 ma system 7.2, a 3900 jest 7.1, kolor wyświetlacza (bardziej podoba mi się biało-niebieski), mniejsze grzanie się sprzętu, itp.

Za 3900 przemawiała większa moc, wyjście video dla drugiej strefy i komendy macro.

Po przeanalizowaniu za i przeciw, wybrałem RX-V-2065.

Nadmienię, że nie kieruję się przy zakupie sprzętu ciężarem, czy poborem prądu. Uważam rozważania na ten temat za bzdurne, czego przykładem są grzejniki Onkyo, które co prawda pobierają z sieci więcej prądu (co ma być dowodem, że grają lepiej), ale tylko po to, żeby wydalić go jako setki watów ciepła. Sorki, ale jak mam wydawać na grzejniki, to wolę je umieścić pod oknem, a nie w pół-zamkniętej szafce... :D

Pozdrawiam.
 

dembol

New member
bzdurne rzeczy to piszesz ty :) i basta wieksze trafo czy kondesatory w module zasilania to nie wieksza glosnosc i robienie wiejskich dyskotek w chacie , te 2 sprawy przekladaja sie na jakosc brzmienia mniej zniekształcen, lepsza dynamika duzo lepsza kontrola basu membran glosnikowych , mniejsze ryzyko spalenia kolumn a dokladnie tweeterow , czystosc klarownosc brzmienia i wiele innych zalet ktore przemiawiaja za 3900 a przedewszystkim za wieksza wage i moc ! doucz sie facet troszke posiedź przy sprzetach nie tylko do kina domowego ale nie zapominaj ze jest rowniez STEREO:) gdzie jesli chodzi o muzyke to wszystkie kina bije o łeb

NIE WPROWADZAJ KOLEGI W BŁAD NIE BYŁO CIE STAC NA 3900 TO NIE ZNIŻAJ JEJ DO POZIOMU 2065 TAK NIE MOŻNA:)
 

frycu30

New member
Do Dembol: miałeś może okazje słuchać kiedyś takiego Technicsa jak ja mam??? Mam na mysli brzmienie 3900 do takiego starego wzmaka w stereo... Aktualnie mam MA RS5 , pózniej w KD 18-20 m2
 

Kuman

New member
Do Dembol: A piszesz tu o tym co słyszysz, czy co wyczytałeś na forach, panie 'douczony'?

Masz którąś z tych Yamah? Piszesz o trafach, to czym się kolego DOKŁADNIE różnią trafa w tych modelach, gdyż 'na oko' są dokładnie takie same (mniejsze trafo ma model RX-V1065)?

Yamaha RX-V3900 pobiera tylko o 25Wat więcej prądu z sieci. Ma dokładnie te same procesory dźwięku i obrazu (choć obsługuje więcej funkcji dot. obrazu). Ma większą obudowę, usztywnienie w poprzek i dużo większy i wykonany z innego materiału radiator przy tranzystorach mocy, stąd większa waga i możliwość wyciągnięcia nieco więcej mocy.

Jeśli chodzi o stereo, to puryści za zaoszczędzone pieniądze postawią sobie na RX-V2065 wzmacniacz stereo np. NADa za 1000PLN podłączony do pre-out i mają O NIEBO lepszy dźwięk niż z 3900 i to za mniejsze pieniądze (ja tak mam), a w dodatku dostają "gratis" system 7.2, dodatkowe wejście HDMI, obsługę plików FLAC i przyciski SCENE.

I nie chodzi tu, o stać, czy nie stać, tylko o wiedzę na temat, słuch, porównanie funkcjonalności i gust. Płacić więcej za mniej? To nie kwestia wielkości portfela, ale intelektu.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

frycu30

New member
Do Kuman: jak Ci ta Yamaha gra w stereo w porównaniu do Twojego wzmaka? Są duże różnice , naprawdę warto dokupowac wzmak?
 

