WZMACNIACZ YAMAHA A-S 500 vs DENON PMA 710 AE

BRIKSIK

New member
Witam jak w tytule dylemat co lepsze
kwoty do wydania:

wzmacniacz - 1500 zł - i tu zastanawiam się nad tymi dwoma
kolumny - 1500 - które nie wiem

źródło dzwięku - laptop (tylko format bezstratny) plus dac
pokój - 5m na 4 m
muzyka - pink floyd, genesis, camel, muzyka elektroniczna typu jarre, i trochę muzyki lat osiemdziesiątych.

kino domowe już skompletowane nawet fajnie gra w stereo, ale jak wiadomo stereo to stereo
takrze z niecierpliwością czekam na rady.
 

schwarz

New member
Poczytaj sobie testy na audio. Z pamięci powiem, że Denon ma bardzo niskie szumy chyba 91db jest całkiem mocny oraz kosztuje 1300zł.
 

krasnal6663

New member
Miałem okazje odsłuchać jamo s606 (które potem zakupiłem) z Marantzem PM 5003
Grało to bardzo przyjemnie. Scena, barwa dźwięku a już szczególnie w porównaniu da ampli Yamahy RX-V467
(tak wiem ampli to nie stereo..teraz już wiem )
Różnica kolosalna.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Jak najbardziej Marantz 6003 jest to dobry kierunek jeżeli chodzi o stereo. Jak dla mnie gra bardziej detalicznie i dynamicznie niż Yamaszka, oraz jest bardziej neutralny, wysokie tony mniej metaliczne, wokal troszkę cieplejszy, co powoduje, że w szczególności "s", "c", "z" w wokalu nie są tak "świszczące" i metaliczne, aczkolwiek też tutaj dużą rolę odgrywają kolumny, więc można to nimi skorygować. Moim zdaniem również Marantz bardziej kontroluje to co się dzieje na scenie i fajnie umiejscawia to w przestrzeni trochę ją poszerzając. Natomiast są to moje osobiste odczucia, tak więc polecam odsłuchać oba wzmacniacze jeżeli pomiędzy nimi wybierasz i wyłonić swojego zwycięzcę w drodze odsłuchu, bo to ma być Twój osobisty sprzęt, który ma Tobie umilić czas, a nie mi:)
 
Ostatnia edycja:

Jok3r

New member
Bez reklam
Teoretycznie tak, ale to nie zmienia faktu, że można posłuchać większej ilości wzmacniaczy:p W tej cenie znajdziesz również NAD-a, Rotela, Audiolab-a.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ale z Jamo 606 to raczej cienko spiszą się te wzmaki. Jak wymienisz kolumny to bedzie lepiej. Jesli Denon nie przypadl do gustu, to Marantz będzie lepszym wyborem od Yamahy, choc nie wiem jak gra z Canton Chrono, a tym bardziej z Jamo606
 
Do góry