Wzmocnijcie mi kablówkę xD

żbiq

New member
Heloł,

Mam do Was pytanie...

W moim domu sygnał rodzielany jest na 3 telewizory (kablówka). Po dołączeniu 3ciego, nieco pogorszyła się jakość obrazu.:-?
Nie byłoby to tak wielkim problemem, jednak trochę razi lipny obraz w dobrym (chyba ;)) LCD'ku, nie sądzicie? :lol: (wspomniany w moim wcześniejszym wątku LG'26LC2R)

I tu - pomyślałem - przydałby się wzmacniacz. :shock:

W tym momencie pałeczkę przekazuję Wam, Drodzy Forumowicze... ;-)
Polećcie mi jakiś dobry wzmacniacz :D (najlepiej od razu z rozdzielaczem na 3/4 wyjścia). Wiem, że nie jest może problemem poszukać po sklepach internetowych - ale ja nie mam o tym bladego pojęcia i nie potrafię rozszyfrować specyfikacji poszczególnych wzmacniaczy. :cry:

Może ktoś ma jakieś doświadczenia z tym? Szukam jak najlepszego, jednocześnie nie jakiegoś ultra-drogiego wzmacniacza. :roll:


P.S. No i co, że robię dużo szumu o takie gówienko - chcę wybrać jak najlepiej i mieć jak najlepszy obraz. :D
P.S.2 Nie pytajcie o natężenie jakie mam w "głównym" kablu od operatora, bo nie wiem i nawet nie mam czym zmierzyć. xD
 

hojlo1

New member
Bez reklam
...np."TELKOM-TELMOR" produkuje dobry "sprzęt" (wpisz w wyszukiwarkę i znajdziesz ich produkty).
Mozesz w takim internetowym sklepie identycznie pytanie zadać i dostaniesz odpowiedź
(można drogo = wzmacniacze, można taniej np.rozdzielacze aktywne z regulowanym wzmocnieniem.... - jednak wszystko zachowuje się inaczej w zależności od sytuacji)

Jednak szanse na poprawe sygnału sa małe, gdy na wejściu do mieszkania jest licho.

Ja bym pierw zaczał od operatora kablowego (niech sprawdzi sygnał i instalcję), bo czasami przepięcie wtykow (czy zmiana kabla itp) może dać większe korzyści od samych (dodatkowych) wzmacniczy.


Dlaczego gdybam?

Nie ma jednej reguły na ten problem. ;)
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
U mnie było tak, że czasami psuł mi sie obraz na polsacie i TVN7. NIe potrafiłem okreslic czemu tak sie dzieje. Najpierw mysląłem ze moze czesc osób przeszła do nowej kablówki i sygnał jest za silny ( mam UPC a od jakiegos czasu pojawiła sie w bloku konkurencja). Ale nie byłem pewien i jak to bywa w zyciu wpadłem na to przypadkiem. Kiedys wieczorem zona pracowała na komputerze w drugim pokoju a ja oglądałem tv . W momencie gdy wyłączyła komputer obraz sie poprawił. Dla wyjanienie jesli to cos da wyjaśnie ze mam dwa tv jeden w duzym pokoju drugi w kuchni. Kabel doprowadzający sygnał do kuchni przechodzi przez pokój, w którym stoi komputer (dokładnie lezy w odległosci ok 2cm od komputera). Zadzwoniłem do Upc i powiedziałem ze mam zły obraz i poprosiłem o przysłanie technika. Oczywiscie jak przyszedł Pan z UPC to komputer był włączony a ja nie wyjasniłem do czego doszedłem bo balem sie ze mi od razu powie ze to wina komputera i nic nie zrobi.Pan popatrzył na kable i podłaczenie, zmierzył sygnał i podłaczył mi wiekszy (moze lepszy) trójnik rozdzielajacy sygnał na tv do duzego pokoju i do kuchni. Obraz w obydwóch tv zrobił sie jak brzytwa.Teraz minęło juz pare tygodni od jego wizyty i zauwazyłem ze znowu obraz zaczyna lekko falowac jak jest właczony komputer. A czemu tylko na polsacie i tvn7 tego nie wiem.
 
Ostatnia edycja:

p00h

Member
Tomek Koko napisał:
A czemu tylko na polsacie i tvn7 tego nie wiem.

Twój PeCet wytwarza spore spektrum częstotliwości które może oddziaływać na kabel antenowy. Widać akurat na częstotliwościach tych kanałów oddziaływanie jest szczególnie silne. Zdziwyłbym się bardziej gdyby zwykły PC potrafił wprowadzić zakłócenia na całym paśmie, choć są 'artystyczne' zasilacze, które i to potrafią.
 
Do góry