dembol

New member
kuman moge ci powiedziec tylko jedno:) calosc twojego tesktu nie czytalem bo bzdur czytac nie bede ale odpowiem tobie na jedna rzecz:) technics to szmelc po za paroma koncowkami z lat 80 tych to zwykly szmelc

mam yamahe 3800 do kina a w innym pokoju mam osobny zestaw stereo postawiony na topowym Sony es770 z lat 90tych taki 23kg klocek do tego cedek sony x707es oraz kolumny paradigm studio 60v4 wiem facet jak powinno brzmiec porzadne stereo napewno nie podniecam sie brzmieniem w stereo yamaha 3900 czy 3800 :) jednak porownywanie 2065 do 3900 to jak porownywanie 50 kg chłopka roztropka do poteznego 90kilogramowego faceta
takze wez mi tu nie wypisuj glupot bo czytac mi sie nie chce tego
 

dembol

New member
apropo twojego technicsa:) bys sie tym badziewiem nie chwalił na forum bo ,np do takiego su-v90d moge sie jeszcze przychylić jakoś to gra
i rowniez swietnie przezemnie oceniane se-a1 czy a3 rewelacja :) przykro mi mowic ale po za tymi paroma klockami technics byl gniotem :) dobry byl jeszcze cedek ps840 w miare muzykalny z dobra podstawa basową , ale WYBACZ I ZLITUJ SIE NIE TEN TWOJ GNIOT:)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
:D:D:D - ale jaja....dwoch fanow yamahy poszlo na noze....:D:D:D
okazuje sie ,ze nie tyle najlepsza jest yamaha - co konkretnie ta jedna,wyjatkowa, konkretna yamaha....
 

frycu30

New member
apropo twojego technicsa:) bys sie tym badziewiem nie chwalił na forum bo ,np do takiego su-v90d moge sie jeszcze przychylić jakoś to gra
i rowniez swietnie przezemnie oceniane se-a1 czy a3 rewelacja :) przykro mi mowic ale po za tymi paroma klockami technics byl gniotem :) dobry byl jeszcze cedek ps840 w miare muzykalny z dobra podstawa basową , ale WYBACZ I ZLITUJ SIE NIE TEN TWOJ GNIOT:)
Jak byś nie zauważył to ten wzmak jest tymczasowy... zeby coś grało , pytalem Cie o brzmienie 3900 w stereo...a nie o to czy technics to Gniot. Pozdro
 
Ostatnia edycja:

krisder

New member
Bez reklam
No to się nam dembol k...a odnalazł. A było tak spokojnie, żeby nie powiedzieć nudno. Ale jak już powrócił to błysnął intelektem jak zawsze.;-)
 

Kuman

New member
Ja się nie znam

Do Dembol: Chyba się tak podekscytowałeś swoimi pseudo-mądrościami, że nie zauważyłeś, że o Technicsie pisał ktoś inny.
Ja mam podłączonego dla stereo przez pre-out'a NAD'a 302.

Do Frycu30: Moim zdaniem nie warto, jednak mam tego NAD'a kilkanaście lat i szkoda mi go sprzedawać. Dźwięk stereo przez NAD'a jest niewątpliwie lepszy, jednak osobiście uważam, że każda złotówka zainwestowana w kolumny jest trzykrotnie bardziej trafiona, niż we wzmacniacz, czy ampli.

A wracając do tematu, to zarówno Yamaha RX-V2065 jaki i 3900 są to amplitunery CYFROWE i ich dźwięk w małym stopniu zależy od trafo, wagi, itd. Ich dźwięk zależy od zaprogramowania przetworników DSP. Oba te ampli mają te same procesory DSP, z tym, że w 2065 jest nowszy soft i ten amplituner po prostu gra lepiej, co potwierdzają obiektywne testy (w wielu testach nawet 1065 wypada lepiej od 3900):
Yamaha RX-V1065 Home cinema amplifier review - from the experts at whathifi.com
Yamaha RX-V3900 Home cinema amplifier review - from the experts at whathifi.com

Dzięki najnowszemu firmwarowi (z końcówką 34) RX-V2065 gra 'niemal' analogowo. Gdy przełączam się pomiędzy nią a NAD'em, to oczywiście różnica jest, jednak, gdy słucha się tylko Yamahy, to ucho się już po chwili przyzwyczaja i dźwięk jest naprawdę bardzo dobry (z oryginalnym firmwarem dźwięk był dla mnie zbyt ostro digitalizowany, dokładnie jak w 3900).

