Yamaha rx-v1800 czy Onkyo 806?

Pietruk

New member
Witam

Rzadko piszę na forum, zazwyczaj czytam, dzięki czytaniu udało mi się kupić TV.
Przyszła teraz pora na kino pod TV

Nie wiem co wybrać, mam dwa typy.

Onkyo 806 + JBL ES80/ES20/ES25C/ES150P

Yamaha RX-V1800 + NS-777/NS-333/NS-C444/NS-SW700

Pokój ma około 5,5x4,5 metra, TV ma 46” wisi na ścianie około 1/3 długości ściany (nie na środku) a ja siedzę po przeciwnej stronie czyli około 5 metrów od niego.

Ma służyć w zasadzie do wszystkiego, film, muzyka, radio. Muzyka zróżnicowana bardzo, od klasyki po metal w zależności od nastroju humoru i okazji. Zaznaczam że nie jestem audiofilem :), Ale chciałbym doświadczać dźwięku zawartego we współczesnych filmach.


Ważna dla mnie jest kolorystyka ma być to czarne. Kolejnym ograniczeniem jest waga ampli, uchwyt na którym będzie umieszczony ampli wytrzymuje 15kg wg producenta, zakładam że 17 też wytrzyma, jakiś zapas musi być, chyba ;-).

Pytanie brzmi który z tych zestawów będzie lepszy.

W V1800 są 4 wejścia HDMI, a tych nigdy za dużo bo coraz więcej urządzeń je posiada, To taki mały plus.


Miał ktoś z Was jakieś doświadczenie z obiema konfiguracjami i może mi doradzić w jakiem kierunku mam iść dalej, a może jakieś inne propozycje?

Zakup będzie na dwie tury najpierw ampli później głośniki, gdyż wydatek jest to znaczny.


Dzięki za wszelkie odpowiedzi.
 

jeżyk

Member
Użytkuję od 2 miesięcy Onkyo 805 + zestaw JBL ES Pack.
Zestaw stoi w pokoju ~4,5 x 4,7m.
Filmy - rewelacja !!!,
Muzyka (wszelkiego rodzaju rock - także ten cięższy), radio - OK
(w sumie to ciągle jeszcze coś tam gmeram w ustawieniach, aby było po mojemu), ale generalnie jestem zadowolony. :)

PS - coś mi się wydaje że waga ampli przekracza 15-17 kg. (no chyba że 806 jest lżejszy od 805):roll:
 

Pietruk

New member
Kiki, przewiduje około 60-70% ogolnie TV a reszta muzyka, radio.
Obecnie mam dekoder HD z kablowki i PS2, w drodze jest POCORN A110. Przymiarki robie do PS3 lub XBOX360 i jakby nie patrzyl 3 gnizda HDMI będą zajetę. A i notebook tez jest podłaczany czasami po HDMI aby zagrać na wiekszym ekranie :)

Jeżyk, własnie waga mnie troche ogranicza bo patrzyłem też na 805, uchwyty mi sie podobaja i nie mam zamiaru ich zmieniać.
 

dembol

New member
jestem za yamaha ! zdecydowanie polecam rxv3800 nie powiem ze onkyo zle bo to tez wypas tym bardziej 805 bo 806 zszedł na psy miedzy innymi wyszczuplał

ale czemu nie onkyo?? yamaha produkuje sprzet do kina od lat 80 tych ich procesory od zawsze uchodzily za najlepsze
to tak krotka historia a teraz cos odemnie

yamaha zdecydowanie ma lepsze kinowe brzmienie ! co w stereo sie przekłada na zudy minus ale czy kupujemy sprzet do kina po to zeby sluchac stereo? w kazdym badz razie nie ja ..:)))

onyko slyszalem yamahe mam
polecam y 3800 ze wzgledu na szybka aktualizacja przez usb !
dts bomby :) ktora znajduje sie rowniez w onkyo:) niestety
w yamascze idzie to zaauktualizowac w 20 minut jak jest w onkyo nie wiem
 

Pietruk

New member
V3800 fajny, tylko czy tych pare grubych setek dopłaty do niego w stosunku do V1800 aby uzyskać 10W wiecej, USB i 3D w CINEMA 3D daje to satysfakcje poźniej? (tyle różnic znalazłem)

A głosniczki to jakie do takiego pomieszczenia, wziąść NS-777 czy NS-555 zupełnie wystarczy?
 

WoJoW

New member
Podepne się do tematu:
Widzę, że te yamahy bardzo dobre opinie zbierają, więc mam takie pytanie: Jaki zestaw 5.1 (załóżmy do ok. 10k) najlepiej zagrałby w kinie z rx-v3800/3900?
 

dembol

New member
sluchaj w rxv3800 na korzysc masz gui , parametric optimizer ,
do tego usb to bardzo wazna rzecz do aktualizacji ktora na 90% musisz zrobic ! a w1800 musisz sie pierniczyc przez coaxial i nie zawsze to chodzi tak jak powinno !!

aktualizacja musi byc w tych yamahach i w onkyo 805 czy 905 ! poniewaz mozesz miec problem z bombą dts hd master ale nie przejmuj sie ja mam orpogramowanie najnowsze do v3800 a aktualizacja po usb jest dziecinnie prosta ,

rxv3800 dzwiekowo w kinie wymiata ja napedzam nią polskie kolumny Tonsil siesta ktore charakteryzuja sie przepiekną średnicą !!
pozdrawiam
 

MJot

Member
Jeżyk, w proponowanych zestawach jednak lepiej wypadnie Onkyo, ze względu na głośniki JBL. Ale biorąc pod uwagę amplitunery, jest remis ze wskazaniem na zamianę 806 na 805.
 

dembol

New member
teraz ześ zadał cios zwolennikom yamahy i onkyo powiem tak slyszalem onkyo 905 z iq90 brzmi zacnie ! jednak yamaha rowniez sie nie poddawała gdzie po chwili umarła smiercią naturalną
ale w stereo :)

poprostu ampli yamaszki nie nadaje sie do stereo jednak w kinie bym polemizował:) obie maszyny porządne onkyo duzo drozsze , onkyo ma bardzo mocny pobór mocy o połowe wiekszy jak yamaha ale pytanie :) czy sama moc ma wpływ na jakość i dynamike brzmienia?? z mojego doswiadczenia powiem NIE
jak kto woli onkyo fajna maszyna yamaha rowniez
 

WoJoW

New member
Jakie polecilibyście głośniki 5.1 do onkyo 905 w szczególności do kina(trochę rzadziej muzyka)? Pokój:33m2 Cena: ok. 10k
 

WoJoW

New member
blackninja napisał:
L890+lc2+c820+l8400
Tak myślałem, że napiszesz właśnie o Studio L ;) Macie może także jakieś inne propozycje godne polecenia, żeby była jakaś alternatywa dla tych głośników? Możnaby przynajmniej posłuchać i porównać w jakiś sposób.
 

WoJoW

New member
A które z nich wszystkich byś najbardziej polecał do onkyo? (jakbym mógł np. odsłuchać max z 2-3 zestawy)
 
Do góry