X-fi+Onkyo SR508 dwie sprawy

kostek8

New member
1. Bardzo proszę o podpowiedz w temacie - interesuje mnie automatyczne przełączanie dźwięku przez Onkyo we właściwy tryb odtwarzania muzyki a w szczególności przełączenie się w tryb DTS przy próbie odtwarzania plików audio DTS przy odtwarzaniu programem VLC.
Dotychczas użytkowałem głośniki Logitecha Z-5500 i tam uruchomienie trybu Direct podawało każdy kanał do właściwego głośnika po uruchomieniu VLC i pliku audio zapisanego w 5.1.
Komputer jest podłączony do karty za pomocą Coaxiala.
Po wybraniu Creative Audio Control Panel uaktywniłem Digital I/O w opcjach dekodera karty wybrałem opcję Dolby Digital/DTS Bitstream Out.
I teraz tak w urządzeniach do odtwarzania między innymi dwie opcje - jedna to "głośniki" gdzie jest test głośników i tu jest pierwszy problem jak klikam na tylne głośniki to odtwarza mi test w przednich
Druga opcja to SPDIF Out które jest ustawione aktualnie jako domyślne i tu we właściwościach jest w obsługiwanych formatach test DTS Audio i Dolby Digital i tu działa wszytko prawidłowo czyli Onkyo automatycznie przełącza się po wybraniu testu we właściwy tryb.
W VLC mam też w opcjach ustawione 5.1 podczas odtwarzania pliku. Jest tam też tryb A/52 przez S/PDIF i jeśli uaktywnię tą opcję to Onkyo uaktywnia tryb DTS i Direct tylko z głośników nie wydobywa się żaden dźwięk...

2. Przy uruchamianiu lub zamykaniu np. Aimpa lub innej aplikacji która wydobywa jakieś dźwięki z kompa słychać po podłaczeniu słuchawek do Onkyo odgłos "pyknięcia" czy da się to wyeliminować ?
 

kostek8

New member
znalazłem częściowe rozwiązanie pierwszego problemu - więc pisze może ktoś skorzysta:
Przy próbie "zamontowania" pełnej płyty DVD lub CD z dźwiękiem w formacie DTS lub innym Onkyo przełącza się w potrzebny akurat tryb. Natomiast próba odtworzenia pojedynczego utworu muzycznego wave w VLC w formacie DTS nie przełączy Onkyo w ten tryb.
Rozwiązaniem jest nagranie obrazów płyt z plików wave i odtwarzanie ich np. zamontowanych w wirtualnym napędzie w daemon tools.
 

mataman

New member
Bez reklam
No nie do końca :)

Zainstaluj sobie ac3filter, zaznacz w jego opcjach użycie spdif oraz DTS. Dzięk taki przy odtwarzaniu z pliku normalnie działa.
 
Do góry