Pozdrawiam.
 

dembol

New member
kuman przestan pisac brednie tego typu ze modele z nizszej polki typu 1065 lepiej brzmia od modeli z duzo wyzszej polki np 3900 :) bo jeszcze jakis pajac ci uwierzy nie stać sie na sprzet drozszy to nie kupuj i nie pisz banałów

co za bzdury :) do autora wątku mysle ze jestes na tyle rozsadny zeby nie brac pod uwage wpisow w ogole tego osobnika bo te wpisy przechodzą wszelkie granice
 

Kuman

New member
Do Dembol.
Niestety, ale technologia idzie do przodu bardzo szybko i to właśnie się dzieje dookoła. Hello, żyjemy w XXI wieku, czyli starszy technologicznie sprzęt wyższej klasy jest po kilku, kilkunastu miesiącach gorszy od tańszego, ale nowszego sprzętu niższej klasy. Taką sytuację mamy we wszystkich technologiach cyfrowych, do których zaliczają się także amplitunery AV. Netbook kupiony przeze mnie tydzień temu za tysiaka, ma te same funkcje, które ma mój trzykrotnie droższy notebook sprzed półtora roku, tańsza Nokia 2700 Classic, działa szybciej i lepiej, ma lepszy wyświetlacz, itd, od wyższego modelu sprzed roku, itd.
Tańsza, ale nowsza Yamaha RX-V2065 ma więcej funkcji, więcej wejść HDMI i lepiej zaprogramowane przetworniki DSP niż droższa, ale starsza Yamaha RX-V3900.

Tak to jest w dzisiejszym, cyfrowym świecie, czy ci się to podoba, czy też nie.

P.s.
W dyskusji używaj merytorycznych argumentów, gdyż dziecinne odzywki typu "niedouczony", "brednie", "pajac" wywołują jedynie u poważniejszych interlokutorów uśmiech politowania. Na razie przeczytałem tylko, że 3900 więcej waży, ale na wagę, to kupuję ziemniaki, a nie sprzęt elektroniczny... ::LOL::
 

dembol

New member
szkoda słów:) haha technologia idzie do gory
tak tak mądra wypowiedz od chwili powstania samochodu do dzisiaj sie troszke zmienil silnik mało co ale troszke:) facet mało słyszałeś i mało wiesz
radze sobie troszke pokupowac posluchac high-endowych klockow z lat 70tych 80 tych polowa 90tych :) naprawde dzisiaj musisz zabulic grube pieniadze bardzo grube zeby takiemu klockowi wysokiej klasy z lat 90 tych czy 80tych dorosł do piet
w elektronice sie nic nie zmienilo OŚLE :) na dobre ,ewentualnie pogorszyło i masz teraz markety zawalone chinskim chłamem i plastikową tandetą

wiesz co :) głąb jesteś ale pisz dalej pośmieje sie moze inni forumowicze też sie posmieją
 

rjack

New member
Czesc
Tez zastanawiam sie nad Yamaha 2065 - szukalem czegos co spelnia szereg moich subiektywnych wymagan i ktos mi ja poradzil na innym watku. Mam tylko takie pytanie jako do praktycznego uzytkownika:

1) Ile prada zzera ta Yamaha przy wlaczonej funkcji psss-through na stand-by?
2) Czy skaluje obraz SD (podawany na wejsciu hdmi) na 1080p (na wyjsciu HDMI)? Z tego co czytalem w instruckcji skaluje tylko z wejsc analogowych - jesli tak to bylaby to szkoda

3) Gdzies tam w zagranicznej recenzji czytalem ze traktuja jako minus ze niby nie przetwarza obrazu video a tylko upskaluje obraz - jak jeszcze mozna obraz przetworzyc poza upscalingiem, jakies dodatkowe filtry?

Dzieki
 
Do góry