yamaha 663 prosba o opinie

woytech

New member


Witam wszystkich. Śledzę forum od paru miesięcy i właściwie jest to moje główne źródło informacji nt kina domowego. Jeśli chodzi o sprzęt to jestem szczęśliwym posiadaczem paroletniej mikrowieży LG za ok. 200 zł oraz trochę droższego i bardziej wiekowego TV crt Philips 27 cali.
Chce wreszcie za ciężko zarobione pieniążki stworzyć sobie kino domowe (60 kino/40 muzyka) ale jak widać zaczynam od początku. Właściwie dzięki użytkownikom tego forum zastanawiam się nad takim zestawem, który jest w moim zasięgu finansowym:
TV Samsung 46 b650, yamaha rxv 663 + kolumny 5.0 Jamo s 606 (słuchałem ten zestaw i brzmienie mi odpowiada).
Czytając opinie bardziej obeznanych z tematem użytkowników przyjąłem że:
-amplituner w tej klasie cenowej (ok. 2000 pln) to ewentualnie niezłe kino ale kiepskie stereo
- właściwie poza subiektywnymi odczuciami co do dźwięku w podobnej klasie cenowej nie ma wielkich różnic pomiędzy onkyo, denon i yamaha a biorąc pod uwagę „przesiadkę” z mikrowieży i brak słuchu audiofilskiego ja raczej tej różnicy nie usłyszę.

Jeśli to co napisałem powyżej to prawda to myśląc rxv 663 kombinowałem że:
- brak upscalingu zrekompensuje mi procesor w TV (czytałem na zagranicznych forach całkiem dobre opinie na ten temat)
- mała ilość wejść hdmi – w przypadku gdybym potrzebował ich rzeczywiście więcej niż obecnie oferuje 663 to są jakieś urządzenia działające na zasadzie „rozgałęźników” – czy tak rzeczywiście jest nie wiem. Może pogorszy to komfort obsługi bo trzeba będzie od czasu do czasu coś przełączać ale przynajmniej jest jakieś wyjście
- obecność dekoderów hd pozwoli mi w przyszłości kupić odtwarzacz blurey taniej bo bez tych kodeków
- jeśli stereo będzie naprawdę dla mnie nie do przyjęcia to wykorzystując pre-out mogę dokupić wzmacniacz i cieszyć się pięknym dźwiękiem na ile kolumny pozwolą

Zależy mi na Waszej opinii czy dobrze to sobie poukładałem bo niestety nie mam komfortu niemyślenia o pieniądzach i chce je dobrze wydać.
 
Do góry