Yamaha RV-X 861 - jakie kolumny?

Salmen

New member
Witam

Pytanko jakich pewnie wiele - kupilem amplituner Yamahy RV-X 861, bede teraz kupowal kolumny. Nie chce od razu kupowac calego zestawu 5.1., chcialbym najpierw kupic dwa fronty, a za jakis czas dopiero dokupic centralny, surround'y i sub;a.... troche czasu na to mam, wiec pewnie bez kilku odsluchow sienie obedzie :) Po prostu wole troche dluzej pozbierac kase ale miec finalnie fajniejszy zestaw...Pytanie - znajomy zachwalal mi fronty DALI CONCEPT 8 albo przy wiekszym budzecie fronty z serii IKON badz LEKTOR.... Sklanialbym sie raczej ku tym pierwszym, ale.... Czy ktos mial moze okazje je dluzej sluchac? Moze wlasnie z takim samym amplitunerem? Uzytkowanie - KD - 40%, muzyka 60% ( rock, metal ale takze lzejsze brzmienia, klasyka raczej nie ), pomieszczenie - ok 25 m2.

Z gory dzieki za info

pzdr
 

Salmen

New member
Dzieki Blackninja za odzew :)
Na przyszly weekend umowie sie na odsluch - chcialbym posluchac DALI LEKTOR 6 oraz DALI IKON 6. Wiem ze IKON jest modelem wyzszym, ciekawe jak bedzie w sluchaniu. Chce jeszcze odsluchac B&W 684 - takze mi je polecano, podobno fajnie graja z elektronika yamahy. I pewnie cos bede musial wybrac.... Zmienilo sie tylko miedzyczasie pomieszczenie - bedzie to livingp olaczony z kuchnia - prostokat, ok 35 mkw. Nie znam sie za dobrze wiec nie wiem czy powyzej wspomniane modele beda ok w odniesieniu do powierzchni - bylby zobowiazany za rade...W poprzednim nie wspomnialem ze odtwarzaczem bedzie YAMAHA S 550 ( bo takowa mam )....

Pzdr
 

Salmen

New member
znowu dzieki za sugestie..... aczkolwiek ta troche mnie zmartwila - ikon 7 nie lapia sie moim budzecie ( musialbym zaplacic za nie ok 4,6 tys PLN - o jakies 1 tys za duzo....... )..... no to mam problem :( :confused:co w tym zakresie cenowym fajnie brzmi z yamaha 861? i w takim pomieszczeniu jak opisalem..? z gory dzieki za rade.
pzdr
 
Do góry