Yamaha Dvd S 661 wymiana napędu.

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Yamaha nigdy nie stosowała napędów Philipsa nie piszcie bzdur

Nie chodzi mi o napęd tylko ogólnie o podzespoły w środku (jakaś płyta, procesor). Jak chcesz to ci zdjęcie mogę zrobic mojego starego DVD. Jak bym nie rozkręcał i nie widział, to bym nie pisał bzdur wyssanych z palca. A jeśli chodzi czysto o sam napęd to nie wiem jakiej firmy montowali bo nie rozkręcałem go. Nie zmienia to faktu że Yamaha montowała w swoich DVD podzespoły Philipsa. Zobacz i poczytaj http://www.hi-fi.com.pl/phpbb_2_0_6/viewtopic.php?p=90301,
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Tematem wątku był napęd więc dalej obstaję że Yamaha wykorzystała napęd Sony ,zresztą w swoich CD w 95% modeli był montowany napęd Sony (nigdy Philips)
Bliźniaczo podobny jest model Marantz DV 6001 - tam większość podzespołów dostarczył Philips oprócz przetwornika C/A który pochodził od Cirrus Logic i kości japońskiego AKM napęd dostarczyło Sony
W przypadku napędów Sony chodziło jeszcze o coś innego - możliwość odczytu plików mp3 ,kilka lat temu żaden producent nie potrafił zrobić takiego napędu który zdolny byłby do odczytu tych plików więc albo montowano Sony ,albo komputerowe CD ROM-y albo napędy DVD , własnie m.in. z tej przyczyny Harman montuje napędy DVD Sanyo w swoich odtwarzaczach cd od ładnych paru lat
 
Do góry