Wzmacniacz stereo nadający się do kina

Piotr74

New member
Witajcie, przeczytałem już tysiąc postów i nie mogę znaleźć recepty na moje bolączki.
Zacznę od tego ze w tej chwili mam:
Pioneer:
Amplituner: VSX-LX 50
DVD: DV-LX 50
BD: BDP-LX 52

kolumny:DALI ( seria niebieska z przodu 5005 + center + satelity)
Sub: Velodyne CHT -(chyba 10) jest świetny,
DAC: Cambridge Audio (nie pamietam oznaczenia)
TV Philips LED 9404.
Tv: n

No i jeszcze lubię sobie podłączyć iPad-a przez HDMI i czasem los ucząc i poogladac jakiś film/ YouTube/ inne rzeczy z tableta.

Ufff to chyba już to co mam.
Ponieważ przekonałem się ,że pomimo osobnego toru audio w moim DVD i dobrego brzmienia Ampli, podłączenia przez bi-amping i niezłych kolumn. Amplituner do kina nie zagra jak zestaw stereo. Brakuje mi czegoś i chce zmienić.
Jednocześnie pomyślałem ze przy takiej zmianie to już nie ma sensu kupowanie CD (wykorzystam jako transport BD który chce zostawić i DAC) i zainstaluje odtwarzacz strumieniowy.
Wstępnie podoba mi się HK 990 i kolumny Focal Chorus 816. Nie mam pomysłu na odtwarzacz strumieniowy. Boli mnie jeszcze jedna rzecz - brak możliwości podłączenia tabletu przez HDMI tak żeby dźwięk był przez wzmacniacz a obraz na TV.
Teraz pytania:
Jaki odtwarzać strumieniowy dobrać do zestawu.
Czy zestaw HK 990 + chorusy zagra selektywnie dynamicznie i soczyście tak jak lubię?
Co zrobić żeby można było podłączyć jednym kablem iPad-a tak żeby był dźwięk przez wzmak i obraz przez TV? Może są jakieś przelotki etc.
Pomoże ktoś?

Chciałbym zmienić kolumny, ampli na wzmak stereo, i dołożyć do tego odtwarzacz strumieniowy.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
A nie lepiej rozbudować zestaw o dodatkowy wzmacniacz stereo ? Twój amplituner ma taką możliwość, wyposażony jest w pre outy, z żadnej funkcjonalnośći nie będziesz musiał rezygnować a "stereo" zacznie grać.

np.
DENON PMA 1510
MARANTZ 7004

mają specjalny tryb pracy do takich zastosowań, pewnie bez kłopotu znajdziesz jeszcze inne modele.
 

Piotr74

New member
Bagiennik, nie bardzo rozumiem Twój post. Nie jestem oderwany - interesuje się sprzętem ale od ostatniego zakupu trochę się opuscilem. Jak podłączyć ten Ampli ze wzmakiem?

Kiki - budżet to powiedzmy ok. 15 kPLN. Ale oczywiście wolałbym wydać mniej jeśli to możliwe. Może propozycja Bagiennika jest interesująca. Tym bardziej ze zapewne sprzedaż używanego sprzętu nie specjalnie poprawi mój budżet na zakup nowego. Może rozwiazanie to dokupienie wzmaka i nowe głośniki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb byłbym za takim rozwiązaniem :

001_KI-Pearl-Lite1.jpg


Zestaw Marantz Pearl Lite nawiązuje budową do limitowanej wersji Pearl,
Tu masz test :
http://www.hdtv.com.pl/forum/audio/75246-zestaw-stereo-marantz-ki-pearl-lite-pm-sa.html

i do tego kolumny te co podałeś Focal Chorus 816. lub KEF Xq 40
012_P1070929.jpg

http://www.hdtv.com.pl/forum/audio/27360-kef-xq40-spotkanie-z-audio-kolumny-wrazenia-z-odsluchu.html - tu masz test.

i odtwarzacz 7004 Marantza
 

bagiennik

New member
Bez reklam
amplituner ma z tyłu wyjscia PRE OUT,
Do wyjść FR oraz FL wpinasz WZMACNIACZ STEREO do którego wpinasz Fronty. z BD jeszcze dzwięk 2RCA do STEREO.

