Y. NS 555 czy NS-8900

dakkon7

New member
witam forumowiczów

mam właśnie dylemat jakie kolumienki wybrać, w grę wchodzą
ns-555 i ns-8900

muzyka 30% (matal i pokrewne)
filmy70&

wzmaciasz który posiadam to Yamaha 659
oraz sub sw515
myślałem aby sprzedać suba i kupić ns-555 nawet, bo one mają system 3drożny

dotychczasowy mój sprzęt stereo to wstyt się przyznawać ale głośniki hi-fi zarówno frony jak i tył
pokój 25m2

najwiekswy mój dylemat to mało info. o 8900
cena ich to 1500zł za parę natomiast nf555 to 1850zł wiec jestem bardzo ciekaw czy sie opłaca wyciągać dodatkowe 350zł

dużo piszę o nf-555 jak są zbudowane z czego ,jakie kable w nich użyte itd a 8900 nic :( a że jestem laikiem wiec prosze o radę
dziękuję z góry

w przyszłości oczywiście chcę kupić tyły bo center już mam
nie mam możliwości odsłuchu wiec pytam o radę
niech sie wypowiedzą ludziska którzy mieli z tym styczność lub wiedzą
o wadach i zaletach tych kolumn

pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

don111

Banned
NS 555 to wg mnie ciekawe kolumny ale akurat nie nadają się do metalu, rocka i ogólnie nieco ostrzejszych brzmień (grają za miękko, za łagodnie bez takich emocji na wokalach), NS 8900 nie słuchałem ale możliwe że grają podobnie albo gorzej bo to chyba niższa seria. Do metalu to koniecznie posłuchaj sobie Paradigm Monitor 7v5 i coś z podłogowych Jmlab (ale nie jestem pewien czy do 2 tys. coś się uda wybrać z podłogowych kolumn tej marki, ale warto przesłuchać), z tańszych kolumn ewentualnie mogą nieźle zagrać w tej muzyce Mission M34i.
W przyszłości pomyślałbym nad dokupieniem wzmacniacza do tej Yamahy, ona tu jest najsłabszym elementem systemu.
 

dakkon7

New member
sadzisz ze missiony za 1250zł na allegro zagrają lepiej niż yamaha 8900 za 1500zł??

m. to system 2 drożny
y. to 2,5 drożny

ps. mi bardziej na filmach zależy
ps2. wiem że do metalu to konieczny wzmacniacz stereo i pewnie JBL jeszcze powiesz E80 :)

dlatego szukam jakiejś alternatywy max do 1700zł przy cenach z allegro

thx za pomoc
 

don111

Banned
na które Mission patrzysz ? ja pisałem o m34i , nie o m33i
drożność kolumn nie ma nic do jakości dźwięku, tym sie nie sugeruj

nie wiem czy lepiej zagra Mission od tej Yamahy bo jej nie słuchałem, pisałem na podstawie odsłuchu NS 555 - one się do metalu nie nadają, możliwe że NS 8900 też (o ile grają podobnie), w tej muzyce Mission na pewno się lepiej spisze

wzmacniacz ? jak najbardziej zagra dużo lepiej od amplitunera KD
co do JBL to mnie rozśmieszyłeś :) ja ich nie polecam, wręcz przeciwnie wg mnie grają paskudnie chociaż przy ostrzejszych brzmieniach (właśnie rock, metal) spiszą się przyzwoicie
 

dakkon7

New member
a może coś z tego:

WHARFEDALE DIAMOND 9.6
CANTON GLE 407
TONSIL SIESTA
MISSION M34i
JBL NORTHRIDGE ES 80
DALI CONCEPT 6
Dali BLUE 5005 BLUE5005
JAMO E750 E 750 EISA
Quadral Argentum 07
Tannoy Mercury F4
Paradigm Legend v3

na takie sobie mogę pozwolić, znalazłem te kolumny z allegro (cena do 1700zł opcja kup teraz)
 

don111

Banned
ale co, chcesz kupić kolumny bez odsłuchów ?
nikt w ciemno Ci nie powie czy to dobrze zagra akurat z tym amplitunerem Yamahy...
z kolumny do metalu polecałbym dołożyć 3 stówki do Paradigm Monitor 7v5, ewentualnie Cantony, te starsze Paradigmy, Mission (w takiej kolejności)
 

dakkon7

New member
a cos taniej


WHARFEDALE DIAMOND 9.6
CANTON GLE 407
TONSIL SIESTA
MISSION M34i
JBL NORTHRIDGE ES 80
DALI CONCEPT 6
Dali BLUE 5005 BLUE5005
JAMO E750 E 750 EISA
Quadral Argentum 07
Tannoy Mercury F4
Paradigm Legend v3
yamaha 8900

na te mnie stac moze wytyujecie kilka
 

don111

Banned
po prostu do rocka te wyżej wymienione kolumny są lepszą propozycją, bardziej pasują charakterem brzmienia, przynajmniej wg mnie
 
Do góry