Wzmacniacz stereo + kolumny do 5000zl

streetfighter69

New member
Witam,

Chcialbym zlozyc zestaw stereo, skladajacy sie ze wzmacniacza (badz amplitunera) stereo oraz kolumn podlogowych. Chetnie kupilbym zintegrowany ampli stereo - chociaz w gre wchodzi rowniez oddzielny tuner radiowy - jesli nie bedzie duzej roznicy w jakosc dzwieku w porownaniu z klasycznym wzmacniaczem.

Pomieszczenie prostokatne ok. 20m2, w miare akustyczne.

Preferencje brzmienione: cieple analogowe/lampowe brzmienie, dajace wrazenie sluchania muzyki na zywo, z dobrze zbudowana scena, na ktorej latwo wyroznic poszczegolne instrumenty. Zalezy mi na tym, aby bas byl dobrze kontrolowany (nie rozlazly) i schodzil mozliwie jak najnizej. Rownie wazne jest to, aby kazda sekcja grala rowno i nie wychodzila przed pozostale.

Muzyka jakiej slucham to przede wszystkim rock, jazz, pop, funk, a takze klasyka i troche metalu. Zalezy mi jednak na zestawie w miare uniwersalnym, ktory potrafi zagrac zarowno Mozarta, jak i Metallice.

Odpowiada mi bardzo brzmienie wzmacniaczy Electrokompaniet i takiego brzmienia szukam, ale w nieco nizszej cenie.

Budzet: 5000zl na kolumny frontowe i wzmacniacz.

Zrodla: BD-player, PC (karta dzwiekowa Auzen X-Plosion 7.1 Cinema z wyjsciem cyfrowym), do tego jakis niezly DAC (do dokupienia poza budzetem).

Chetnie wybieralbym z oferty firm Advance Acoustic, Xindek, Creek, Sherwood, Cambridge Audio, Marantz jesli chodzi o wzmacniacze. Chyba ze ktos mnie przekona do innego sprzetu oferujacego lepsze brzmienie
icon_smile.gif


Jesli chodzi o kolumny to moze cos z Focala, Dali, KEF? Ewentualnie polskie ESA, tylko chyba sie nie zmieszcza w budzecie...

Prosze o propozycje zestawow kolumny + wzmak.
 
Do góry