Muzyki słuchasz jak na zwykłym stereo.
Filmy oglądasz na kinie z dopiętym dodatkowo stereo na froncie.
 

Piotr74

New member
Super pomysł, dla poprawy jakości dźwięku z BD w stereo mogę go zamiast prosto przez RCA do wzmacniacza, poprowadzić optycznym do DAC-a i dopiero z DAC-a do Wzmacniacza.
Muszę to poważnie wziąć pod uwagę.

W zasadzie gdybym kupił HK990 to mógłbym pewnie opuścić DAC, bo HK ma swój.

Czy nie będzie ryzyka z opóźnieniem dźwięku na frontach? Będzie dodatkowy element.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
D

Deleted member 121090

Guest
HK990 to moim zdaniem bardzo dobry wybór. Duża ilość wejść cyfrowych pozwoli Ci na dowolną kofigurację sprzętu. Ale do niego raczej bedziesz potrzebował odtwarzacz CD. Z mojego doświadczenia wynika że z HK990 można wyciagnąć bardzo dużo pod warunkiem dobrej jakości reszty toru. Miałem przedtem odtwarzacz CD HD980 i sprzedałem. Teraz podpiąłem do niego Onkyo Integra 7911 i to jest to. Nawet moja połówka zauważyła że gra lepiej. A zdaża się jej to rzadko. Niestety z odtwarzacza BD nie będziesz miał wysokiej jakości stereo. Nie mówiąc już o funkcjonalności. Integra Onkyo która pod niego podpiąłem kosztowała 5tzł. Ale obecnie zadbane egzemplarze można znaleźć za 1000zł. I ten kierunek polecam. Dodatkowo przy takim rozwiązaniu unikniesz całkowicie amplitunera w torze stereo a w kinie HK Ci będzie wspomagał przody. Ja pod HK990 mam podpięte stare Infinity Kappa 8.2i. I śmiało mogę stanąć w szranki z właścicielami kolumn do 20tzł. Przedtem miałem w domu też dobre Acoustic Energy Aelite3. I sprzedałem jak posłuchałem tych starych trumien. Nawet do kina podpiąłem Infinity RSIIIb.
Jesli jesteś przed zakupem to polecam posłuchać u kogoś starych, dobrze zachowanych kolumn. Ja już kierunku poszukiwań nie zmienię. A i znajomi którzy mają okazję u mnie tego zestawienia posłuchać twierdzą że jest lepiej niż dobrze.
Dodam jeszcze że zadbane np. Kappy 8.2i można za 3-3.5tzł kupić.
 

