Wzmacniacz + zgrabne podłogówki do 22m

jaketherake

New member
Witam,
Poniższy wątek jest kontynuacją mojego poprzedniego wpisu z forum KD ("Wybór systemu nagłośnienia - meloman umiarkowany" - nie wiem dlaczego nie mogę dać linka) i umieszczam go w dziale stereo, ponieważ pierwotny plan zakupowy odszedł w niepamięć, głównie z powodu odsłuchów :)
Miał być amplituner KD + kolumny podstawkowe, po odsłuchach gdzie wyszła znaczna przewaga wzmacniaczy stereo w muzyce oraz większy potencjał podłogowych w basie, dalej przymiarkach do przemeblowania, urabianiu żony, itp. itd. stanęło na podłogówkach. Udało się znaleźć takie ustawienie mebli, że po każdej stronie szafki RTV znajdzie się przynajmniej 60cm miejsca na kolumnę (głębokość wnęki 52cm). Jedyny warunek małżonki to kolumny możliwie kompaktowych rozmiarów, chodzi głównie o głębokość, choć wysokość też nie jest bez znaczenia.
Byłem na 3 odsłuchach, pierwszy dotyczył podstawkowych, 2 pozostałe kolumn podłogowych, możliwie niedużych rozmiarów wraz z różną elektroniką. Udało się wstępnie wybrać zestawienie które odpowiada mi muzycznie oraz funkcjonalnie, tzn. Melodika BL30 + Advance Acoustic X-i60. Koszt zakupu spokojnie mieści się zakładanym budżecie (3,5k). Pozostaje właściwie jedynie minimalna obawa, czy taki zestaw da radę w basie w pokoju o rozmiarach 4.7m x 4.8m (nie zakładam bardzo głośnych odsłuchów)?

Pytanie zatem do Was: zakładając możliwe rozszerzenie budżetu do 4tys (jednak sprzęt nowy, na używany mam za małe doświadczenie i brak czasu na kompletowanie), co byście zaproponowali spośród zestawów wzmacniacz stereo (preferowane wersje z wbudowanym DAC) + smukłe kolumny podłogowe, które mogłby być zauważalnie lepsze muzycznie (np.: większy potencjał w basie)? Ewentualnie klasyczny wzmak + zewnętrzny DAC + kolumny w tym samym budżecie.
Wymóg co do kolumn: głębokość maks. 28cm, wysokość do 90cm (maks. 95).
 
Do góry