Yamaha rx-v 1067 i co do tego?

K_Kulen

New member
Witam wszystkich Forumowiczów!

prosze was o poradę. Chcę kupić KD, słucham 50% kino, 50% muza, trochę rocka, trochę pop. Nie jestem audiofilem. Nie będę też słuchał zestawu bardzo głośno. Salon 27 m2 + otwarta jadalnia i kuchnia - kolejne 18 m2.

Do systemu będzie podpieta na wejściu n-ka oraz PS3 - oba po HDMI, na wyjściu TV oraz projektor, preferuję zatem bardzo mocno 2x HDMI na wyjściu. Nie chce mi się kombinować ze splitterami ani przepinaniem kabli. Opcja podpięcia TV po HDMI, a projektora po komponencie, też mi się za bardzo nie podoba. Ampli musi przepuszczać sygnał do TV bez włączania (funkcjonalność dla lepszej połowy:))

Jako ampli wymysliłem sobie wstępnie Yamahę RX-V 767, jednakże chyba będę chciał się pokusić o model wyżej, tj. RX-v 1067, gdyż ma radio internetowe i wizualnie bardziej mi się podoba. do tego kolumny 5.0 NS-777, NS-333, NS-C444 (myślę, ze Yamaha z Yamahą się dobrze zgrywają). Jednak sklep nakłania mnie do kolumn B&W 684 twierdząc, że te kolumny wyciągną więcej z 1067. Może to i prawda, ale oczywiście rozmawiamy o innym budżecie. Ew. polecają mi na front NS-555 zamiast NS-777 jako wystarczające do moich potrzeb. Chciałbym się zmieścic w budżecie do 6500 pln. Dodatkowo jedno ograniczenie - fronty mogą być odsunięte od ściany max. 20 cm i chyba będzie problem z tylnym bass refleksem...

Oczywiście poradzicie mi odsłuch, więc uprzedzając rady jestem umówiony w środę na odsłuch i będe nieco mądrzejszy (albo i nie).

Powiedzcie mi proszę, czy dobrze kombinuję. Jakie ew. kolumny w tym budżecie, które mógłbym odsłuchać dodatkowo? A może wystarczy mi słabszy ampli, skoro nie będę grał głośno w zestawie?

z góry dzięki za merytoryczne opinie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
KEF IQ 50
Infinity Classia
Dali Ikon
Triangle
System Audio SA 1530
Paradigm 7V3
 

K_Kulen

New member
Zatem jestem po odsłuchu. Wrażenia laika (moje prywatne!) nastepujące:

Yamaha 555 - przyzwoite kolumny do tego ampli

B&W 684 - lepsze od Yamahy 555, bardziej detaliczne, lecz różnica w cenie wobec yamahy nie uzasadnia dla mnie pójscia w ten model

Elac FS 67.2 - bardzo fajny, "sprężysty" dźwięk, czysta góra, ale mało basu. usłyszałem dźwięki, których nie słyszałem w yamasze. Możliwe, że na dłuższą metę "cykanie" góry mogłoby mnie męczyć

Elac FS 68.2 - dla mnie najlepsze spośród odsłuchanych kolumn, wobec FS 67.2 znaczna poprawa w basie.

Biorąc pod uwagę planowany budżet wystarczą mi yamahy NS-555, ale raczej poszedłbym w model NS-777, ktorego niestety nie miałem okazji posluchać. W 777 bas powinien być jeszcze lepszy niż 555, a cena minimalnie wyższa. Myślę, że gdyby mnie bas zmęczył, zawsze mogę go ściszyć.

Co do ampli, jestem prawie zdecydowany na RX-V 1067. Co prawda dźwięk z RX-V 767 jest dla mnie wystarczający, ale RX-V 1067 oprócz lepszego dźwięku przekonuje mnie wyglądem i radiem internetowym. Boję się tylko, czy mój 4-latek nie urwie odchylanej klapki na froncie :(

Dzięki kiki za propozycje kolumn. Czytam sobie teraz o nich i będę chciał odsłuchać te, które mieszczą się w budżecie. Intrygują mnie heco metas xt. Ich na pewno posłucham. Zarowno model xt 501 jak i xt 701 zbierają bardzo dobre recenzje w prasie niemieckiej.

Jeszcze jedno pytanie do Was, znawców ampli innych niż yamaha. Prawda to, że jest problem z wypuszczeniem sygnału wizji po komponencie, który wchodzi do amplitunera po hdmi?
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Z tego co sie orientuje to konwersje masz we wszystkie strony po analogu: Video <> S-Video <> Component. Do HDMI jest konwersja tylko w jedna strone z dowolnego wejscia.
Z HDMI w dol (nawet do Component) nie ma zadnej konwersji :( ... bezpieczenstwo i prawa i takie tam... ;)

.....
Jeszcze jedno pytanie do Was, znawców ampli innych niż yamaha. Prawda to, że jest problem z wypuszczeniem sygnału wizji po komponencie, który wchodzi do amplitunera po hdmi?
 

K_Kulen

New member
S-video nie wchodzi w rachubę. Ogladanie w niskiej rozdzielczości na 3-metrowym ekranie to porażka. Musi być HDMI albo Component, by przenieśc przynajmniej 720p. Wygląda na to, że do moich potrzeb i budżetu nie ma rozsądnej alternatywy wobec yamahy.
 

K_Kulen

New member
posłuchałem dzisiaj w saturnie Heco Metas XT 501 z jakimś do niskim HK (chyba AVR 160). Dla mnie zagrały bomba. Niestety, nie było możliwości odsłuchu z Yamahą. Myślicie, że będzie duża różnica po podpięciu do Yamahy?
 

don111

Banned
no nie wiem czy na korzyść Yamahy, choć ten niski HK to rzeczywiście lipa...
Heco wg mnie są lepszymi kolumnami od Yamahy NS, mają przynajmniej większe możliwości po podpięciu do dobrego wzmacniacza (są bardziej detaliczne i rozdzielcze, Yamahy mają z kolei bardziej "ubity" dźwięk z cieplejszą barwą)
 

Krzych_c

New member
Pisząc - na korzyść Yamahy, miałem na myśli zestawienie ampli 1067 z Heco Metas, w porównaniu do HK 160. Miałem okazję odsłuchać tych kolumn z modelem 767, i krótko mówiąc byłem zdziwiony, a chwilę potem zachwycony brzmieniem w stereo.
 

K_Kulen

New member
Obraz się krystalizuje :)
Blackninja pytanie do Ciebie - handlujesz yamahą i heco? jeśli tak - to poślę na priva specyfikację
 

Krzych_c

New member
Ja słuchałem tylko XT 501. W 20m2 pokoju większe nie wchodziłyby w rachubę, ponieważ dochodzi jeszcze kwestia odsunięcia od ściany - tylny bassreflex. XT 701 to już do nagłośnienia większego salonu, w mniejszych pomieszczeniach byłoby chyba za dużo basu. Ale decyzja należy do Ciebie, napisz jak wrażenia po podłączeniu sprzętu.
 

K_Kulen

New member
salon mam prawie 30m2, dodatkowa przestrzeń otwarta (w kształcie litery L) - kolejne prawie 20m2. Znalazłem też sposób na odsunięcie od ściany. Zamówiłem już kolumny TX 701. Zobaczymy jak to zagra - będę instalował w tę sobotę. Dam znać na forum.
 
Do góry