Piotr74

New member
Dzięki za rady, bardzo pomagają.
HQ 150. Mam tylko jedna wątpliwość, wiem, że dźwięk z BD generalnie nie jest naajwyzszej jakości z powodu zastosowanego w nim przetwornika a w zasadzie jego substytutu. Ale mam zamiar przepuścić ten dźwięk przez DAC Cambridge Audio co chyba powinno wydatnie poprawić jakość (DAC ma upsampler do 196 kHz). Myśle ze jakość dźwieku powinna być zbliżona do średniej klasy CD Cambridge Audio. Mam racje? Tak myśle ponieważ prawdopodobnie DAC który posiadam jest standardowo montowany w średniej klasy odtwarzaczach.
Powstaje oczywiście pytanie czy warto wtedy wydawać dość duża kasę na HK 990? Może skromniejszy wzmak będzie wystarczający?
Co do kolumn to byłem na odsluchu Focali 816. niestety nie było HK 990 :-( ale podpieto do wzmaka Pionner (nie pamietam oznaczenia) ale cena ok
4kPLN. Dźwięk bardzo mi się podobał, był bardzo konturowy i żywiołowy. Taki jak lubię. Zdziwiło mnie to ponieważ mój Pionek gra bardziej powsciagliwe, doskonale jazz i muzykę kameralną ale w dużych składach muzycznych trochę brakuje mu szczegółów, traci kontrole i wszystko zaczyna brzmieć "matowo" bez rozmachu. Wszystko brzmi tak jakby było nieco wyciszone. Tutaj efekt był świetny. Zarówno Manu Katche jak i U2 zabrzmialo bardzo świerzo i można powiedzieć "efektownie”. Może nawet małymi chwilami pomyślałem, że przy długich odsłuchach taki dźwięk może być męczacy, ale pomimo to zdecydowalbym się. Analitycznosc, szczegółowosć i barwa były super (oczywiście w moim subiektywnym odczuciu). Czy HK 990 zabrzmi podobnie jak Pionek którego słuchałem, czy raczej "uspokoi" muzykę?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Piotr74
Posłuchaj HK990. Twój amplituner niestety wybitny w stereo nie jest. Piszesz że jazz brzmi na nim doskonale. Jak posłuchasz Jazzu na lepszym wzmaku i innych kolumnach to przekonasz się co znaczy słowo doskonale.Więc wszelkie porównania innych wzmaków z nim niewiele dają. Mam Onkyo 905 który chyba jest trochę lepszy ale i on w stereo odpada. Zalęta HK990 jest jego wydajność prądowa przy bardzo wysokiej jakości dźwięku. On ma 2x200W przy 8Ohm i 2x300W przy 4. To przy wymagających kolumnach naprawdę słychać. HK kosztował chyba 7tzł. Obecnie możesz nowy kupić za 4400zł. Za tę cenę ciężko kupić lepszy nowy piec. Swego czasu Pacuła popełnił recenzję w której napisał że nie ma lepszego wzmaka do 10tzł.
DAC oczywiście pomoże i nie będzie źle przy odtawarzaniu z BD. Ale z mojego doświadczenia nawet gdy miałem podpięty słabszy odtwarzacz CD i wychodziłem z niego wyjsciem cyfrowym( czyli omijałem DAC) to dźwięk uzyskany na HK990 był dużo gorszy. Przy Onkyo Integra 7911 też mam dźwięk puszczony przez optyk i jest dużo lepiej. Czyli sam transport robi dużą róznicę.
Masz do wydania sporą kwotę bo 15kzł. Mnie HK990(nowy), Onkyo Integra 7911, kolumny Infinity Kappa 8.2i kosztowały łącznie 8400zł. I jak masz chęć to zapraszam. Ale przy konfiguracji którą chcesz kupić będziesz miał słabiej. Tylko trzeba się nie bać i nastawić na poszukiwanie używek.
Kolumny Infinity Kappa 8.2i kosztowały w 93-96r. 1/3 ceny nowego golfa. Obecnie również ich konkurencja musiałaby tyle kosztować. A kupisz je idealne jak poszukasz za 3-3.5kzł. Tylko potrzebują porządnego pieca. HK990 to raczej minimum. Sam już zastanawiam się nad próbą dołożenia dodatkowej końcówki mocy żeby osobno zasilić górę i dół. Tylko nie wiem czy to coś da bo nie mogę sobie na razie wyobrazić że może być lepiej. U mnie kolumny zupełnie nie istnieją. Dźwięk jest całkowicie od nich oderwany. Potęga basu który niczego nie przykrywa. Scena, przestrzeń to poezja.Wstęga na górze i kolumna czterodrożna robią swoje. Zalętą takiego zakupu jest otwarta droga do dalszych poszukiwań i zmian. Jeśli kupisz paki za 10kzł to za rok, dwa dostaniesz za nie połowę. Ja jak będę chciał wymienić Kappy dostanę za nich tyle samo lub więcej.
Wybór jest Twój. Dużo słuchaj i porównuj.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Piotr74

New member
W sumie racja - nie myślałem do tej pory o używanych głośnikach, ale racja sprawdze zaraz co "sieć" oferuje. Muszę posłuchać też HK 990 ale z recenzji które czytałem powinno być wiecej niż OK.
KIKI - może masz dla mnie jakąś ofertę na tego wmaka?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Nie tak dawno Kiki miał mozliwość sprowadzenia HK990 za 4kzł. Na Allegro znalazłem ostatnio kolumny Pioneer HPM-150. Z dużą przyjemnością bym ich posłuchał.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry